Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2013, 12:09

autor: luckie

BioShock: Infinite - Burial at Sea – w drugim epizodzie zagramy jako Elizabeth

Drugi epizod dwuczęściowego dodatku Burial at Sea po raz pierwszy pozwoli fanom BioShock: Infinite pokierować krokami Elizabeth. Dla odmiany granie nią ma wymagać taktycznego myślenia i w razie konieczności unikania walki.

W BioShock: Infinite - Burial at Sea Episode Two Elizabeth nie będzie bezbronną dziewczyną - BioShock: Infinite - Burial at Sea – w drugim epizodzie zagramy jako Elizabeth - wiadomość - 2013-10-10
W BioShock: Infinite - Burial at Sea Episode Two Elizabeth nie będzie bezbronną dziewczyną

Studio Irrational Games zdradziło kilka ciekawostek na temat dwuczęściowego dodatku DLC do BioShock: Infinite zatytułowanego Burial at Sea. Podczas gdy w pierwszym odcinku wcielimy się w protagonistę oryginalnej historii – detektywa Bookera DeWita – drugi epizod pozwoli nam pokierować samą Elizabeth.

Obie części będą różnić się nie tylko bohaterami, ale również charakterem rozgrywki. Twórcy zapewniają, że grywalna Elizabeth nie będzie Bookerem w spódnicy. Jeśli ów były żołnierz zaciekle atakuje wroga, nie przejmując się zbytnio dyskrecją, to Elizabeth podejdzie do sprawy zgoła inaczej. Kierowanie nią ma być mniej nastawione na szukanie walki, a bardziej na jej unikanie. Nawet gdy dojdzie do starcia, Elizabeth będzie raczej polegała na taktycznym wykorzystaniu słabych stron przeciwnika, niż na brutalnej sile. Będzie ona mogła używać znanych z Infinite wyrw, ale nie mają one przesądzać o zwycięstwie.

Jest to jak najbardziej uzasadnione podejście – wszak Elizabeth znamy jako ostrożną i błyskotliwą kobietę, znakomicie równoważącą brawurę protagonisty. Pod względem charakteru rozgrywki i atmosfery drugi epizod Burial at Sea ma przypominać pierwszą część serii, gdzie otoczenie stanowiło realne zagrożenie, a poruszanie się po nim nie raz przyprawiało o dreszcze.

Co prawda, obie postaci występowały w głównej kampanii BioShock: Infinite, ale twórcy nie mówią jednoznacznie, czy są to ci sami bohaterowie, czy raczej ich odpowiedniki z alternatywnej rzeczywistości. Zapewniają jednak, że wydarzenia z podstawki w znacznym stopniu ukształtują „nową” Elizabeth, dodając jej nieco pazura.

Pierwsza część dodatku Burial at Sea zostanie udostępniona w grudniu bieżącego roku. Druga znajduje się obecnie na dość wczesnym etapie produkcji, zatem trudno powiedzieć, kiedy dokładnie zadebiutuje. Oba epizody umiejscowione zostaną w podwodnym mieście Rapture, przedstawionym w dwóch pierwszych odsłonach serii BioShock. Ukończenie pierwszego zajmie jakieś 2-3 godziny. Koszt zakupu każdego odcinka to 15 dolarów (ok. 47 zł), a dla nabywców przepustki sezonowej będą one dostępne bez dodatkowych opłat.

  1. Oficjalna strona gry BioShock: Infinite
  2. Recenzja gry BioShock: Infinite