Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Dreamhouse: The Game (PC)

Dreamhouse: The Game PC

Dreamhouse: The Game to dostępny m.in. na gogle VR symulator budowania i projektowania, stworzony przez niezależne studio DeSand Game. Wciel się w początkującego dewelopera nieruchomości i zbuduj od podstaw swój własny dom marzeń.

Symulacje | ekonomiczne | budowlane | elementy strategiczne | kooperacja | Oculus Rift | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

PC Windows
Okładka Dreamhouse: The Game (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

2022

2022

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dreamhouse: The game to symulator budowania i projektowania domu, w którym gracz ma możliwość wcielenia się w rolę początkującego przedsiębiorcy i samodzielnego odremontowania lub stworzenia od podstaw budynku mieszkalnego. Za produkcję i wydanie gry odpowiada firma DeSand Game Studios. Tytuł umożliwia rozgrywkę przy użyciu gogli wirtualnej rzeczywistości, zapewnia również dostęp do trybu multiplayer.

Mechanika

Gra umożliwia poznanie od podstaw pracy przedsiębiorcy budowlanego. W Dreamhouse gracz może przyjmować zlecenia na budowę zupełnie nowych budynków, jak też przeprowadzać generalny remont tych zrujnowanych, czy też burzyć te, których projekt nie spełnia oczekiwanych wymagań. To gracz decyduje, w jakim stylu zostanie zaprojektowane mieszkanie oraz ile wyniesie całkowity koszt produkcji. Dzięki grze może też przetestować pewne rozwiązania, które pragnąłby zrealizować w prawdziwym życiu. Nie musi już dumać nad tym, jak dany mebel będzie prezentował się w określonej kolorystyce i aranżacji, gra umożliwia mu bowiem jego zakup (import realnego przedmiotu) i przekonanie się na własne oczy, czy jego pomysł to strzał w dziesiątkę czy jednak należy zastanowić się nad innym rozwiązaniem.

Poza samym projektowaniem domów i przygotowywaniem gruntu pod ich rozbudowę, tytuł pozwala także na zadbanie o przestrzeń zewnętrzną. Gracz może sadzić rośliny, ustawiać kamienie, lampiony, płot odgradzający działkę czy też wybrać miejsce na budę dla psa. Ponadto gra oferuje bardzo zróżnicowane otoczenie. Budynek ulokować można zarówno w centrum miasta czy na obrzeżach wsi, jak też w leśnej scenerii z widokiem na górskie szczyty lub na piaszczystej plaży z bliskim dostępem do morza.

Wybranie drogi na skróty przy projektowaniu budynków to dość ryzykowne posunięcie, potencjalni klienci zorientują się bowiem, gdy gracz zaniedba jakiś element projektu. Gra wyposażona jest w zaawansowany algorytm sztucznej inteligencji, który podsumowuje efekt jego pracy: wpasowanie się w wybrany styl (skandynawski, klasyczny, nowoczesny itd.), ogólny koszt, szybkość i dokładność. Wszystkie te czynniki wpływają na końcową ocenę działań gracza.

Gra opiera się na realizacji zleceń, grający ma jednak możliwość wybudowania własnego zakątka marzeń. Żeby jednak rozpocząć pracę nad zupełnie własnym projektem, musi wpierw zgromadzić wystarczającą ilość pieniędzy, co zapewnią mu właśnie przyjmowane zlecenia. Każdego dnia otrzymuje nowe, ponadto ograniczone czasowo. Grający musi zatroszczyć się nie tylko o wygląd budynku (pomalowanie ścian, dobór paneli, zakup odpowiednich mebli i dekoracji, itd.) musi też pamiętać o zapewnieniu przyszłym właścicielom dostępu do wody czy prądu. Ponadto, jeżeli końcowy efekt nie przypadnie do gustu klientom, trzeba będzie go zburzyć i rozpocząć pracę na nowo. Jeżeli grający jest wyjątkowo słabym projektantem, istnieje ryzyko tworzenia tego samego budynku kilkakrotnie. Wszystko za sprawą technologii Chaos, stojącej na straży perfekcji wykonania. Jeżeli konstrukcja domu okaże się nieprawidłowa (zacznie dochodzić do spięć, przecieków lub podtopień), budynek się zawali.

Tryby gry

Tytuł oferuje możliwość rozgrywki zarówno w trybie single player, jak też online co-op. Dzięki drugiemu wariantowi przy tworzeniu budynku gracz może podjąć współpracę z przyjacielem, lub też odwrotnie, zacząć z nim rywalizować. W grze dostępny jest ponadto tryb Photo, pozwalający na uwiecznienie końcowego efektu, stworzenie specjalnego albumu lub filmu i pochwalenia się swoją konstrukcją z zainteresowanymi lub też porównania jej z projektami innych graczy, ukazanymi na listach rankingowych.

Kwestie techniczne

Dreamhouse: The Game to produkcja o trójwymiarowej grafice, utrzymana w konwencji fotorealistycznej. Prezentowane w niej wyposażenia mieszkań mogą do złudzenia przypominać produkty, możliwe do zakupu w realnym świecie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dreamhouse: The Game

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Dreamhouse: The Game

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Dual Core
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 Ti / Radeon RX 460 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 7
 • Rekomendowane:
 • Quad Core
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 / 4 GB Radeon RX 480 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 10 64-bit