Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Budowlane

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry o tematyce budowlane.

PC
PC Windows48
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 56 Sony PlayStation 415
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 11
PlayStation Portable
PlayStation Vita1
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S6 Microsoft XBOX ONE16
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android11 Apple iOS11 Windows Phone3
Nintendo
Nintendo Switch13
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

budowlane
House Flipper 2
House Flipper 2

Symulacje 14 grudnia 2023

Kontynuacja wydanego w 2018 roku symulatora inwestora-budowlańca. W House Flipper 2 zadaniem gracza jest kupno starych, zaniedbanych domów, ich odbudowa i renowacja oraz odsprzedanie ich z zyskiem potencjalnym kupcom.

PCPS5XSX

House Flipper: Dine Out
House Flipper: Dine Out

Symulacje grudzień 2024

Piąte duże rozszerzenie do popularnego polskiego symulatora remontów. House Flipper: Dine Out pozwala stworzyć własną restaurację i przygotowywać w niej posiłki dla klientów. Oprócz tego wprowadza możliwość wynajmowania nieruchomości.

PC

Construction Simulator
Construction Simulator

Symulacje 20 września 2022

Tytuł stanowiący wznowienie serii o kierowaniu maszynami na placach budowy. Construction Simulator stawia na wierne odwzorowanie wyglądu pojazdów oraz warunków panujących w trakcie wznoszenia budynków.

PCPS5XSXPS4XONE

Generalne remonty domów: House Flipper
Generalne remonty domów: House Flipper

Symulacje 17 maja 2018

Oryginalna produkcja będąca symulatorem inwestora-budowlańca. Tytuł, opracowany przez studio Empyrean, pozwala graczom wcielić się w przedsiębiorcę kupującego mieszkania wymagające remontu. Z uwagi na fakt, że tego typu nieruchomości zazwyczaj kryją sporo nieprzyjemnych niespodzianek, do stawianych przed nami zadań należy remont, posprzątanie i urządzenie mieszkania, a następnie sprzedanie go z zyskiem.

PCPS4XONESwitchANDiOS

Hometopia
Hometopia

Symulacje listopad 2024 (wczesny dostęp od 27 września 2023)

Gra symulacyjna, w której wcielamy się w rolę architektów i projektantów wnętrz. W grze Hometopia zajmujemy się wszystkimi aspektami wznoszenia nowych domów i remontowania już istniejących. Tytuł pozwala przy tym zarówno na samotną zabawę, jak i na rozgrywkę w trybie co-op.

PC

House Builder
House Builder

Symulacje 24 czerwca 2022

Wydana przez firmę PlayWay polska gra symulacyjna FPP, w której zajmujemy się wznoszeniem domów. W House Builder budujemy w rozmaitych zakątkach świata i różnych okresach historii, konstruując zarówno standardowe budynki, jak i lepianki, drewniane szopy czy nawet igloo.

PCPS5XSXPS4XONESwitch

Construction Simulator 4
Construction Simulator 4

Symulacje 28 maja 2024

Symulator prac budowlanych z elementami strategii ekonomicznej, należący do serii wydawanej przez firmę astragon Entertainment. Construction Simulator 4 zawiera ponad 100 zleceń dla pojedynczego gracza i 10 misji kooperacyjnych, a także ponad 80 maszyn od 20 producentów.

SwitchANDiOS

Builder Simulator
Builder Simulator

Symulacje 9 czerwca 2022

Wydana przez firmę PlayWay gra symulacyjna, w której wcielamy się w budowlańca. W Builder Simulator projektujemy, wznosimy oraz wykańczamy rozmaite budynki, starając się zmieścić w ograniczonym budżecie i określonych ramach czasowych.

PCPS4XONESwitch

House Flipper City
House Flipper City

Symulacje grudzień 2024

House Flipper City to gra symulacyjno-strategiczna, umożliwiająca wcielenie się w rolę inwestora nieruchomości. Stań na czele własnego biznesu i wykaż się zmysłem architektonicznym, tworząc unikatowe powierzchnie, dostosowane do potrzeb przyszłych klientów.

PC

Dreamhouse: The Game
Dreamhouse: The Game

Symulacje listopad 2024

Dreamhouse: The Game to dostępny m.in. na gogle VR symulator budowania i projektowania, stworzony przez niezależne studio DeSand Game. Wciel się w początkującego dewelopera nieruchomości i zbuduj od podstaw swój własny dom marzeń.

PC

Rising World
Rising World

Akcji jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 3 grudnia 2014)

Survivalowy sandbox z losowo generowanym otwartym światem i w pełni zniszczalnym środowiskiem, wzorowany na Minecrafcie. W Rising World przenosimy się do losowo generowanego świata, który następnie możemy eksplorować oraz kształtować według własnych preferencji i bez ograniczeń. Początkowo mamy do dyspozycji jedynie kilka podstawowych narzędzi, a naszym priorytetem jest przetrwanie w dziczy. W tym celu zbieramy rozmaite surowce, ścinamy drzewa i polujemy na dzikie zwierzęta.

PC

Construction Simulator 2015
Construction Simulator 2015

Symulacje 19 listopada 2014

Kolejna pozycja z popularnej serii gier symulacyjnych, wykreowanej przez niemiecką firmę Astragon Software. Tytuł stanowi kontynuację wydanego w 2012 symulatora, pozwalającego na wznoszenie rozmaitych konstrukcji przy pomocy całej gamy maszyn budowlanych, takich jak koparki, dźwigi, walce, betoniarki, wózki widłowe, ciężarówki itp.

PC

Train Station Renovation
Train Station Renovation

Symulacje 1 października 2020

Gra symulacyjna, w której wcielamy się w konserwatora opuszczonych dworców kolejowych i pociągów. W Train Station Renovation zajmujemy się przywracaniem do porządku zdewastowanych stacji oraz naprawą, czyszczeniem i malowaniem starych składów.

PCPS4XONESwitch

Royal Envoy
Royal Envoy

Logiczne 10 kwietnia 2010

Royal Envoy to gra logiczna z elementami strategii typu time-management (zarządzanie czasem) wyprodukowana przez studio Playrix Entertainment. Gracz ma za zadanie pomóc ocalić wyspiarskie królestwo Islandshire budując miasta i spełniając rozmaite zachcianki mieszkańców. Tytuł odznacza się niezwykle dynamiczną rozgrywką oraz kreskówkową oprawą wizualną.

PC

House Flipper: Farm
House Flipper: Farm

Symulacje 13 kwietnia 2023

Trzeci duży dodatek do symulatora remontów domów pod tytułem House Flipper. Rozszerzenie House Flipper: Farm pozwala nam poprowadzić własną farmę, na której hodujemy zwierzęta i uprawiamy ziemię. Ponadto dodatek wprowadza możliwość rozbudowy domu i zwiedzania jego okolicy.

PCPS4XONE

Hotel Renovator
Hotel Renovator

Symulacje 7 marca 2023

Gra symulacyjna FPP, w której naszym zadaniem jest wyremontowanie starego hotelu. W Hotel Renovator odświeżamy wiekowy budynek pomieszczenie po pomieszczeniu, dokładając starań, by spełniał zachcianki klientów, a co za tym idzie – zarabiał na siebie.

PCPS5XSX

Sports: Renovations
Sports: Renovations

Symulacje grudzień 2024

Pierwszoosobowy symulator skupiony na remontowaniu podupadających obiektów sportowych, w tym basenów, boisk czy stadionów. Projekt wspierany jest przez gwiazdę reprezentacji Polski w piłkę nożną – Roberta Lewandowskiego.

PC

Bridge Project: Symulator Budowy Mostów
Bridge Project: Symulator Budowy Mostów

Logiczne 21 września 2012

Bridge Builder 2 jest sequelem wydanej w 2004 roku symulacji konstruktora mostów, za której powstanie odpowiada zespół deweloperski niemieckiego studia Caipirinha Games. Gracz wciela się w rolę architekta, inżyniera i zarazem budowniczego, a jego zadaniem jest zbudowanie bezpiecznego połączenia mostowego przy uwzględnieniu praw fizyki i właściwości poszczególnych materiałów budowlanych.

PC

The Enjenir
The Enjenir

Logiczne listopad 2024 (wczesny dostęp od 18 grudnia 2023)

Oparta na fizyce gra logiczno-zręcznościowa. W The Enjenir wznosimy od podstaw różnorodne konstrukcje (które muszą być na tyle wytrzymałe, by nie rozpaść się tuż po zakończeniu fazy projektowania), a także kontrolujemy bohatera bezpośrednio, sterując każdą jego kończyną z osobna.

PC

Poly Bridge
Poly Bridge

Logiczne 12 lipca 2016

Przygotowana przez niewielkie studio Dry Cactus zabawna gra logiczna, w której wcielamy się w rolę inżyniera budującego mosty oraz inne konstrukcje, pozwalające na przeprawienie się przez rzekę. Rozgrywka w Poly Bridge przeznaczona jest przede wszystkim dla amatorów główkowania i wznoszenia ciekawych budowli. Za pomocą udostępnionych narzędzi i materiałów musimy bowiem utworzyć konstrukcję, po której będą w stanie przejechać rozmaite pojazdy.

PC

Furnish Master
Furnish Master

Symulacje 20 lutego 2024

Symulator projektowania i urządzania przestrzeni – od sypialni przez sklepy po ogródki – stworzony na silniku Unreal Engine 5. Furnish Master oferuje dużą swobodę i bogate opcje dostosowywania obiektów (ich koloru, wielkości, materiału).

PC

WW2 Rebuilder
WW2 Rebuilder

Symulacje 16 stycznia 2023

Polska gra symulacyjna FPP, w której odbudowujemy miasta zniszczone w trakcie II wojny światowej. W WW2 Rebuilder sprzątamy gruzy i wyburzamy resztki zabudowy, a następnie wznosimy nowe budynki i remontujemy te, które jeszcze się do tego nadają.

PCPS5XSX

SimTower: The Vertical Empire
SimTower: The Vertical Empire

Strategiczne 20 listopada 1994

Strategia ekonomiczna wydana przez dobrze znaną firmę Maxis. Naszym zadaniem w tej produkcji jest zarządzanie prawdziwym Drapaczem Chmur.

PC

Symulator Budowy 2012
Symulator Budowy 2012

Symulacje 10 listopada 2011

Symulator Budowy 2012 to gra symulacyjna, wyprodukowana przez zespół deweloperski firmy Astragon we współpracy ze studiem Weltenbauer. Gracz wciela się w rolę budowlańca i podejmując się kolejnych zadań konstrukcyjnych obsługuje rozmaite maszyny – od koparki, poprzez betoniarkę, aż po dźwig i walec drogowy.

PC