Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 kwietnia 2016, 16:40

autor: luckie

GameStop będzie wydawał gry indie; znamy datę premiery Song of the Deep

GameStop otworzył oddział wydawniczy o nazwie GameTrust. Firma nawiązała współpracę z kilkoma niezależnymi twórcami, w tym Ready at Dawn, Tequila Works i Frozenbyte, a także zajmie się wydaniem gry Song of the Deep.

GameStop, popularna amerykańska sieć sklepów z pudełkowymi wersjami gier, otworzyła swój własny oddział wydawniczy, zwany GameTrust – informuje serwis MCVUK. Firma zdążyła już podpisać umowę z kilkoma znanymi niezależnymi studiami: Ready at Dawn (The Order: 1886), Tequila Works (Deadlight, Rime) i Frozenbyte (seria Trine). Jak podawano w marcu, GameTrust wypuści też nową grę twórców marki Ratchet & Clank, Song of the Deep, ale póki co nie wiadomo, czy firma nawiąże ze studiem Insomniac Games dłuższą współpracę.

Logo GameTrust, nowo otwartego oddziału wydawniczego firmy GameStop.
Logo GameTrust, nowo otwartego oddziału wydawniczego firmy GameStop.

Obszarem zainteresowań GameTrust mają być niewielkie projekty niezależnych twórców. Wydawca nie będzie przejmował marek poszczególnych deweloperów, a jedynie pomoże im je wypromować i wypuścić, a w razie potrzeby częściowo sfinansować. Jak mówi przedstawiciel GameStopu, Mark Stanley, firma na razie nie ma wygórowanych ambicji odnośnie GameTrust – na pewno nie zamierza konkurować z gigantami branży, takimi jak Activision czy Electronic Arts. Z drugiej strony jednak, zapewni niewielkim projektom kampanie reklamowe na miarę produkcji AAA. Oprócz czterech wyżej wymienionych studiów, wydawca prowadzi obecnie rozmowy z dwudziestoma kolejnymi deweloperami. Docelowo ma on wypuszczać od pięciu do dziesięciu tytułów rocznie na najpopularniejsze platformy sprzętowe, łącznie z urządzeniami VR.

Firma zajmie się też dostarczeniem materiałów promocyjnych przy współpracy z zewnętrznymi partnerami. Za przykład niech posłuży wspomniane wyżej Song of the Deep, któremu towarzyszyć ma książka, a w przyszłości może nawet film. Przy okazji warto nadmienić, że właśnie ogłoszono datę premiery gry – Song of Deep ukaże się 12 lipca 2016 roku na PC, PlayStation 4 i Xboksie One. Oto nowy zwiastun:

  1. Oficjalna strona sklepu GameStop