Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka Ninety-Nine Nights (X360)

Ninety-Nine Nights X360

Gra Ninety-Nine Nights (twórcami są ojcowie znanej serii Kingdom Under Fire) w założeniach jest podobna do gier z cyklu Dynasty Wariorrs, czyli typowej walki na wielkim polu bitwy.

Akcji | TPP | fantasy | hack'and'slash | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Ninety-Nine Nights (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

15sierpnia2006

24listopada2006

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gra Ninety-Nine Nights (twórcami są ojcowie znanej serii Kingdom Under Fire) w założeniach jest podobna do gier z cyklu Dynasty Wariorrs, czyli typowej walki na wielkim polu bitwy. Historia przedstawia odwieczny konflikt pomiędzy ludźmi a goblinami - aby poznać ją całą, należy przejść grę wszystkimi siedmioma dostępnymi postaciami.

Na początku dostępni są jedynie trzej awanturnicy – najemnik, rycerz i goblin, a pozostali czekają na odblokowanie. Ale to nie wszystko, gdyż za pomyślne wykonywanie zadań otrzymujemy punkty, które możemy przeznaczyć na odblokowanie licznych bonusów - np. nowych, trudnych misji czy wreszcie dodatkowych postaci. Trzej pierwsi dostępni wojownicy to dowódcy, więc muszą wybrać do pomocy w walce dwóch ochroniarzy (odpowiednio lewa i prawa flanka) spośród włóczników, łuczników oraz lekkiej i ciężkiej piechoty. Niestety nie są oni bardzo pomocni, ponieważ Sztuczna Inteligencja programu nie należy do najbardziej zaawansowanych.

Walka sprowadza się do jak najszybszego wciskania dwóch przycisków (X i Y). Przy zabitych wrogach znajdujemy nowe przedmioty i mikstury, jak również kule mocy - zebranie odpowiedniej ilości pozwala nam wykonywać silniejsze ciosy. Zabici tym sposobem przeciwnicy z kolei zostawiają niebieskie kule, a te umożliwiają wykonywanie najpotężniejszych ataków. Wraz z zabijaniem kolejnych watah nieprzyjaciół nasze postaci awansują na wyższe poziomy doświadczenia, co pozwala nam poznawać nowe ciosy.

Jednocześnie na ekranie widujemy niespotykane dotąd ilości przeciwników, a ilość trupów na poziomie 1000 w obrębie jednej misji nie jest niczym nadzwyczajnym. Niestety wiąże się to z częstymi spadkami ilości wyświetlanych klatek na ekranie, szczególnie przy większej liczbie walczących postaci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 116 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 239,90 PLN

Gry podobne do Ninety-Nine Nights

Klasyfikacja PEGI Ninety-Nine Nights

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Ninety-Nine Nights - przed premierą
Ninety-Nine Nights - przed premierą

Przed premierą 4 września 2006, 11:47

Jeśli ktoś spodziewa się po N3 gry w stylu Kingdom Under Fire, ustalania strategii, rozstawiania wojsk, przeprowadzania zaplanowanych ataków, niech schowa swoje marzenia pod poduszkę. Ninety Nine Nights to siekanina, której najbliżej do wspomnianego Dynasty Warriors i gra nie opuszcza tej konwencji aż do ostatniego bossa. Hordy nacierających przeciwników służą tylko do tego, by pozamiatać je przy pomocy magii i miecza, a na ich miejsce mogły przybiec nowe, w liczbach przekraczających setki i tysiące. Nasi bohaterowie będą mieli do pomocy swoje własne armie, ale tak naprawdę to od naszych poczynań będzie zależał wynik bitwy.