Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Budowlane

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce budowlane ułożone według popularności.

PC
PC Windows35
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 51 Sony PlayStation 48
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 11
PlayStation Portable
PlayStation Vita1
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S1 Microsoft XBOX ONE9
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android11 Apple iOS11 Windows Phone3
Nintendo
Nintendo Switch7
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Akcji2
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG
Strategiczne2
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje21 Logiczne13
Towarzyskie
Generalne remonty domów: House Flipper
Generalne remonty domów: House Flipper

Symulacje 17 maja 2018

Oryginalna produkcja będąca symulatorem inwestora-budowlańca. Tytuł, opracowany przez studio Empyrean, pozwala graczom wcielić się w przedsiębiorcę kupującego mieszkania wymagające remontu. Z uwagi na fakt, że tego typu nieruchomości zazwyczaj kryją sporo nieprzyjemnych niespodzianek, do stawianych przed nami zadań należy remont, posprzątanie i urządzenie mieszkania, a następnie sprzedanie go z zyskiem.

PCPS4XONESwitchANDiOS

Builder Simulator
Builder Simulator

Symulacje 2022

Wydana przez firmę PlayWay gra symulacyjna, w której wcielamy się w budowlańca. W Builder Simulator projektujemy, wznosimy oraz wykańczamy rozmaite budynki, starając się zmieścić w ograniczonym budżecie i określonych ramach czasowych.

PC

House Flipper City
House Flipper City

Symulacje 2021

House Flipper City to gra symulacyjna, umożliwiająca wcielenie się w rolę inwestora nieruchomości. Stań na czele własnego biznesu i wykaż się zmysłem architektonicznym, tworząc unikatowe powierzchnie, dostosowane do potrzeb przyszłych klientów.

PC

Construction Simulator 2015
Construction Simulator 2015

Symulacje 19 listopada 2014

Kolejna pozycja z popularnej serii gier symulacyjnych, wykreowanej przez niemiecką firmę Astragon Software. Tytuł stanowi kontynuację wydanego w 2012 symulatora, pozwalającego na wznoszenie rozmaitych konstrukcji przy pomocy całej gamy maszyn budowlanych, takich jak koparki, dźwigi, walce, betoniarki, wózki widłowe, ciężarówki itp.

PC

Train Station Renovation
Train Station Renovation

Symulacje 1 października 2020

Gra symulacyjna, w której wcielamy się w konserwatora opuszczonych dworców kolejowych i pociągów. W Train Station Renovation zajmujemy się przywracaniem do porządku zdewastowanych stacji oraz naprawą, czyszczeniem i malowaniem starych składów.

PC

Generalne remonty domów: Ogród
Generalne remonty domów: Ogród

Symulacje 16 maja 2019

Dodatek do gry House Flipper, w którym zadaniem graczy jest doprowadzanie do porządku wszelkiej maści ogrodów. W House Flipper: Garden Flipper odmieniamy spustoszone działki, kosząc trawę, usuwając śmieci, a także sadząc rośliny, ustawiając dekoracje, meble i inne.

PC

Dreamhouse: The Game
Dreamhouse: The Game

Symulacje 2022

Dreamhouse: The Game to dostępny m.in. na gogle VR symulator budowania i projektowania, stworzony przez niezależne studio DeSand Game. Wciel się w początkującego dewelopera nieruchomości i zbuduj od podstaw swój własny dom marzeń.

PC

Demolish & Build 2018
Demolish & Build 2018

Symulacje 8 marca 2018

Kolejna odsłona cyklu symulatorów budowlanych, za której stworzeniem stoi studio Noble Muffins. Gracz wciela się we właściciela firmy budowlano-wyburzeniowej, a do jego zadań należy dbanie o stały dopływ gotówki zdobywanej w zamian za realizację zleceń.

PCXONE

Construction Simulator 2
Construction Simulator 2

Symulacje 22 marca 2017

Pełnoprawna kontynuacja mobilnego symulatora prac budowlanych z elementami strategii, pozwalającego graczom kierować firmą budowlaną i stawać za sterami kilkudziesięciu pojazdów. Za produkcję tę odpowiada niemieckie studio weltenbauer.

