Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Royal Envoy (PC)
OkładkaRoyal Envoy (PC)

Royal Envoy PC

Royal Envoy to gra logiczna z elementami strategii typu time-management (zarządzanie czasem) wyprodukowana przez studio Playrix Entertainment. Gracz ma za zadanie pomóc ocalić wyspiarskie królestwo Islandshire budując miasta i spełniając rozmaite zachcianki mieszkańców.

Logiczne | 2D | budowlane | elementy strategiczne | time management

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Royal Envoy Premiera PC

10kwietnia2010

pudełko PL

16lutego2012

producent: Playrix Entertainment wydawca: Playrix Entertainment wydawca PL: MarkSoft

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Royal Envoy jest dziełem studia Playrix Entertainment, specjalizującego się w produkcji gier przeznaczonych na rynek tzw. casuali (Fishdom, Gardenscapes i inne). Tytuł stanowi połączenie gry logicznej z elementami strategii zarządzania czasem, a w pewnej mierze także zręcznościówki.

Akcja gry osadzona została w wyspiarskim królestwie Islandshire, które zmaga się z rozlicznymi kataklizmami. Ulewne deszcze sprawiły, że większość mieszkańców pozbawiona została dachu nad głową. W tej sytuacji niegrzeszący pracowitością król postanowił wysłać swojego pełnomocnika, by ten zajął się odbudową.

Gracz, który wciela się w rolę tytułowego królewskiego wysłannika (royal envoy), ma za zadanie na nowo zbudować miasta na 9 wyspach, przy czym na każdej czeka ok. 10 misji. Warunkiem ich ukończenia jest osiągnięcie wyznaczonych celów - zebranie wymaganej ilość surowców (drewna, złota lub żywności), postawienie określonej liczby budynków danego typu, znalezienie ukrytego skarbu itp. Żeby było jeszcze trudniej, z wszystkim trzeba uporać się w limicie czasu.

Zabawa polega przede wszystkim na wznoszeniu budynków (łącznie jest ich 20 rodzajów) i zbieraniu surowców. Siłę roboczą stanowią mieszkańcy Islandshire, którym należy zapewnić domostwa i jedzenie. Gracz musi wykazać się umiejętnością logicznego myślenia i prawidłowego planowania działań w czasie, a także sporą zręcznością w kierowaniu poddanych do określonych prac.

Royal Envoy wyróżnia się utrzymaną w żywych kolorach, dwuwymiarową oprawą graficzną oraz wieloma humorystycznymi akcentami w sposobie prezentacji postaci i świata gry. Deweloperzy z Playrix Entertainment zadbali także o szereg materiałów dodatkowych, w tym przykuwający uwagę, animowany wygaszacz ekranu, tapety na pulpit oraz wyodrębnione w formie plików audio fragmenty ścieżki dźwiękowej.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Royal Envoy cena w dniu premiery: 29,90 PLN

Wymagania wiekowe Royal Envoy: Odpowiednia dla każdego wieku.

Royal Envoy Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5900 Ultra lub lepsza)
  • Windows XP/Vista/7