Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2014, 19:35

BioShock Infinite: Burial at Sea – drugi epizod otrzymał zapowiedź filmową (spoilery!)

Zwiastun drugiego epizodu Burial at Sea, czyli dodatku do głośnej gry BioShock: Infinite, został właśnie opublikowany przez wydawcę, firmę 2K Games. Od razu ostrzegamy: zapowiedź pełna jest spoilerów!

Firma 2K Games opublikowała dzisiaj pierwszy zwiastun filmowy drugiej części dodatku do świetnie ocenianej gry BioShock: Infinite. Przypomnijmy, że rozszerzenie zatytułowane Burial at Sea zostało podzielone na dwa epizody, a pierwszy z nich zadebiutował 12 listopada. Niestety, ciągle nie znamy daty premiery części drugiej. Uwaga, poniższy zwiastun najeżony jest spoilerami, więc osoby, które chciałyby przejść DLC później powinny go omijać szerokim łukiem.

Pierwszy epizod rozszerzenia zebrał pozytywne recenzje – w serwisie Metacritic ocena graczy wynosi 7.8. Nasza redakcja także dobrze osądziła tę część Burial at Sea (8/10), zarzucając dodatkowi tylko to, że zbyt szybko się kończy:

  1. Recenzja dodatku Burial at Sea do gry BioShock: Infinite – Rapture zaprasza

Podsumujmy to, co już wiemy na temat drugiego epizodu Burial at Sea. Twórcy już wcześniej zdradzili, że w tej części dodatku wcielimy się w Elizabeth, podczas gdy do tej pory kierowaliśmy detektywem Bookerem DeWittem, protagonistą głównej historii. Autorzy zapowiedzieli też, że grając Elizabeth będziemy musieli mocniej starać się unikać starć, a jeśli do nich dojdzie, to opierać się na wykorzystywaniu słabości przeciwników, a nie na sile fizycznej. Nasza bohaterka będzie też mogła korzystać ze znanych z Infinite wyrw w rzeczywistości. Cena drugiego epizodu będzie taka sama, jak pierwszego – wyniesie ok. 15 dolarów (ok. 46 zł). Dla nabywców przepustki sezonowej będzie on dostępny oczywiście bez dodatkowych opłat.

  1. Oficjalna strona gry BioShock: Infinite

BioShock Infinite: Burial at Sea – drugi epizod otrzymał zapowiedź filmową (spoilery!) - ilustracja #2Seria BioShock rozpoczęła się mocnym akcentem, a później było coraz lepiej. Pierwsza odsłona wydana w 2007 roku została dobrze odebrana przez graczy, a znajdujące się pod oceanem klimatyczne miasto Rapture na długo pozostawało w pamięci. Pożegnaliśmy się z nim dopiero w trzeciej odsłonie, w BioShock: Infinite, gdzie zastąpiono je nie mniej tajemniczą, podniebną metropolią Columbia. Do Rapture wracamy jednak w dodatku.