Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 kwietnia 2013, 10:50

Zeno Clash 2 w akcji – ACE Team pokazało elementy RPG, świat i nowy system walki

W nowym zwiastunie Zeno Clash 2 pokazano otwarty świat, nowości w systemie walki, elementy RPG i parę innych ciekawostek. ACE Team i Atlus szykują ciekawe rozwinięcie bardzo udanego pierwowzoru – pierwszoosobowej bijatyki.

Sześć minut z Zeno Clash 2 – nowy materiał od firmy Atlus i studia ACE Team. - Zeno Clash 2 w akcji – ACE Team pokazało elementy RPG, świat i nowy system walki - wiadomość - 2013-04-25
Sześć minut z Zeno Clash 2 – nowy materiał od firmy Atlus i studia ACE Team.

Studio ACE Team i firma Atlus wypuściły nowy film z chodzonej pierwszoosobowej bijatyki Zeno Clash 2. W sześciominutowym materiale pokazano nowości w systemie walki, dość otwarty świat, elementy RPG i wiele innych nowych funkcji. Wideo jest także popisem kreatywności chilijskiego dewelopera, który jak zwykle stawia na inspirowaną sztuką oprawę audiowizualną. Szykuje się godne rozwinięcie przyjemnego, ale jednak nieco skromnego pierwowzoru.

System walki

Podczas niektórych starć w Zeno Clash 2 otrzymamy możliwość przywołania na pomoc sprzymierzeńca. W trakcie uderzania ważne będzie to, gdzie je skierujemy cios – od tego zależy bowiem rodzaj wykonanego ataku. Ogłuszeni przeciwnicy będą poruszali się wolniej, dzięki czemu z łatwością wyprowadzimy efektowną kontrę. ACE Team wprowadziło też kopniak z obrotu, który rani oponenta stojącego za nami oraz „remis” – specjalne starcie w zwolnionym tempie. Na deser zaserwowano motyw podrzucania przeciwników, znany z konwencjonalnych bijatyk.

Świat i elementy RPG

We fragmencie rozgrywki pokazano także miasto Halstedom, które będzie składało się z lokacji prowadzących do zadań głównych oraz pobocznych. Zresztą, jedno z nich pokrótce pokazano – zlecił je przedziwny stwór-malarz, poszukujący barwników. Zeno Clash II wzbogaci się o motyw rozwoju postaci przy specjalnych totemach poukrywanych w świecie gry. Przeczesując okolicę trafimy zresztą na więcej dodatków – na przykład granaty lub inną broń ukrytą w muszlach. W jednej scenie postać zbiera też dużego motyla.

Zwiastun ujawnił, że gra będzie miała płynnie zmieniający się cykl dobowy oraz pewną zabawną funkcję graficzną. Chodzi o specjalny filtr graficzny zatytułowany „retro”, który sprawi, że na ekranie pojawią się piksele. Bardzo dużo pikseli. To zabawny dodatek dla fanów starszych produkcji.

Zeno Clash 2 w akcji – ACE Team pokazało elementy RPG, świat i nowy system walki - ilustracja #2Zeno Clash 2 to chodzona pierwszoosobowa bijatyka, za którą odpowiada niewielki zespół z Chile – ACE Team. Deweloper znany z nietuzinkowych i pomysłowych tytułów (Rock of Ages), wraca do swojego uniwersum Zenozoik, aby pokazać dalsze losy Ghata, członka dziwnej rodziny dowodzonej przez Ojczymatkę. Gra będzie zawierała tryb kooperacji dla dwóch osób. Zeno Clash 2 wyjdzie 30 kwietnia na Steamie i w późniejszym terminie na konsolach.

  1. Oficjalna strona Zeno Clash II