Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2016, 15:11

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Wiedźmin 3: Dziki Gon i DLC Serca z Kamienia - łącznie sprzedano w Polsce 375 tys. egzemplarzy

Firma CDP.pl ujawniła wyniki sprzedaży gry Wiedźmin 3: Dziki Gon w Polsce. Wraz z dodatkiem Serca z Kamienia produkcja rozeszła się w 375 tysiącach egzemplarzy. Dodatkowo poinformowano, że sprzedaż całej serii przekroczyła w naszym kraju poziom miliona sztuk.

Wiedźmin 3: Dziki Gon i DLC Serca z Kamienia - łącznie sprzedano w Polsce 375 tys. egzemplarzy - ilustracja #1

Wyniki sprzedaży serii Wiedźmin w Polsce

Firma CDP.pl, polski dystrybutor gier z serii Wiedźmin, pochwaliła się (dzięki, Polygamia) najnowszymi wynikami sprzedaży w Polsce Wiedźmina 3: Dziki Gon oraz całego cyklu. W 2015 roku rozeszło się 375 tysięcy egzemplarzy trójki (do wyniku wliczono również dodatek Serca z Kamienia), a cały cykl może się już pochwalić ponad milionem sztuk, które zakupiono na terenie naszego kraju. Nie znamy aktualnych danych, ale do czerwca 2015 roku sprzedano 6 milionów egzemplarzy ostatniej części, a do września 2014 roku 8 milionów pierwszych dwóch. Sumując oba rezultaty otrzymujemy 14 milionów sprzedanych kopii całego cyklu na świecie. W tym świetle milion egzemplarzy, które znalazły właścicieli w naszym kraju robi wrażenie.

Znakomity wynik osiągnięty przez grę Wiedźmin 3: Dziki Gon w Polsce / Źródło zdjęcia: Polygamia.pl - Wiedźmin 3: Dziki Gon i DLC Serca z Kamienia - łącznie sprzedano w Polsce 375 tys. egzemplarzy - wiadomość - 2016-01-28
Znakomity wynik osiągnięty przez grę Wiedźmin 3: Dziki Gon w Polsce / Źródło zdjęcia: Polygamia.pl

Seria Wiedźmin zadebiutowała na rynku w 2007 roku. Pierwsza część spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony mediów i graczy, ale zarzucano jej m.in. niezbyt porywający system walki. Tak czy siak, tytuł zapisał się w pamięci fanów gatunku RPG i w 2011 roku doczekał się kontynuacji, zatytułowanej Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Gra ukazała się najpierw na PC-tach, a po kilku miesiącach trafiła do posiadaczy konsoli Xbox 360. Projekt był bardziej dopracowany i zachwycał chociażby oprawą graficzną, co zaowocowało zdobyciem jeszcze większej liczby fanów.

Szczytem dokonań studia CD projekt RED jest jednak ostatnia część - Wiedźmin 3: Dziki Gon. Gra ukazała się w maju 2015 roku na PlayStation 4, Xboksie One oraz PC-tach i osiągnęła ogromny sukces, sprzedając się w pierwszych tygodniach w 6 milionach egzemplarzy oraz zgarniając bardzo wysokie oceny i szereg rozmaitych nagród. Tytuł powszechnie uważany jest za jedną z najlepszych produkcji RPG ostatnich lat.

Źródło zdjęcia: Polygamia.pl - Wiedźmin 3: Dziki Gon i DLC Serca z Kamienia - łącznie sprzedano w Polsce 375 tys. egzemplarzy - wiadomość - 2016-01-28
Źródło zdjęcia: Polygamia.pl

Promocja urodzinowa w CDP.pl

Przy okazji ogłoszenia wyników sprzedaży Wiedźmina, firma CDP.pl rozpoczęła także urodzinową wyprzedaż w swoim sklepie. Pełną ofertę, obejmującą gry pudełkowe, cyfrowe, książki, filmy i nie tylko, znajdziecie tutaj, a poniżej wymieniamy kilka przykładowych promocji:

Gry pudełkowe:

 • Wiedźmin 3: Dziki Gon (XOne / PS4) – 159,99 zł,
 • Call of Duty: Black Ops III (PC) – 89,99 zł,
 • Diablo III (PC) – 54,99 zł,
 • Enemy Front (PC) – 9,99 zł,
 • Divinity: Original Sin - Enhanced Edition (PS4 / XOne) – 99,99 zł.

Gry cyfrowe (PC):

 • Cities: Skylines – 29,99 zł,
 • Pillars of Eternity: Hero Edition – 64,99 zł,
 • Batman: Arkham Asylum GOTY – 8,99 zł,
 • Batman: Arkham City Game of the Year Edition – 8,99 zł,
 • Injustice: Gods Among Us Ultimate Edition – 9,99 zł,
 • Śródziemie: Cień Mordoru – 29,99 zł.
Wiedźmin 3: Dziki Gon i DLC Serca z Kamienia - łącznie sprzedano w Polsce 375 tys. egzemplarzy - ilustracja #4