Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 lipca 2013, 16:27

autor: Hed

Wieści ze świata (Resident Evil 6, Zeno Clash 2, Disney Infinity, Guild Wars 2) 31/7/13

Dziś piszemy m.in. o wypuszczeniu ścieżki dźwiękowej z Resident Evil 6, nowych trybach zabawy w Zeno Clash 2, atrakcjach szykowanych na imprezę QuakeCon 2013 oraz następnym wydarzeniu w Guild Wars 2. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Zeno Clash i Rising Storm

Ofertą dnia na Steamie jest przecena na grę Recettear: An Item Shop's Tale, opowiadającą o prowadzeniu własnego sklepu z przedmiotami. Tytuł można kupić za 3,74 euro (ok. 16 zł) do godziny 19:00 w czwartek.

Dzisiaj ruszyły także promocje z cyklu „szaleństwo w środku tygodnia”. Do piątku będzie można kupić taniej: Zeno Clash (za ok. 8,50 zł), Zeno Clash 2 (ok. 24 zł) oraz Rising Storm (ok. 30 zł). Zeno Clash II i Rising Storm są też dostępne w pakietach zawierających więcej niż jeden egzemplarz gry.

Terraria

W tym roku Terraria trafiła na konsole, gdzie spotkała się z ciepłym przyjęciem graczy. Z tego powodu wydawcy tytułu postanowili umożliwić posiadaczom Xboksa 360 lub PlayStation 3 zakup edycji kolekcjonerskiej. Konsolowe wydanie specjalne będzie zawierało pamięć przenośną w kształcie kilofa, naklejki, plakat z przepisami na różne przedmioty oraz samą grę - na Xboksie 360 zostanie ona umieszczona na płycie, a w przypadku PlayStation 3 będzie to kod do wpisania w PlayStation Store.

Konsolowa edycja specjalna gry Terraria. - Wieści ze świata (Resident Evil 6, Zeno Clash 2, Disney Infinity, Guild Wars 2) 31/7/13 - wiadomość - 2013-07-31
Konsolowa edycja specjalna gry Terraria.

Resident Evil 6

Firma Sumthing Else Music Works wydała ścieżkę dźwiękową z gry Resident Evil 6, oczywiście w porozumieniu z jej producentem, czyli firmą Capcom. Muzykę można nabyć na takich platformach jak Amazon, iTunes, Sumthing i w paru innych miejscach. Istotne jest to, że album zawiera ponad dwie i pół godziny oryginalnej muzyki z szóstego Resident Evil, przygotowanej między innymi przez kompozytorów Thomasa Parischa i Laurenta Zilianiego oraz muzyków z firmy Capcom. Materiał został zarejestrowany przy udziale orkiestry z Sydney.

Europa Universalis IV

Osoby, które zamówią grę Europa Universalis IV przedpremierowo, otrzymają darmowy egzemplarz innej strategii – Crusader Kings II. W ramach tej promocji firma Paradox Interactive oferuje także konwerter zapisów gry z Crusader Kings II, który umożliwi wczytanie ich w Europa Universalis IV. To pozwoli zbudować swoje imperium w jednej z produkcji, a później kontynuować jego historię w drugiej. Crusader Kings II i konwerter zostaną udostępnione uprawnionym osobom z dniem 1 sierpnia.

Zeno Clash 2

Zeno Clash 2, pierwszoosobowa chodzona bijatyka z trybem kooperacji, otrzymała aktualizację wprowadzającą nowe tryby zabawy oraz obsługę kart ze Steama. Studio ACE Team przygotowało szereg wyzwań rozgrywających się na arenie przypominającej Koloseum – w tej bitwie trzeba odeprzeć atak 50 fal przeciwników. W przerwach pomiędzy nacierającymi grupami wrogów, można dokupywać broń, ulepszenia i sprzymierzeńców. Drugą z atrakcji jest moduł wyzwań powiązany z… liczbą klatek animacji. W tym trybie gracz jest zasypywany surrealistycznymi przeciwnikami i musi eliminować ich jak najszybciej – gra kończy się, gdy liczba klatek animacji spadnie do zbyt niskiej wartości.

