Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2015, 15:20

Wieści ze świata (Evolve, Massive Chalice, Monster Hunter X, Chaos Reborn) 1/6/2015

Dziś piszemy m.in. o nakreślonej przez Take-Two Interactive przyszłości marki Evolve, premierze gry Massive Chalice, zapowiedzi Monster Hunter X na 3DS oraz dużej aktualizacji do Chaos Reborn, która dodaje nowy tryb wieloosobowy. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steam

Oferta weekendowa (do godziny 19:00 w poniedziałek, 1.6):

Oferty tygodniowe (do godziny 19:00 w poniedziałek, 1.6) – obniżka cen 150 tytułów, WWW (m.in. Sacred Gold za ok. 10 zł, Medieval II: Total War za ok. 28 zł, Warlocks vs Shadows [Early Access] za ok. 40 zł, Savage Lands [Early Access] za ok. 62 zł)

Evolve

Strauss Zelnick, prezes firmy Take-Two Interactive, podczas konferencji dotyczącej technologii, mediów i telekomunikacji w Nowym Jorku ogłosił, że Evolve stało się kolejną ważną marką w katalogu wydawniczym 2K Games, obok takich tuzów jak Grand Theft Auto czy BioShock. Zdradził też, że kolejne odsłony serii mogą przesunąć środek ciężkości rozgrywki bardziej w stronę trybu jednoosobowego.

Massive Chalice

Dziś na PC i XOne debiutuje Massive Chalice – ufundowana na Kickstarterze strategia turowa w realiach fantasy, stworzona przez studio Double Fine Productions. Kierujemy w niej losami całego królestwa na przestrzeni kilku pokoleń, szczególną uwagę poświęcając tworzeniu linii genetycznych oraz szkoleniu herosów, którymi regularnie toczymy taktyczne potyczki. W wersji pecetowej (Windows, Mac, Linux) gra jest dostępna na Steamie za 15,99 euro, czyli ok. 66 zł (20-procentowa przecena, obowiązująca do 7 czerwca). Z kolei edycję na Xboksa One można pobrać z Xbox LIVE Marketplace za 69,99 zł. Tytuł nie doczekał się jeszcze fachowych recenzji, ale z opinii użytkowników, którzy testowali go w ramach Steam Early Access od listopada, wyłania się obraz porządnej, wartej uwagi produkcji (79% spośród 279 recenzji jest „na tak”). Gra nie jest dostępna w polskiej wersji językowej.

Monster Hunter X

Firma Capcom zapowiedziała grę Monster Hunter X na konsolę Nintendo 3DS – kolejną odsłonę cyklu popularnych RPG akcji (lub gier akcji z elementami RPG, jak kto woli), w których przemierzamy otwarty świat, tocząc dynamiczne starcia z rozmaitymi bestiami. Dla łowców potworów przygotowywane są przede wszystkim cztery główne monstra do ubicia, cztery wioski do odwiedzenia (w tym lokacje znane z poprzednich odsłon serii) i cztery style rozgrywki, warunkujące dostępne ataki specjalne. Tytuł powstaje na silniku wydanego w październiku Monster Hunter 4 Ultimate i ma zadebiutować pod koniec 2015 roku. Na deser przygotowano gameplay trailer (zamieszczony poniżej) oraz garść screenów, które możecie zobaczyć tutaj.

Chaos Reborn

Kilka dni temu gra Chaos Reborn – klasyczna strategia turowa od weterana branży Juliana Gollopa, dostępna od grudnia we wczesnym dostępie na Steamie – doczekała się dużej aktualizacji. Dodaje ona przede wszystkim tryb wieloosobowy Classic Chaos, w którym każdy gracz steruje tak samo wyposażonym czarodziejem, ale z losowo dobraną listą znanych zaklęć. Oprócz tego dodano dwie scenerie bitew (ruiny i cytadelę), poprawiono balans rozgrywki, wyeliminowano garść błędów etc. Przy okazji zapowiedzianio, że w czerwcu powinien zostać udostępniony tryb The Realms of Chaos w początkowej postaci – główna, eksploracyjna forma zabawy dla jednego gracza lub do kooperacji.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy:

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Z GRYOnline.pl związany od 2013 roku, najpierw jako współpracownik, a od 2017 roku – członek redakcji, znany także jako Draug. Obecnie szef Encyklopedii Gier. Zainteresowanie elektroniczną rozrywką rozpalił w nim starszy brat – kolekcjoner gier i gracz. Zdobył wykształcenie bibliotekarza/infobrokera – ale nie poszedł w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni. Zanim w 2020 roku przeniósł się z Krakowa do Poznania, zdążył zostać zapamiętany z bywania na tolkienowskich konwentach, posiadania Subaru Imprezy i wywijania mieczem na firmowym parkingu.

więcej