PCPS4XONESwitchANDiOS

Bridge Project: Symulator Budowy Mostów
Bridge Project: Symulator Budowy Mostów

Logiczne 21 września 2012

Bridge Builder 2 jest sequelem wydanej w 2004 roku symulacji konstruktora mostów, za której powstanie odpowiada zespół deweloperski niemieckiego studia Caipirinha Games. Gracz wciela się w rolę architekta, inżyniera i zarazem budowniczego, a jego zadaniem jest zbudowanie bezpiecznego połączenia mostowego przy uwzględnieniu praw fizyki i właściwości poszczególnych materiałów budowlanych.

PC

Construction Simulator 3: Console Edition
Construction Simulator 3: Console Edition

Symulacje 10 kwietnia 2019

Piąta część serii symulatorów budowlanych z elementami strategii ekonomicznej. W Construction Simulator 3 prowadzimy firmę budowlaną i podejmujemy się kolejnych zleceń, własnoręcznie wykonując prace wymagające użycia specjalistycznych maszyn i pojazdów.

PS4XONESwitchANDiOS

Poly Bridge 2
Poly Bridge 2

Logiczne 28 maja 2020

Kontynuacja gry symulacyjno-logicznej niezależnego studia Dry Cactus. W Poly Bridge 2 odgrywamy rolę konstruktora mostów, a rozgrywka polega na przeprowadzeniu wszystkich pojazdów do punktu docelowego oddzielonego rzeką.

PC

Symulator Budowy Mostów
Symulator Budowy Mostów

Symulacje 5 kwietnia 2011

Symulator Budowy Mostów to wyprodukowana przez studio ToxSick Labs gra symulacyjna z elementami logiczno-edukacyjnymi, pozwalająca graczom wcielić się w konstruktorów przepraw mostowych. Deweloperzy przygotowali 30 misji o narastającym stopniu trudności, a także funkcjonalny edytor umożliwiający tworzenie własnych scenariuszy zabawy.

PC

Rising World
Rising World

Akcji jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 3 grudnia 2014)

Survivalowy sandbox z losowo generowanym otwartym światem i w pełni zniszczalnym środowiskiem, wzorowany na Minecrafcie. W Rising World przenosimy się do losowo generowanego świata, który następnie możemy eksplorować oraz kształtować według własnych preferencji i bez ograniczeń. Początkowo mamy do dyspozycji jedynie kilka podstawowych narzędzi, a naszym priorytetem jest przetrwanie w dziczy. W tym celu zbieramy rozmaite surowce, ścinamy drzewa i polujemy na dzikie zwierzęta.

PC

Bridge Constructor: The Walking Dead
Bridge Constructor: The Walking Dead

Logiczne 19 listopada 2020

Gra logiczna wchodząca w skład cyklu Bridge Constructor, której akcję osadzono w uniwersum The Walking Dead. W Bridge Constructor: The Walking Dead zajmujemy się tworzeniem wytrzymałych konstrukcji, ale musimy też m.in. radzić sobie z atakami żywych trupów.

PCPS5XSXPS4XONESwitchANDiOS

Symulator Budowy 2012
Symulator Budowy 2012

Symulacje 10 listopada 2011

Symulator Budowy 2012 to gra symulacyjna, wyprodukowana przez zespół deweloperski firmy Astragon we współpracy ze studiem Weltenbauer. Gracz wciela się w rolę budowlańca i podejmując się kolejnych zadań konstrukcyjnych obsługuje rozmaite maszyny – od koparki, poprzez betoniarkę, aż po dźwig i walec drogowy.

PC

Demolka i budowa 2017
Demolka i budowa 2017

Symulacje 18 października 2016

Symulator demolki i budowania, stworzony przez niezależne studio Noble Muffins, a wydany przez polską firmę PlayWay. Demolish & Build Company 2017 pozwala graczom wcielić się w szefa firmy budowlano-wyburzeniowej. Rozgrywka opiera się na dwóch filarach: destrukcji rozmaitych budynków i stawianiu w ich miejsce nowych oraz wynajmowaniu ich.

