Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePS4iOSSwitchANDXONE
Okładka Construction Simulator 3 (AND)
OkładkaConstruction Simulator 3 (AND)

Construction Simulator 3

Piąta część serii symulatorów budowlanych z elementami strategii ekonomicznej. W Construction Simulator 3 prowadzimy firmę budowlaną i podejmujemy się kolejnych zleceń, własnoręcznie wykonując prace wymagające użycia specjalistycznych maszyn i pojazdów.

Symulacje | ekonomiczne | budowlane | maszyny i urządzenia

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Construction Simulator 3 Premiera

10kwi2019

AND iOS

7kwi2020

PS4 XONE

21paź2020

Switch

Gry podobne do Construction Simulator 3

Farming Simulator 18

House Flipper

Car Mechanic Simulator 2014

Construction Simulator 3 to (wbrew temu co sugeruje tytuł) piąta odsłona cyklu symulatorów budowlanych wzbogaconych o elementy strategii ekonomicznej. Tytuł został opracowany przez sprawujące pieczę nad serią niemieckie studio weltenbauer. Jego wydaniem zajęła się firma Astragon Entertainment.

Fabuła

W Construction Simulator 3 wcielamy się w świeżo upieczonego właściciela firmy budowlanej, której siedziba mieści się w ulokowanym u podnóża Alp fikcyjnym mieście Neustein. Jak nietrudno się domyślić, celem rozgrywki jest poprowadzenie działalności w taki sposób, aby przeobrazić przedsiębiorstwo w lokalnego potentata.

Mechanika

W Construction Simulator 3 otrzymujemy do dyspozycji otwarty świat o powierzchni dziesięciu kilometrów kwadratowych. Neustein składa się z trzech dzielnic: mieszkalnej, obszaru przemysłowego oraz właściwego miasta, pełnego nowoczesnej zabudowy.

Filarem rozgrywki jest samodzielna realizacja kolejnych zleceń. Łącznie czeka tu na nas ponad siedemdziesiąt różnorodnych misji, a wykonując je, zdobywamy nie tylko fundusze potrzebne do rozbudowy naszej firmy, lecz także renomę niezbędną do odblokowania bardziej intratnych zadań. O ile pierwsze prace polegają na budowie niewielkich domostw i stosunkowo prostych w konstrukcji magazynów przemysłowych, o tyle z czasem zaczynamy zajmować się takimi rzeczami, jak budowa dróg i mostów oraz wznoszenie wieżowców.

Do wykonywania bardziej skomplikowanych misji potrzebujemy odpowiednich maszyn. Podczas zabawy możemy zasiąść za sterami licencjonowanych koparek, ładowarek, wiertnic, ciężarówek czy choćby dźwigów; akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP) lub, co jest nowością w serii, z oczu bohatera (FPP). Wśród producentów maszyn znajdziemy takie firmy, jak Bobcat, Caterpillar, Bomag, Wirtgen, Liebherr lub MAN.

Warstwa strategiczna gry objawia się w konieczności równoważenia wydatków i przychodów. Poza tym zawsze warto mieć pod ręką rezerwę finansową, by dla przykładu móc naprawić uszkodzony pojazd, kiedy zajdzie taka potrzeba.

Kwestie techniczne

Construction Simulator 3 posiada trójwymiarową grafikę wysokiej jakości. Otoczenie wykonano z dbałością o detale, ale uwagę zwracają przede wszystkim szczegółowe modele maszyn budowlanych.

Wersja na konsole wyróżnia się na tle mobilnego oryginału za sprawą dodatkowych misji, podrasowanych tekstur oraz wyższej rozdzielczości, a także w pełni funkcjonalnych lusterek.

Ostatnia modyfikacja 13 lutego 2020

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Klasyfikacja PEGI Construction Simulator 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
AND
iOS
PS4
XONE
Switch