Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcji3DS
Okładka Monster Hunter 4 Ultimate (3DS)
OkładkaMonster Hunter 4 Ultimate (3DS)

Monster Hunter 4 Ultimate 3DS

Monster Hunter 4G

Ulepszona wersja czwartej odsłony flagowej serii action-RPG firmy Capcom. W grze wcielamy się w podróżującego z karawaną najemnika, który podejmuje się obrony kilku osad przed nękającymi ich mieszkańców potworami.

Akcji | TPP | fantasy | hack'and'slash | elementy RPG | kooperacja | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Monster Hunter 4 Ultimate Premiera 3DS

11października2014

producent: Capcom wydawca: Capcom Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Monster Hunter 4 Ultimate

Monster Hunter 4

Heroes of Ruin

Monster Hunter Stories (2017)

Ponad rok po premierze gry Monster Hunter 4 jej producenci postanowili uraczyć graczy podrasowaną wersją Ultimate (w Japonii znaną jako Monster Hunter 4G). Gra należy do jednej z flagowych serii action-RPG firmy Capcom, zapoczątkowanych jeszcze w 2004 roku na konsoli PlayStation 2, a jej tematyką jest szeroko pojęta walka z potworami.

W czwartej odsłonie cyklu przenosimy się ponownie do znanego już fantastycznego uniwersum, w którym ludzkie osady nękane są nieustannie przez różnej maści bestie. W przeciwieństwie do poprzednich gier serii, których sednem była czysta akcja – tym razem autorzy postarali się o bardziej rozbudowany wątek fabularny. W Monster Hunter 4 wcielamy się w najemnika, podróżującego po świecie z karawaną. Jak łatwo się domyśleć, to właśnie on podejmuje się w grze serii niebezpiecznych zadań, polegających na obronie ludzi przed krwiożerczymi potworami. Tym razem jednak nasz protagonista będzie musiał zadbać o bezpieczeństwo nie jednej a kilku wiosek, gdzie podczas podróży spotka dziesiątki postaci niezależnych.

Cykl Monster Hunter zaliczany jest do szeroko pojętego gatunku RPG akcji, choć elementy gier RPG – takie jak rozbudowana fabuła czy system rozwoju postaci – zostały tu zepchnięte na plan dalszy. Sednem rozgrywki jest walka – nasz bohater podejmuje dziesiątki zadań, polegających m.in. na zabiciu grupy potworów (bądź jednego większego gada), obronie osady czy też zebraniu określonej liczby przedmiotów. Za wykonanie zadań otrzymujemy złoto i punkty doświadczenia, dzięki którym nasza postać awansuje na coraz to wyższy poziom. Do naszej dyspozycji oddano tradycyjnie ogromną liczbę pancerzy i broni, podzielonych na kilka głównych kategorii. Nowością w czwartej części cyklu jest system chwytania się przeciwników, zapożyczony z innej gry Capcomu Dragon’s Dogma.

W porównaniu ze standardową edycją gry, autorzy skupili się na rozbudowaniu modelu poruszania się postaci. Dzięki wprowadzeniu większej ilości manewrów, wykonywanych w pionie i na boki, jest on znacznie bardziej płynny i efektowny. Pozwala też na opracowywanie zupełnie nowych strategii walki. Drugim z wprowadzonych usprawnień jest wprowadzenie możliwości gry w trybie multiplayer również za pośrednictwem internetu. Jak dotąd gra umożliwiała bowiem jedynie kooperację w sieci lokalnej.

Ostatnia modyfikacja 9 października 2014

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 4  

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 60 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Monster Hunter 4 Ultimate: 12+