Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Legends of Might and Magic (PC)
OkładkaLegends of Might and Magic (PC)

Legends of Might and Magic PC

Kolejna próba przeniesienia popularnego uniwersum fantasy Might and Magic w konwencję trzecioosobowej gry akcji.

Akcji | FPP | fantasy | Might & Magic

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Legends of Might and Magic Premiera PC

29czerwca2001

pudełko PL

30października2001

producent: New World Computing wydawca: 3DO Company wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Legends of Might and Magic

Dark Messiah of Might and Magic

Half-Life

Quake III: Arena

Legends of Might and Magic jest kolejną podjętą przez 3DO próbą przeniesienia uniwersum znanego z gier cRPG i strategii turowych w realia dynamicznej gry akcji. Tym razem jednak rozgrywka ukierunkowana została na zabawę wieloosobową i przypomina typowe sieciowe FPS-y w stylu Unreal Tournament czy Counter-Strike, w których toczymy mordercze pojedynki z innymi graczami.

Autorzy udostępnili graczom 25 map, odwzorowujących miejsca znane fanom serii. Natkniemy się też na ponad 50 różnorodnych przeciwników znanych z uniwersum sagi. Gracze mogą wybrać swą postać spośród sześciu klas, podzielonych na obóz złych (heretyk, łuczniczka i wojownik) oraz dobrych (czarodziejka, paladyn i druid). Na każdej z map możemy bawić się w jednym z czterech dostępnych wariantów. W przypominającym klasyczne „capture the flag” trybie „Miecz w Kamieniu” każda z drużyn ma za zadanie przejąć kontrolę nad magicznym mieczem i dotrzeć do wyjścia. „Uratuj księżniczkę” przywodzi na myśl znany z Counter-Strike‘a tryb ratowania zakładników, a „Ucieczka Warlorda” misje typu VIP z tejże samej gry. Wreszcie w trybie „Zabij smoka” oba zespoły dążą do pokonania ziejącej ogniem bestii, a wygrywa ten, który uczyni to pierwszy. Oprócz drużyny przeciwnej na mapie mogą być obecne również potwory – decyduje o tym gospodarz przed rozpoczęciem rozgrywki.

Crusaders of Might and Magic nie zrywa całkowicie z charakterystycznymi elementami gier RPG. W czasie rozgrywki uczestnicy zdobywają doświadczenie, dzięki któremu mogą podnosić współczynniki swoich postaci, nabywać specjalne zdolności i uczyć się nowych czarów. Dzięki znajdowanym na mapach skrzyniach gracze zdobywają też złoto, które można wykorzystać do zakupu coraz lepszego wyposażenia. Niezbędną do gry w sieci praktykę możemy zdobyć, korzystając z możliwości treningu w trybie offline. Potem wystarczy już tylko ruszyć do boju w Internecie, bądź w sieci lokalnej, gdzie może spotkać się jednorazowo od 2 do 16 graczy.

Gra została stworzona w oparciu o w pełni trójwymiarowy engine LithTech 2.0 choć trudno oprzeć się wrażeniu, że jego potencjał nie został przez 3DO należycie wykorzystany. Uznana za Counter-Strike w wersji fantasy produkcja posiada niestety sporo błędów, jak choćby brak istotnych różnic pomiędzy klasami, nieodpowiednie zrównoważenie broni czy brak edytora map. Grono odbiorców ograniczył też faktyczny brak możliwości zabawy w pojedynkę.

Ostatnia modyfikacja 22 sierpnia 2013

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 16  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 180 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Legends of Might and Magic: 12+

Legends of Might and Magic Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 300
  • 64 MB RAM
  • karta grafiki 16 MB
  • 550 MB HDD
  • Windows 95/98/NT/2000