Disney Infinity

Koncern Disney ujawnił cenę dodatków do swojej gry Disney Infinity, która ma rzucić wyzwanie podobnej serii Skylanders. Do produkcji będzie można dokupić „dyski mocy” w dwóch kształtach: okrągłe zwiększą statystyki postaci, a heksagonalne pozwolą zdobyć dodatkowe przedmioty i tekstury do wykorzystania w trybie Toy Box. W danym momencie będziemy mogli korzystać z trzech dysków, umieszczonych na urządzeniu odczytującym dane. Co ciekawe, te specjalne przedmioty będą sprzedawane bez informacji o tym, jakie elementy zawierają. Cena jednego produktu wyniesie 3,99 funtów.

QuakeCon 2013

Dowiedzieliśmy się, czego można spodziewać się po tegorocznej edycji imprezy QuakeCon, organizowanej wspólnie przez id Software oraz Bethesda Softworks. Jednym z najważniejszych wydarzeń będzie transmisja na żywo rozgrywki z The Elder Scrolls Online. Oprócz tego odbędą się prezentacje gier The Evil Within oraz Wolfenstein: The New Order. Standardowo nie może zabraknąć wykładów prowadzonych przez różnych pracowników firmy. Najistotniejszym będzie jak zwykle wypowiedź Johna Carmacka, który dodatkowo poprowadzi prezentację o oświetleniu i renderowaniu. Impreza będzie miała miejsce w dniach od 1 do 4 sierpnia w Dallas. W planach są transmisje na żywo.

Mighty Quest for Epic Loot

Gra Mighty Quest for Epic Loot została otwarta dla wszystkich zainteresowanych – przynajmniej do 6 sierpnia. Żeby sprawdzić tytuł trzeba zapisać się za pośrednictwem systemu Uplay. W samej produkcji odbędzie się też specjalny konkurs Unleash the Chickens – jeśli graczom uda się zabić 10 milionów kurczaków, w następnym etapie bety zostanie odblokowany specjalny kurczakowy przedmiot do obrony zamku. Przypominamy, że finalna wersja Mighty Quest for Epic Loot będzie korzystała z modelu free-to-play.

Guild Wars 2

Studio ArenaNet szykuje kolejną aktualizację i specjalne wydarzenie w grze Guild Wars 2. Impreza zatytułowana Queen’s Jubilee wystartuje 6 sierpnia i będzie uczczeniem dziesięcioletniego panowania królowej Jennah. Z tej okazji będziemy mogli przelecieć się balonem do Divinity’s Reach, aby wziąć udział w różnych atrakcjach. Jedną z nich będzie Crown Pavilion, nowa arena, na której gracze zmierzą się z potworami. W zamian za udział w tym wydarzeniu będzie można zdobyć między innymi miniaturowego Watchknighta. Aktualizacja przyniesie też szereg poprawek dotyczących wirtualnej waluty, kolejkowania w PvP i nagród przyznawanych za zaliczanie podziemi.

Gracze Guild Wars 2 niedługo otrzymają nowe atrakcje. - Wieści ze świata (Resident Evil 6, Zeno Clash 2, Disney Infinity, Guild Wars 2) 31/7/13 - wiadomość - 2013-07-31
Gracze Guild Wars 2 niedługo otrzymają nowe atrakcje.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Power Rangers Megaforce
 2. The Escapist
 3. Bollywood Wannabe
 4. Watch Dogs
 5. Euro Coach Simulator
 6. BioShock: Infinite - Burial at Sea
 7. Kokuga
 8. Monochroma
 9. Secret Files: Sam Peters
 10. Hero Of The Kingdom

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Real Boxing – trailer
 2. BioShock: Infinite - Burial at Sea – trailer
 3. BioShock: Infinite - Clash in the Clouds – trailer
 4. MechWarrior Online - Terra Therma
 5. IL-2 Sturmovik: Battle of Stalingrad – trailer
 6. Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist - rozgrywka z komentarzem twórców - spies vs. mercs blacklist
 7. StarCraft II: Heart of the Swarm - aktualizacja v.2.0.10 (PL)
 8. The Sims 3: Movie Stuff – trailer
 9. Narco Terror - zwiastun na premierę
 10. Dragon's Crown - zwiastun na premierę
 11. Disney Infinity - power discs – trailer
 12. Neverwinter – trailer
 13. Castlevania: Lords of Shadow - porównanie ustawień graficznych PC vs PS3
 14. League of Legends - Prezentacja: champion Master Yi
 15. PayDay 2 - dziennik dewelopera #3 - postaci