Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3X360
Okładka Zeno Clash 2 (PC)
OkładkaZeno Clash 2 (PC)

Zeno Clash 2

Sequel opartej na silniku Source gry pod tytułem Zeno Clash. Po raz drugi mamy okazję pokierować poczynaniami wojownika Ghata, który przemierza wypełnioną monstrami, abstrakcyjną krainę fantasy.

Akcji | FPP | fantasy | kooperacja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Zeno Clash 2 Premiera

30kwi2013

PC

12cze2013

X360

23lip2013

PS3

producent: ACE Team wydawca: Atlus Strona oficjalna

Zeno Clash 2 to kontynuacja brutalnej gry akcji od chilijskiego studia ACE Team. Ukazana z perspektywy pierwszej osoby strzelanina ponownie przenosi nas do mrocznego uniwersum fantasy. Tym razem w całej przygodzie pojawiają się pewne elementy cRPG, a prowadzony przez nas bohater ma możliwość zwiedzania znacznie bardziej otwartego świata niż miało to miejsce w pierwowzorze.

Sequel Zeno Clasha wprowadza nas w historię dziejącą się kilka lat po zakończeniu pierwszej części. Pod nasze skrzydła ponownie trafia wojownik Ghat, któremu musimy pomóc w uporaniu się zarówno ze starymi problemami, jak również z kłopotami, w które śmiałek dopiero zamierza się wpakować. A konfliktów nie brakuje, bo Ghat nie walczy już tylko ze znanymi sobie przeciwnikami pokroju Golema czy Father-Mother, ale trafia także na inne, częstokroć groźniejsze potwory, które mogą przyczynić się nawet do całkowitej zagłady ludzkości.

O tym, czy czarny scenariusz się ziści, decydujemy sami, prowadząc Ghata przez nowe, bardziej rozbudowane poziomy, które w odróżnieniu od leveli z pierwszego Zeno Clasha mają zazwyczaj inną konstrukcję niż budowa piętrowa. Lokacje naszpikowane są potworami, jednak w starciu z nimi możemy korzystać z walki wręcz lub też posłużyć się kilkoma rodzajami broni, których działanie w porównaniu z „jedynką” odpowiednio zmodernizowano.

Wzbogacające projekt elementy z gatunku role-playing to przede wszystkim liczne misje poboczne, specjalne umiejętności postaci oraz przedmioty, które Ghat i inni grywalni bohaterowie mogą umieścić w swoim ekwipunku. Zwiększeniu uległ ponadto zakres decyzji, jakie heros może podejmować podczas rozgrywki, nie ograniczając się wyłącznie do jednoznacznie dobrej lub złej ścieżki postępowania. Czyni to grę mniej przewidywalną i daje użytkownikom większą swobodę działania.

Ostatnia modyfikacja 5 sierpnia 2009

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 233 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,1 / 10 na podstawie 87 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Zeno Clash 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Zeno Clash 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Quad Core i5 2.7 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 260 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
X360
PS3