Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2015, 17:30

autor: Pirlond

Monster Hunter 4 Ultimate - 3 miliony egzemplarzy gry trafiło do sklepów

Firma Capcom pochwaliła się najnowszymi wynikami związanymi ze sprzedażą Monster Huntera Ultimate – przygotowanej z myślą o przenośnej konsoli 3DS gry akcji, której zachodnia wersja miała premierę w ubiegłym tygodniu. Dotychczas do sklepów na całym świecie wysłano 3 miliony egzemplarzy produkcji.

Wydana na 3DS-ie gra Monster Hunter 4G ukazała się w pierwszej kolejności w Japonii, gdzie pojawiła się w październiku ubiegłego roku. Na zachodnie rynki – do Stanów Zjednoczonych i Europy – produkcja (z podtytułm Ultimate) trafiła dopiero w zeszłym tygodniu. Teraz z kolei przedstawiciele Capcomu podzielili się najnowszymi informacjami dotyczącymi sprzedaży ulepszonej „czwórki” – okazuje się, że firma wysłała do tej pory do sklepów 3 miliony egzemplarzy tytułu. Warto jednak zaznaczyć, że dane te uwzględniają również liczbę kopii kupionych bezpośrednio przez graczy za pośrednictwem należącego do Nintendo cyfrowego sklepu eShop. Nie wiadomo jednak, ile dokładnie sztuk gry trafiło do sprzedawców w poszczególnych regionach świata. Można jednak zakładać, że najwięcej otrzymali Japończycy, jako że produkcja dopiero kilka dni temu zadebiutowała poza Krajem Kwitnącej Wiśni.

Przedstawiciele Capcomu zaznaczyli, że dzięki tak świetnym rezultatom osiągniętym przez Monster Hunter 4 Ultimate, cała seria może poszczycić się nakładem w wysokości 32 milionów egzemplarzy – tyle właśnie kopii poszczególnych odsłon cyklu trafiło do sklepów. Firma podkreśla, że wynik ten jest efektem sprawnie przeprowadzonej kampanii reklamowej – w Japonii zorganizowano wiele wydarzeń promocyjnych (w tym m.in. Monster Hunter Festa 15 i Monster Hunter The Real 2015) wspieranych spotami emitowanymi w tamtejszej telewizji.

Monster Hunter 4G to ulepszona wersja czwartej odsłony popularnej w Japonii (choć nie tylko) serii gier akcji, w której gracze walczą z ogromnymi potworami. Produkcja ukazała się w Stanach Zjednoczonych i Europie kilka miesięcy po premierze w Kraju Kwitnącej Wiśni. Rozszerzona edycja (która na zachodzie ukazała się z podtytułem Ultimate) została wzbogacona m.in. o nowe monstra i sieciowy tryb multiplayer.