Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCX360
Okładka Dark Messiah of Might and Magic (PC)

Dark Messiah of Might and Magic

Dark Messiah of Might and Magic: Elements

Kolejna próba przeniesienia popularnego uniwersum Might & Magic w realia pierwszoosobowej gry akcji. Stworzeniem gry zajęło się mało znane studio Arcane na zlecenie koncernu Ubisoft, który nabył prawa do marki po upadku jej dotychczasowego wydawcy – firmy 3DO.

RPG | FPP | fantasy | Might & Magic | RPG akcji | immersive sim

Okładka Dark Messiah of Might and Magic (PC)

producent: Arkane Studios

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

24paź2006

PC

12lut2008

X360

Gra akcji z widokiem FPP, w którą wpleciono elementy cRPG. Jest to pierwszy tytuł z serii Might and Magic, stworzony po upadku firmy 3DO i przejęciu praw do serii przez UbiSoft. Fabuła opowiada o młodym bohaterze o imieniu Sareth, który został wytrenowany w sztuce walki i magii przez potężnego czarodzieja po to, by pokonał Ciemnego Mesjasza, niepodzielnie panującego nad krainą Ashan. Nazywana jest ona „mroczną stroną świata Might & Magic”.

Gracz może znaleźć na swojej drodze około czterdzieści rodzajów broni i nauczyć się kilkudziesięciu ofensywnych zaklęć. Dzięki temu walka z przeciwnikami może odbywać się w zwarciu na miecze, jak i za pomocą łuków, sztyletów oraz na większe dystanse z użyciem czarów. Obszar po jakim porusza się gracz składa się z dwunastu ogromnych poziomów. Zamieszkują je stworzenia nie znające litości, ani przebaczenia. W Ashan siły zła są silniejsze niż gdziekolwiek, a życie mogą odebrać nam nieutraszone orki, okrutne gobliny, oszukańcze trolle, paskudni ożywieńcy, ogromne smoki i wiele innych stworzeń, które przytłaczają tak swoimi rozmiarami jak i deprawacją. Często jedynym sposobem na uniknięcie śmierci może być ukrywanie się w cieniu i ciche przemykanie z miejsca na miejsce.

W Dark Messiah of Might and Magic wpleciono elementy cRPG. Poprzez zbieranie cennego doświadczenia gracz uzyskuje dostęp do nowych przedmiotów, zdobywa nowe sprawności i rozwija umiejętności, które mogą być potem wykorzystane w walce – skuteczne kombosy, nowe czary, zabójcze ciosy w krytyczne miejsca.

Tryb multiplayer pozwala na jednoczesną zabawę maksymalnie trzydziestu dwóm graczom. Do naszej dyspozycji zostało oddanych wiele trybów rozgrywki od najprostszego - znanego z innych gier FPP Deathmatch, po tryb zwany Evolution, który pozwala na zbieranie cennego doświadczenia podczas przechodzenia rozbudowanych kampanii sieciowych.

Za grafikę w grze odpowiedzialny jest unowocześniony silnik Source Engine, który firma Valve z powodzeniem wykorzystała w grze Half-Life 2. Ulepszona została między innymi kontrola nad bohaterem, fizyka przedstawionego świata oraz wyświetlanie postaci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 4804 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,9 / 10 na podstawie 129 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Gry podobne do Dark Messiah of Might and Magic

Klasyfikacja PEGI Dark Messiah of Might and Magic

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dark Messiah of Might and Magic

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3.2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256MB (GeForce FX5900 lub lepsza)
  • 7 GB HDD
  • Windows XP
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Dark Messiah of Might and Magic - recenzja gry
Dark Messiah of Might and Magic - recenzja gry

Recenzja 14 grudnia 2006, 09:05

Fabuła gry została zbudowana na odwiecznym motywie walki Dobra ze Złem i osadzona w mrocznych klimatach bliskich wiekom średnim naszego kręgu kulturowego. Osią wydarzeń jest unicestwienie planów zawładnięcia krainą Ashan przez Władcę Demonów Kha Beletha, który został w przeszłości już raz pokonany przez siły Dobra uosabiane przez Czarodzieja o jakże wdzięcznej ksywce Siódmy Smok. Zwycięzca sił Mroku ich przywódcę Beletha uwięził pomiędzy światami. Stan równowagi trwał dziesięć wieków i niestety, jak wszystko co dobre, zmierzał ku swojemu końcowi, dając szanse Demonom na reaktywację. Teraz wszystko lub niemal wszystko zależy od naszego Bohatera – Saretha, którego poczynaniami kierować będziemy.

PC
X360