Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCWPiOSAND
Okładka Bridge Constructor Medieval (WP)
OkładkaBridge Constructor Medieval (WP)

Bridge Constructor Medieval

Trzecia odsłona serii casualowych gier symulacyjnych, w których wcielamy się w rolę budowniczego mostów. Tym razem twórcy fundują graczom podróż w przeszłość, do czasów warownych zamków i nieustraszonych rycerzy.

Symulacje | elementy logiczne | budowlane

Bridge Constructor Medieval Premiera

1maj2014

AND iOS

15wrz2014

PC

23gru2014

WP

producent: Clockstone Software wydawca: Headup Games

Gry podobne do Bridge Constructor Medieval

Bridge Constructor

Bridge Constructor 2

Bridge Constructor

Trzecia odsłona casualowej serii symulacyjnej, rozwijanej przez studio Clockstone Software we współpracy z firmą Headup Games. W Bridge Constructor Medieval, dostępnym m.in. na pecetach, wcielamy się ponownie w budowniczego mostów, lecz w odróżnieniu od poprzednich, współczesnych części cyklu – tym razem przenosimy się daleko wstecz, do czasów warownych zamków i nieustraszonych rycerzy.

Mechanika rozgrywki bazuje na identycznych założeniach, co wcześniejsze odsłony serii, jednakże całość została odpowiednio dostosowana do średniowiecznych realiów. Do dyspozycji mamy więc nieco inne materiały, wśród których znalazły się dwa rodzaje drewna, kamień, liny oraz całkiem nowy element – poszycie mostu, chroniące całą konstrukcję przed katapultami wroga. Korzystając z dostępnych zasobów, w kolejnych etapach gry musimy budować odpowiednio wytrzymałe mosty, zdolne przetrwać przemarsz ciężkozbrojnych rycerzy, konnicy czy potężnych machin oblężniczych.

Zupełną nowością w serii są niedostępne wcześniej tryby rozgrywki. W jednym z nich nasz most znajduje się pod ciężkim ostrzałem katapult wroga, a naszym zadaniem jest zbudowanie takiego poszycia mostu, aby cała konstrukcja pozostała nietknięta i zapewniła należytą ochronę dla znajdujących się na niej jednostek. W drugim nowym trybie przez nasz most maszerują wojska przeciwnika, a naszym zadaniem jest takie wyważenie konstrukcji, aby w odpowiednim momencie zawaliła się, grzebiąc jak największą liczbę wrogich jednostek.

Pod względem oprawy Bridge Constructor Medieval utrzymany jest na podobnym poziomie, co dwie poprzednie odsłony serii, choć poszczególne scenerie pełne są obiektów i elementów typowych dla średniowiecznego krajobrazu. Połączenie znanej mechaniki z nowymi trybami rozgrywki czyni z gry doskonałą propozycję, zarówno dla weteranów serii, jak i początkujących graczy. Tym bardziej, że twórcy tradycyjnie zadbali o motywujący do zabawy zestaw osiągnięć oraz internetowe rankingi graczy.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe Bridge Constructor Medieval: Odpowiednia dla każdego wieku.

Bridge Constructor Medieval Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • Windows XP/Vista/7/8
PC
AND
iOS
WP