Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PCPS3
Okładka BioShock Infinite: Burial at Sea - Episode One (X360)

BioShock Infinite: Burial at Sea - Episode One

Pierwszy oficjalny dodatek fabularny do gry BioShock: Infinite studia Irrational Games.

To jest dodatek do gry BioShock Infinite.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | elementy RPG | dystopia | strzelanki | lata 40. i 50. XX wieku | immersive sim

Okładka BioShock Infinite: Burial at Sea - Episode One (X360)

producent: Irrational Games

wydawca: 2K Games

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

12lis2013

PC X360 PS3

BioShock Infinite: Burial at Sea - Episode One jest pierwszym fabularnym dodatkiem do wydanej w 2013 roku gry akcji BioShock: Infinite. Rozszerzenie przygotowane przez studio Irrational Games to ukłon w stronę fanów dwóch wcześniejszych odsłon cyklu – BioShock i BioShock 2.

Akcja dodatku rozgrywa się w jednym z alternatywnych wymiarów na terenie podwodnej metropolii Rapture. Jest sylwester roku 1958, kiedy u drzwi gabinetu prywatnego detektywa Bookera DeWitta staje znana z podstawowej gry Elisabeth. Młoda klientka prosi go o pomoc w odnalezieniu dziewczynki imieniem Sally. Rozszerzenie pozwala zwiedzić metropolię przed wybuchem buntu, który zmienił ją w piekło. Tym samym mamy okazję obejrzeć Rapture takim, jakie wymarzyli sobie jego założyciele, czyli jako prawdziwą utopię. Podczas kampanii szybko okazuje się jednak, że miejsce to nie jest podwodnym rajem i kryje wiele ciemnych stron.

Burial at Sea - Episode One pozostaje w ogólnych zarysach wierne mechanizmom rozgrywki znanym z wersji podstawowej. Zabawa polega więc głównie na toczeniu dynamicznych bitew z licznymi grupami przeciwników. W trakcie walki wykorzystujemy kilka typów broni palnej oraz nadnaturalne moce plazmidów. Jednocześnie gra jest trudniejsza niż BioShock Infinite. Ilość odnajdywanej amunicji jest wyraźnie mniejsza i większą rolę odgrywa aspekt skradankowy. Dodatkową atrakcją jest wprowadzenie możliwości cichego zbliżenia się do przeciwnika i wykonania błyskawicznej egzekucji. Zabawę urozmaicają okazjonalne zagadki logiczne.

Choć dodatek przenosi nad do znanego z dwóch pierwszy odsłon miasta Rapture, to autorzy nie wykorzystali starych elementów graficznych. Zamiast tego opracowali metropolię i jej mieszkańców od zera, w pełni wykorzystując możliwości silnika Unreal Engine 3.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,8 / 10 na podstawie 644 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,5 / 10 na podstawie 67 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 204,90 PLN

Gry podobne do BioShock Infinite: Burial at Sea - Episode One

Klasyfikacja PEGI BioShock Infinite: Burial at Sea - Episode One

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która zachęca do uprawiania hazardu lub go uczy.

Wymagania sprzętowe BioShock Infinite: Burial at Sea - Episode One

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i5 2.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 560 lub lepsza)
  • 30 GB HDD
  • Windows Vista(SP1)/7(SP1)/8
Recenzja dodatku Burial at Sea do gry BioShock: Infinite - Rapture zaprasza
Recenzja dodatku Burial at Sea do gry BioShock: Infinite - Rapture zaprasza

Recenzja 11 listopada 2013, 14:00

Trzeba przyznać, że w dodatek gra się bardzo przyjemnie. Dość łatwo wkręcić się w klimat i każdy, komu podoba się seria, poczuje się w Rapture jak w domu. Dom towarowy okazuje się całkiem spory, a ponieważ dostęp do kilka miejsc wymaga użycia odpowiednich plazmidów, zniknęło gdzieś lekkie poczucie liniowości, które pojawiało się czasem podczas rozgrywki w Infinite. Oczywiście nadal opłaca się sprawdzać każdy kąt, ponieważ wszędzie walają się pieniądze, jedzenie i wyposażenie. Możemy nawet trafić na kilka dobrze ukrytych butelek z Infuzją. Po drodze odnajdujemy także dzienniki audio, pozwalające na poznanie kolejnych wątków z historii podwodnej metropolii, a Elizabeth i Booker nierzadko przeprowadzają ciekawe wymiany poglądów. Rozmowy te pełne są aluzji do wydarzeń z podstawowej wersji gry, zaś nasza towarzyszka sprawia podczas nich wrażenie zupełnie innej osoby, niż ta, której towarzyszyliśmy w Columbii. Jest tajemnicza, odrobinę wyniosła, zdecydowanie bardziej dojrzała. I jak na prawdziwą femme fatale przystało, potrafi wpędzić DeWitta w kłopoty, nawet gdy ten jest świadom, że wchodzi do jaskini lwa.

PC
X360
PS3