Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Feral Rites (PC)

Feral Rites PC

Przygodowa gra akcji stworzona przez studio Insomniac Games. Gracz trafia do fantastycznego świata, wcielając się w rolę potomka wodza jednego z największych plemion.

Akcji | TPP | bijatyka | Oculus Rift | przygodowe gry akcji | rzeczywistość wirtualna

PC Windows
Okładka Feral Rites (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

13września2016

13września2016

Steam

Feral Rites to wydana na platformę PC przygodowa gra akcji nastawiona na walkę wręcz i wykorzystująca technologię VR. Produkcję opracowało studio Insomniac Games, czyli autorzy m.in. Edge of Nowhere, Sunset Overdrive, Fuse oraz serii Resistance i Ratchet & Clank.

Fabuła

Akcja Feral Rites osadzona jest na mistycznej wyspie. Wcielamy się w dziecko wodza największego lokalnego plemienia. Wiele lat temu jego ojciec został zamordowany, ale ono samo uniknęło tego losu. Uratowali je ludzie z odległej krainy i przez następnych kilkanaście lat dorastało pod ich opieką. W momencie rozpoczęcia kampanii jako dorosły adept sztuk walki powraca w rodzime strony, aby zemścić się na mordercach ojca.

Mechanika

Wydane na PC Feral Rites to przygodowa gra akcji, w której zabawa sprowadza się głównie do eksplorowania świata, wypełniania zadań oraz przede wszystkim bitwach z hordami przeciwników. Potyczki stawiają na walkę wręcz. Rządzący nimi system jest bardzo rozbudowany, pozwalając na wyprowadzanie licznych ciosów specjalnych, ataków powietrznych oraz dobijanie przeciwników. Kluczową rolę odgrywa także moc czasowego przeobrażania się w dziką bestię, co pozwala na krótką chwilę wydatnie zwiększyć możliwości bojowe bohatera.

Przed rozpoczęciem zabawy gracz decyduje, czy kierowana przez niego postać będzie mężczyzną czy kobietą i każda płeć posiada unikalne zdolności. Akcja rozgrywa się w świecie o otwartej strukturze. Został on wypełniony obowiązkowymi oraz opcjonalnymi misjami do wykonania. Wszystkie one są w jakiś sposób unikalne; autorzy zadbali o to, aby Feral Rites zabrakło nudnych, typowo sandboksowych zadań, takich jak np. zebranie kilkuset przedmiotów danego typu. Co ciekawe, pomimo wykorzystania gogli VR, produkcja oferuje jedynie perspektywę trzecioosobową.

Kwestie techniczne

Feral Rites zostało opracowane wyłącznie z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości. Jednocześnie gra obsługuje tylko i wyłącznie jeden system tego typu, czyli Oculus Rift. Twórcy nie przewidzieli kompatybilności z innymi urządzeniami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Feral Rites

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Feral Rites

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-6400 3.3 GHz
  • 8 GB
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970/Radeon R 290 lub lepsza
  • 11 GB
  • Windows 7/8/10
Feral Rites i The Unspoken nowymi grami VR of studia Insomniac Games
Feral Rites i The Unspoken nowymi grami VR of studia Insomniac Games

wiadomość19 kwietnia 2016

Studio Insomniac Games poinformowało, że jego pierwsza gra VR, czyli Edge of Nowhere, trafi do sprzedaży w czerwcu. Ponadto zespół zapowiedział dwie nowe produkcje korzystające z gogli wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift – przygodową grę akcji z otwartym światem zatytułowaną Feral Rites oraz The Unspoken, czyli tytuł stawiający na sieciowe pojedynki magów.