Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2013, 13:00

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Zeno Clash 2 zadebiutuje na Steamie pod koniec kwietnia

Wydawca gry Zeno Clash 2 ogłosił, że dzieło chilijskiego studia ACE Team zadebiutuje w serwisie cyfrowej dystrybucji Steam pod koniec tego miesiąca. Wciąż nie wiadomo, kiedy dokładnie ukażą się konsolowe wersje.

Firma Atlus ogłosiła dokładną datę premiery pecetowej wersji gry Zeno Clash 2. Produkcja studia ACE Team ukaże się w cyfrowej dystrybucji i w przyszłości pojawi się także na PlayStation Network oraz Xbox Live.

Zeno Clash 2 zadebiutuje 30 kwietnia w serwisie Steam. Grę można zamówić przed premierą z 10% zniżką za 12,59 euro (ok. 53 zł) – w cenę wliczona jest dodatkowo pierwsza część Zeno Clash. Jest również możliwość zamówienia zestawu Two Pack, w skład którego wchodzą po dwie kopie obu odsłon cyklu – w tym przypadku zapłacimy łącznie 20,99 euro (ok. 88 zł). Z kolei za 18,99 euro (ok. 79 zł) można dostać Special Edition. Poza dwiema częściami Zeno Clash, otrzymamy tutaj cyfrowy artbook oraz ścieżkę dźwiękową.

W planach jest wydanie także wersji na PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Niestety, dokładna data premiery na łamach PlayStation Network i Xbox Live nie jest jeszcze znana. Do tej pory mówiło się, że Zeno Clash 2 na wszystkich trzech platformach sprzętowych trafi do sprzedaży „wiosną 2013 roku”.

Zeno Clash 2 to kontynuacja pierwszoosobowej, brutalnej gry akcji od chilijskiego studia ACE Team, odpowiedzialnego również za Rock of Ages. Sporą rolę w tej serii odgrywa walka wręcz, co w połączeniu z ukazaniem akcji z widoku FPP nie jest zbyt często wykorzystywanym motywem. Tym razem poza poznawaniem samej historii twórcy postanowili wpleść do rozgrywki nieco więcej elementów gatunku RPG.