Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2016, 20:10

autor: Góral

Song of the Deep nową grą twórców Ratcheta & Clanka

Studio Insomniac Games pracuje nad kolejną grą. Tym razem będzie to Song of the Deep na konsole PlayStation 4, Xbox One oraz komputery PC. Tytuł ma reprezentować gatunek metroidvania, a wcielimy się w nim w dziewczynkę podróżującą małym okrętem podwodnym w poszukiwaniu zaginionego ojca. Wydawcą produkcji został GameStop.

Studio Insomniac Games, znane z m.in. z pierwszych części serii Spyro, cyklu Ratchet & Clank czy też Sunset Overdrive, ujawniło swój kolejny projekt. Song of the Deep będzie grą akcji 2,5D typu metroidvania, przeznaczoną na konsole PlayStation 4, Xbox One oraz komputery osobiste. Premiera odbędzie się latem i – co ciekawe – wydawcą projektu został GameStop, czyli jedna z największych sieci sklepów z grami wideo. Podczas zabawy wcielimy się w niejaką Merryn, której ojciec zaginął w trakcie wyprawy na ryby. Pewnego dnia dziewczynie przyśniło się, że został on uwięziony w morskich głębinach, więc nie zastanawiając się długo, córka buduje niewielką łódź podwodną i rusza mu na ratunek.

W Song of the Deep wcielimy się w dziewczynę podróżującą w własnoręcznie zbudowanym małym okręcie podwodnym. - Song of the Deep nową grą twórców Sunset Overdrive - wiadomość - 2016-01-28
W Song of the Deep wcielimy się w dziewczynę podróżującą w własnoręcznie zbudowanym małym okręcie podwodnym.
Song of the Deep w skrócie:
  • Gra typu metroidvania od studia Insomniac Games
  • Ukaże się latem na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach PC
  • Wydawcą produkcji jest GameStop

Podczas rozgrywki mamy eksplorować podwodny, nieliniowy świat, w którym trafimy m.in. na ruiny antycznego miasta i piękny ogród. Oczywiście nie zabraknie także odrobiny główkowania oraz konieczności toczenia starć z napotkanymi przeciwnikami. Gameplay uzupełniany ma być przez system rozwoju, pozwalający na ulepszanie maszyny, dzięki czemu będziemy mogli dostać się do kolejnych lokacji. Jak to wszystko wygląda w praniu, obejrzycie na załączonym zwiastunie.

Poniżej znajdziecie jeszcze kilka opublikowanych screenów i to właściwie wszystko. Zapowiada się całkiem przyjemna, mniejsza produkcja, która sprzedawana będzie też w stosunkowo niskiej cenie. Tytuł można bowiem zamawiać w ramach pre-orderów za 14,99 dolarów (około 61 zł).