Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCPS4
Okładka World of Diving (PC)
OkładkaWorld of Diving (PC)

World of Diving

Przeznaczony głównie do zabawy w trybie multiplayer symulator nurkowania autorstwa duńskiego studia Vertigo Games.

Symulacje | FPP | nurkowanie | pod wodą | indie | kooperacja | Oculus Rift | PlayStation VR | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

World of Diving Premiera

data nieogłoszona

PC PS4

Gry podobne do World of Diving

The Witness

John Wick Chronicles

The Climb

World of Diving to symulator nurkowania przeznaczony głównie do zabawy w trybie multiplayer. Grę opracowało duńskie studio Vertigo Games. Tytuł został przystosowany do współpracy z goglami rzeczywistości wirtualnej.

Mechanika

Karierę wirtualnego nurka zaczynamy na Karaibach. Gracze mogą wziąć udział w zróżnicowanych zawodach sportowych, podjąć się licznych misji eksploracyjnych lub też zapolować na dzikie zwierzęta, w tym na żarłacza białego. W sumie w oceanach pływa ponad sto różnych gatunków. Świat generowany jest w dużej części proceduralnie, co zapewnia ogromne tereny do zwiedzania. Nie brakuje też ręcznie zaprojektowanych miejscówek, opartych na rzeczywistych lokacjach. Poza naturalnymi jaskiniami i dnami mórz pojawiają się również zatopione statki, wraki łodzi podwodnych oraz podmorskie ruiny.

Tryby gry

Rozgrywka w World of Diving nastawiona jest głównie na tryb wieloosobowy i sporo zadań wymaga więcej niż jednego nurka. Osoby preferujące solową zabawę mogą jednak skorzystać z usług partnerów sterowanych przez sztuczną inteligencję. Poza misjami kooperacyjnymi, dostępne są równie tryby rywalizacji, zarówno oparte wyzwaniach typowo sportowych, jak i zmuszające użytkowników do walki o obecne na mapach skarby.

Technikalia

Pod względem mechanizmów rozgrywki autorzy postawili na realizm. Prosty interfejs i liczne samouczki sprawiają, że nawet żółtodzioby nie będą miały większych problemów z opanowaniem podstaw nurkowania. World of Diving umożliwia również zabawę poza podwodną scenerią. Liczne kluby i jachty pozwalają na nawiązywanie znajomości oraz planowanie przyszłych wypraw.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe World of Diving: 12+

PC
PS4