Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Hero of the Kingdom (PC)

Hero of the Kingdom PC

Casualowa gra przygodowa z elementami RPG. Po napaści bandytów, którzy zrównali z ziemią twoją posiadłość, wyruszasz w pełną niebezpieczeństw podróż w poszukiwaniu zaginionego ojca.

Przygodowe | casual | elementy RPG | time management | indie

PC Windows
Okładka Hero of the Kingdom (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20grudnia2012

20grudnia2012

Steam

Hero of the Kingdom to casualowa gra przygodowa z elementami RPG, przygotowana przez niezależne słowackie studio Lonely Troops.

Wcielamy się w postać młodego mężczyzny, wiodącego wraz ze swym ojcem spokojne życie na farmie. Pewnego słonecznego dnia wszystko jednak kompletnie się zmienia. Oto bowiem bandyci napadają naszą posiadłość, obracając ją w proch, a ojciec głównego bohatera znika w tajemniczych okolicznościach. Wkrótce ciemność spowija całą krainę zmuszając protagonistę do niebezpiecznej podróży do wcześniej nieznanych miejsc i zakamarków królestwa.

Rozgrywka w Hero of the Kingdom polega na przemieszczaniu się pomiędzy dostępnymi na mapie lokacjami i wykonywaniu szeregu różnorodnych misji, zlecanych nam przez napotkane postaci niezależne. Zakres stawianych przed nami zadań jest dość zróżnicowany. Od najprostszych, polegających np. na zebraniu określonej ilości zasobów (drewna, kwiatów, ziół itp.) – do bardziej skomplikowanych, gdzie będziemy musieli uprzednio skompletować odpowiedni sprzęt i narzędzia lub zatrudnić odpowiednich specjalistów. Często otrzymamy zadanie odnalezienia ukrytej w danej lokacji postaci lub magicznego przedmiotu. W nagrodę za wykonanie zadania otrzymujemy dostęp do nieodkrytych fragmentów mapy, bądź nowych przedmiotów, koniecznych do wykonania kolejnych misji.

Niektóre z zadań wymagają od nas posiadania odpowiedniej ilości energii lub jedzenia. Tą pierwszą możemy regenerować, odpoczywając w przydrożnych obozach lub karczmach. Jedzenie zaś możemy kupić w sklepach, bądź zdobyć samemu dzięki nabytym podczas gry umiejętnościom polowania, łowienia ryb itp. Ponadto w każdej z lokacji możemy odnaleźć porzucone skrzynie z przedmiotami, ukryte w lasach rzadkie grzyby, wypełnione jajami ptasie gniazda oraz koczujące na brzegach rzek i jezior homary. Znajdźki te pojawiają się losowo i regenerują co jakiś czas, dając nam możliwość darmowego uzupełnienia zasobów żywności, pieniędzy lub innych przydatnych przedmiotów.

Ukazana w rzucie izometrycznym oprawa gry na pierwszy rzut oka przypomina strategie ekonomiczne w stylu The Settlers czy Age of Empires. Grafika jest ładna i szczegółowa, choć gra nie daje nam możliwości dostosowania ustawień wizualnych. Rozgrywce towarzyszy przyjemna ścieżka dźwiękowa oraz liczne odgłosy szumu wody, śpiewu ptaków itp. Autorzy zadbali też o system osiągnięć, nagradzających za postępy w grze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 46 głosów czytelników.

Gry podobne do Hero of the Kingdom

Wymagania wiekowe Hero of the Kingdom

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Hero of the Kingdom

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 512 MB RAM
  • 135 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8