Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweXONEWPPC
Okładka Spectra: 8bit Racing (XONE)
OkładkaSpectra: 8bit Racing (XONE)

Spectra: 8bit Racing

Futurystyczna trójwymiarowa gra wyścigowa z trasami generowanymi losowo na podstawie jednego z 10 dostępnych utworów muzycznych.

Zręcznościowe | muzyczne | elementy zręcznościowe | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Spectra: 8bit Racing Premiera

15maj2014

PC

23cze2014

WP

10lip2015

XONE

Gry podobne do Spectra: 8bit Racing

TRON RUN/r

Clustertruck

Shred It!

Spectra: 8bit Racing to minimalistyczna gra wyścigowa w futurystycznym klimacie, w której przemierzamy losowo generowane trasy, omijając różnego rodzaju przeszkody i zbierając rozrzucone po nich sfery z punktami. Za produkcję tytułu odpowiada niezależne brytyjskie studio Gateway Interactive. Gra powstawała z myślą o szerokiej gamie platform sprzętowych, lecz pierwotnie pojawiła się na urządzeniach mobilnych, pracujących pod kontrolą systemów Windows Phone oraz Windows 8.1.

Model rozgrywki w Spectra: 8bit Racing jest wyjątkowo prosty. Tytuł oferuje zaledwie jeden wariant zabawy - zadaniem gracza jest dojechanie do końca trasy oraz zebranie jak największej ilości punktów. Tory, przypominające zawieszone w przestrzeni kosmicznej serpentyny, są generowane losowo na podstawie jednego z 10 dostępnych elektronicznych utworów muzycznych. Przy tworzeniu poziomu gra uwzględnia tempo oraz inne cechy piosenki. Na trasach znajdziemy różnego rodzaju przeszkody, power-upy przyspieszające nasz pojazd oraz sfery, za których zebranie nagradzani jesteśmy punktami. Gracze kontrolują wehikuł, skręcając w lewo lub prawo i nie mają wpływu na jego szybkość.

Stylizowana na klasyczne produkcje z ery 8-bitowców, oprawa gry jest niezwykle prosta i brakuje jej bardziej zaawansowanych efektów graficznych czy detali.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Spectra: 8bit Racing

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Spectra: 8bit Racing Wymagania sprzętowe

Microsoft XBOX ONE

Xbox One

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • 40 MB HDD
  • Windows 8.1
XONE
WP
PC