Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PS3
Okładka Conan (X360)

Conan

Conan to, jak sama nazwa wskazuje, gra o przygodach legendarnego barbarzyńcy z Cimmerii.

Akcji | TPP | fantasy | książki

Okładka Conan (X360)

data premiery gry:

28wrz2007

PS3 X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Conan to, jak sama nazwa wskazuje, gra o przygodach legendarnego barbarzyńcy z Cimmerii – fantastycznego bohatera, stworzonego przez Roberta Howarda w latach trzydziestych XX wieku i znanego przede wszystkim z książek, filmów, komiksów etc. Mamy tu do czynienia z elektroniczno-rozrywkowym produktem, ukazującym dynamiczną akcję z perspektywy trzeciej osoby i traktującym głównie o walce z hordami rozmaitych przeciwników niczym w pozycjach z serii God of War, Ninja Gaiden i Genji. Niniejsze wirtualne perypetie słynnego Conana zostały przygotowane przez developerów z kalifornijskiego studia, którzy wcześniej przyłożyli rękę m.in. do Marvel Nemesis: Rise of the Imperfects i Vampire: The Masquerade – Redemption. Docelowymi platformami sprzętowymi uczyniono konsole PlayStation 3 i Xbox 360 – obie gwarantują bardzo wysoki poziom oprawy audio-wizualnej.

Tytułowy bohater odwiedza wiele odmiennych lokacji, wśród których znajduje się chociażby dżungla, podziemia, a nawet pełnomorski statek. Dzielny barbarzyńca ma do wykonania dwadzieścia cztery zróżnicowane misje (np. uratowanie uwięzionych wieśniaków lub odnalezienie cennego artefaktu), które jednakże zawsze wiążą się z koniecznością zaszlachtowania licznych zastępów wrogów. Wśród tych ostatnich figurują zarówno kreatury, padające na ziemię zaledwie po kilku ciosach, jak i potężni bossowie w rodzaju ogromnej ośmiornicy. Conan ma do dyspozycji ponad sto rozmaitych ruchów defensywno-ofensywnych, których nie można jednak stosować schematycznie, ponieważ przeciwnicy potrafią z łatwością rozgryźć tanie sztuczki, dzięki zaawansowanej Sztucznej Inteligencji. W zależności od posiadanej broni (łącznie dostępnych jest dwadzieścia cztery – m.in. miecze, tarcze, topory itp.) zmienia się potencjał protagonisty w zakresie ataku i obrony. Natomiast wykonywanie odpowiednio długich kombinacji ciosów powoduje chwilowe uaktywnienie specjalnego szału bitewnego, podczas trwania którego potęga bohatera zauważalnie wzrasta.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 322 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 249,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Conan

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Conan - przed premierą
Conan - przed premierą

Przed premierą 30 kwietnia 2007, 12:45

Podczas zabawy zwiedzimy sześć ogromnych lokacji wchodzących w skład słynnej krainy Hyboria. Trafimy do dżungli, tajemniczych ruin, zwiedzimy lochy, wylądujemy w górach, zobaczymy wioski dziwnych plemion, zejdziemy pod ziemię, popłyniemy też na pokładzie wielkiego okrętu. Nie czekajcie na tętniące życiem, pełne uśmiechniętych mieszkańców miasta. Tu nikt nie ma ochoty na wymianę uprzejmości – klimat będzie mroczny i ciężki. Przyjdzie Wam krążyć w ciemnościach, oglądając wszędzie dookoła brud i niemal czując zapach zeschniętej krwi, a lwy pragnące czym prędzej dobrać się do Waszych gardeł to jedne z najsympatyczniejszych stworzeń, jakie spotkacie na swojej drodze. W te wszystkie miejsca traficie obciążeni jakimś zadaniem, choć nie ma się co oszukiwać – odnalezienie tajemniczego artefaktu czy uwolnienie uwięzionych wieśniaków są tylko pretekstem do wyrżnięcia jak największej liczby wrogów. Co prawda mają się pojawić jakieś drobne łamigłówki do rozwiązania, ale Conan to nie Sherlock Holmes. Conan chce krwi!

PS3
X360