Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcji3DS
Okładka Kokuga (3DS)
OkładkaKokuga (3DS)

Kokuga 3DS

Kokuga to wymagająca strzelanina z widokiem z lotu ptaka, która stanowi duchowego spadkobiercę Ikarugi i jednocześnie jedną z najtrudniejszych gier na przenośną konsolę Nintendo.

Akcji | top-down | shoot 'em up | strzelanki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kokuga Premiera 3DS

27czerwca2013

producent: G.rev wydawca: Nintendo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Specjalizująca się w zręcznościowych shooterach japońska firma G.Rev, pod kierownictwem Hiroshiego Iuchiego, przygotowała kolejny tytuł, który stanowi sprawdzian umiejętności, refleksu i cierpliwości graczy. Wydana na 3DS-a zręcznościowa strzelanina Kokuga jest duchowym spadkobiercą wydanej w 2001 roku na Dreamcasta Ikarugi.

Podstawowe założenia gry nie różnią się od tych zastosowanych w setkach podobnych tytułów. Kamera prezentuje akcję z lotu ptaka, a gracze przejmują kontrolę nad czołgiem, którego celem jest dobrnięcie do końca planszy. Zadanie to utrudniają setki wrogich pojazdów, które prowadzą nieustanny ostrzał maszyny kierowanej przez posiadacza konsoli i robią wszystko, by ją zniszczyć. Pomyślne ukończenie misji dodatkowo komplikuje fakt, że statek graczy może domyślnie strzelać tylko pojedynczymi pociskami.

W przeciwieństwie do wielu innych przedstawicieli gatunku zręcznościowych strzelanin, Kokuga nie zmusza jedynie do poruszania się w górę ekranu. Architektura kolejnych map przypomina labirynt i zawiera wiele zakamarków, wąskich korytarzy oraz otwartych placów do efektownej wymiany ognia. Charakterystycznym elementem gry są także zabierane na każdą misję karty wsparcia, które gracz może aktywować w dowolnym momencie poprzez dotknięcie dolnego ekranu konsolki. Część z nich zwiększa siłę ognia, inne poprawiają szybkostrzelność, a jeszcze inne aktywują niewidzialność lub niezniszczalność na pewien czas.

Twórcy przygotowali piętnaście poziomów i pozwolili na swobodne decydowanie o poziomie trudności każdego z nich. Posiadacze konsoli mogą dowolnie decydować o kolejności pokonywania kolejnych map, które połączone są w siatkę. Jedynym ograniczeniem jest konieczność wybierania tych poziomów, które są połączone linią z ostatnio ukończonym. Na najbardziej wytrwałych i doświadczonych miłośników strzelanin czeka tryb „ultimate mode”, w którym przeciwnicy dysponują większą siłą ognia, są wytrzymalsi i rozstawieni w trudniejszy do pokonania sposób.

Kokuga pozwala na zabawę wieloosobową w trybie kooperacji przez „download play” nawet do czterem osobom jednocześnie. Podczas pokonywania kolejnych map graczom towarzyszą utwory z gatunku muzyki elektronicznej.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Kokuga: 12+