Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3X360
Okładka BioShock Infinite: Burial at Sea - Episode Two (PC)
OkładkaBioShock Infinite: Burial at Sea - Episode Two (PC)

BioShock Infinite: Burial at Sea - Episode Two

Drugie duże rozszerzenie fabularne do gry BioShock: Infinite, stanowiące bezpośrednią kontynuację historii zapoczątkowanej w pierwszym dodatku Burial at Sea. Podczas zabawy wcielamy się już jednak nie w samego DeWitta, a w Elizabeth – będącą dotąd w grze postacią niezależną.

To jest dodatek do gry BioShock Infinite.

Akcji | FPP | science fiction | skradanki | FPS | elementy RPG | dystopia | strzelanki | lata 40. i 50. XX wieku | immersive sim

BioShock Infinite: Burial at Sea - Episode Two Premiera

25mar2014

PC X360 PS3

Gry podobne do BioShock Infinite: Burial at Sea - Episode Two

Deus Ex: Bunt Ludzkości

Thief

System Shock 2

BioShock Infinite: Burial at Sea - Episode 2 to drugi i ostatni duży fabularny dodatek do FPS-a BioShock Infinite z 2013 roku. Projekt opracowało studio Irrational Games, czyli ten sam zespół, który wyprodukował podstawową wersję gry.

Rozszerzenie oferuje nową mini-kampanię stanowiącą bezpośrednią kontynuację pierwszego epizodu. Tym razem nie wcielamy się w Bookera DeWitt, a w Elizabeth, która w poprzednich odsłonach była postacią niezależną kontrolowaną przez sztuczną inteligencje. Akcja rozpoczyna się dramatycznie - kierowana przez nas bohaterka budzi się obok ciała Zacharego Comstocka i jej oczom ukazuje się mężczyzna, który bawi się w rosyjską ruletkę pistoletem wycelowanym w jej twarz. Przed śmiercią Elizabeth ratuje pojawienie się w jej głowie głosu Bookera. Podążając ze jego wskazówkami dziewczynie udaje się uniknąć pożegnania się z tym światem w zamian za obietnicę, że pomoże grupie dowodzonej przez Atlasa w powrocie do podwodnego miasta Rapture.

W BioShock Infinite: Burial at Sea - Episode 2 akcję tradycyjnie obserwujemy z perspektywy pierwszoosobowej, ale same mechanizmy rozgrywki uległy jednak znaczącym zmianom. O ile wersja podstawowa i pierwszy epizod stawiały na dynamiczną walkę oraz otwarte bitwy z tłumami przeciwników, tak odcinek numer dwa koncentruje się na aspekcie skradankowym. Elizabeth jest fizycznie słaba, więc bezpośrednia konfrontacja z silnymi przeciwnikami nie jest dobrym pomysłem i zamiast tego lepiej jest przekradać za plecami wrogów oraz atakować z zaskoczenia. Ponadto ilość odnajdywanej amunicji nigdy nie jest duża, co sprawia, że zabawa nabiera posmaku survival-horroru. Dodatkową atrakcją jest opcjonalny Tryb 1998 (nazwany tak od daty premiery gry Thief: The Dark Project), w którym musimy przejść kampanię bez zabicia nawet jednej osoby.

Akcja BioShock Infinite: Burial at Sea - Episode 2 toczy się głównie w mieście Rapture, znanym z BioShock i BioShock 2. Autorzy nie wykorzystali jednak starych elementów graficznych. Zamiast tego wszystkie lokacje oraz przeciwników przygotowano od nowa, dzięki czemu podwodna metropolia prezentuje się znacznie ładniej niż w poprzednich odsłonach cyklu.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,8 / 10 na podstawie 833 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI BioShock Infinite: Burial at Sea - Episode Two

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która zachęca do uprawiania hazardu lub go uczy.

BioShock Infinite: Burial at Sea - Episode Two Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i5 3.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 560 lub lepsza)
  • Windows Vista/7/8
PC
X360
PS3