PC

Bridge Constructor
Bridge Constructor

Logiczne 22 maja 2012

Bridge Constructor to gra logiczna, wyprodukowana przez austriackie studio Clokstone Software. Gracz wciela się w rolę inżyniera, którego zadaniem jest pomóc mieszkańcom wyspiarskiego kraju Camatuga odbudować mosty zniszczone przez potężne trzęsienie ziemi. Zabawa polega na wznoszeniu konstrukcji przy użyciu rozmaitych materiałów i z uwzględnieniem podstawowych praw fizyki.

PCPS4XONEANDiOSWPPSV

Bridge Constructor Portal
Bridge Constructor Portal

Logiczne 20 grudnia 2017

Prosta gra logiczna stworzona przez studio ClockStone w porozumieniu z firmą Valve, będąca crossoverem popularnych cyklów Portal oraz Bridge Constructor. Zadaniem graczy jest budowa nierzadko skomplikowanych konstrukcji, mających bezpiecznie przetransportować ładunek z jednej strony mapy na drugą. Na jego drodze stają liczne przeszkody, takie jak wieżyczki strażnicze, lasery czy zbiorniki z kwasem.

PCPS4XONESwitchANDiOS

Poly Bridge
Poly Bridge

Logiczne 12 lipca 2016

Przygotowana przez niewielkie studio Dry Cactus zabawna gra logiczna, w której wcielamy się w rolę inżyniera budującego mosty oraz inne konstrukcje, pozwalające na przeprawienie się przez rzekę. Rozgrywka w Poly Bridge przeznaczona jest przede wszystkim dla amatorów główkowania i wznoszenia ciekawych budowli. Za pomocą udostępnionych narzędzi i materiałów musimy bowiem utworzyć konstrukcję, po której będą w stanie przejechać rozmaite pojazdy.

PC

Project Highrise
Project Highrise

Strategiczne 8 września 2016

Opracowana przez studio SomaSim strategia ekonomiczna, inspirowana klasyczną grą SimTower firmy Maxis z 1994 roku. Akcja Project Highrise toczy się w czasach współczesnych, a gracz wciela się w rolę menadżera oraz architekta powstającego drapacza chmur. Produkcja nie podchodzi do tematyki w pełni realistycznie, gdyż nasz wieżowiec budujemy etapami, tak aby ukończone piętra zapełniały się mieszkańcami oraz pracownikami, zapewniając nam przychody pozwalające na konstrukcję kolejnych poziomów.

PCPS4XONESwitchANDiOS

Symulator maszyn budowlanych 2012
Symulator maszyn budowlanych 2012

Symulacje 24 stycznia 2012

Symulator maszyn budowlanych 2012 to gra symulacyjna wyprodukowana przez niemieckie studio Visual Imagination Software. Gracz może spróbować swoich sił w kabinie operatora rozmaitych pojazdów i urządzeń budowlanych, w tym m.in. koparki, spychacza, betoniarki oraz dźwigu. Twórcy przygotowali ponad 50 wyzwań budowlanych, z jakimi można zmierzyć się w trakcie zabawy.

PC

Construction Machines 2016
Construction Machines 2016

Symulacje 16 kwietnia 2015

Kolejny symulator cywilny z katalogu wydawniczego firmy PlayWay, stworzony przez studio Gamecask. Gracz wciela się w szefa firmy budowlanej, a jego zadaniem jest zadbanie o jej sukces finansowy.

PC

Bridge Constructor Medieval
Bridge Constructor Medieval

Symulacje 1 maja 2014

Trzecia odsłona serii casualowych gier symulacyjnych, w których wcielamy się w rolę budowniczego mostów. Tym razem twórcy fundują graczom podróż w przeszłość, do czasów warownych zamków i nieustraszonych rycerzy. Mechanika rozgrywki została dostosowana do realiów średniowiecznych, a w grze pojawiły się całkiem nowe tryby zabawy, stanowiące nie lada wyzwanie dla weteranów cyklu.

PCANDiOSWP