Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2013, 11:34

Czy Chris Taylor pracuje już nad Total Annihilation 2?

Chociaż nic nie zostało powiedziane wprost, wiele wskazuje na to, że studio Wargaming.net, zatrudniające obecnie Chrisa Taylora i jego zespół z Gas Powered Games, zabrało się już za produkcję kontynuacji Total Annihilation.

Wygląda na to, że obietnica studia Wargaming.net, iż stworzy kolejne części gier Total Annihilation i Master of Orion, zaczyna znajdować pokrycie w rzeczywistości – a przynajmniej może to dotyczyć pierwszego spośród wymienionych tytułów. Podczas rozmowy z serwisem CnC-Inside.de (udostępnionej w formie podcastu) Chris Taylor, szef wykupionego przez białoruskiego dewelopera zespołu Gas Powered Games, wygłosił bowiem kilka zdań, które mogą potwierdzać rozpoczęcie prac nad kontynuacją uznanego RTS-a z 1997 roku.

Czyżby powrót Total Annihilation był już stosunkowo nieodległy? - Chris Taylor pracuje już nad Total Annihilation 2? - wiadomość - 2013-10-10
Czyżby powrót Total Annihilation był już stosunkowo nieodległy?

”Mówiąc o innych RTS-ach, nad którymi mógłbym pracować – i myślę, że wiecie, o czym mówię, bez zbędnej skromności – wydaje mi się, że ten nerd jest żywy i ma się dobrze” – powiedział Taylor.

W powyższej wypowiedzi „nerd” odnosi się do zamiłowania Chrisa Taylora wobec głębokich i złożonych mechanizmów gier strategicznych. Ale to nie wszystko, co powiedział na interesujący nas temat były szef Gas Powered Games, jako że redaktor CnC-Inside.de podjął próbę wydobycia z niego większej ilości informacji:

”Nie mogę, nie będę, nie powinienem. Po prostu nie jestem jeszcze gotowy do rozmawiania na ten temat. Ale możecie użyć swojej wyobraźni, nawet jeśli nie jesteście związani z projektem. Nie krępujcie się z korzystaniem z wyobraźni – wyobraźnia dobrze Wam się tutaj przysłuży.”

Gas Powered Games jako takie już nie istnieje, ale zespół pracuje dalej pod skrzydłami Wargaming.net i nazywa się teraz Wargaming Seattle. - Chris Taylor pracuje już nad Total Annihilation 2? - wiadomość - 2013-10-10
Gas Powered Games jako takie już nie istnieje, ale zespół pracuje dalej pod skrzydłami Wargaming.net i nazywa się teraz Wargaming Seattle.

Co wynika ze słów Taylora? Niestety, nie pozwalają nam one jednoznacznie stwierdzić, że sequel Total Annihilation rzeczywiście jest już w produkcji. Z drugiej strony, możemy posłużyć się nimi przynajmniej jako zapewnieniem, że kiedy studio Wargaming.net podsumowywało zakup wspomnianej marki i obiecywało stworzenie kolejnej jej odsłony, planowało zrealizować ten zamiar w czasie krótszym niż dekada. Oczywiście, niejasne wypowiedzi szefa Gas Powered Games nie muszą oznaczać, że domniemane Total Annihilation 2 ukaże się już w przeciągu roku lub dwóch, ale możemy być niemal pewni, że gra jest co najmniej w fazie projektowania.

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej