Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Chaos Reborn (PC)
OkładkaChaos Reborn (PC)

Chaos Reborn PC

Osadzona w realiach fantasy turowa gra strategiczna, będąca duchową kontynuacją klasycznych produkcji: The Battle of Wizards oraz Lords of Chaos, które ukazały się odpowiednio w latach 1985 i 1999.

Strategiczne | fantasy | turowe | crowdfunding

Chaos Reborn Premiera PC

26października2015

Steam

26października2015

producent: Snapshot Games Inc. wydawca: Snapshot Games Inc. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Chaos Reborn to turowa strategia bitewna utrzymana w realiach fantasy. Jest to kontynuacja gier Chaos: The Battle of Wizards (1985 r.) oraz Lords of Chaos (1999 r.). Najnowsze wcielenie serii zaprojektował autor pierwowzorów, czyli Julian Gollop. Twórca ten to prawdziwy weteran branży, któremu miejsce w panteonie pecetowych legend na zawsze zagwarantowało zaprojektowanie takich klasyków jak Laser Squad, serii Rebelstar oraz przede wszystkim UFO: Enemy Unknown.

Pod względem mechaniki rozgrywki projekt stanowi mieszankę rozwiązań z poprzednich części serii, choć jednocześnie wprowadzono wiele ulepszeń i nowości, wśród których znalazła się pierwsza w historii cyklu kampania dla pojedynczego gracza. Zarówno w trybie solo, jak i multiplayer wcielamy się w potężnego maga, który musi toczyć turowe bitwy z podobnymi mu czarodziejami. W rozgrywkach wieloosobowych może wziąć udział maksymalnie osiem osób. Gra pozwala na zabawę przez Internet i połączenie lokalne. Autorzy przygotowali szereg różnorodnych trybów multiplayer. Wśród nich znajdziemy m.in. tradycyjny deathmatch i jego drużynową odmianę. Gracze mogą też połączyć siły przeciwko sztucznej inteligencji w rozgrywkach kooperacyjnych.

Kampania dla pojedynczego gracza zatytułowana została Królestwa Chaosu (ang. Kingdoms of Chaos). Tryb ten rozgrywany jest na dużej mapie, którą podzielono na regiony kontrolowane przez wrogich magów. Zabawę rozpoczynamy z początkującym czarodziejem i naszym zadaniem jest odnalezienie i zabicie Króla Czarnoksiężników. Nim to jednak nastąpi wpierw musimy zmierzyć się z jego podwładnymi. Z każdym zwycięstwem bohater rozwija charakterystyki i uczy się nowych zaklęć. Jego moc zwiększają też znajdowane artefakty. Jednocześnie porażka nie kończy rozgrywki i wymusza jedynie ucieczkę. Co ciekawe, również Król Czarnoksiężników i jego sługusy z każdą chwilą rosną w siłę, dlatego gracz nie może się ociągać podczas podbojów. Mapa w kampanii jest generowana proceduralnie. Każde terytorium posiada własne ukształtowanie terenu i losowo przydzielone potwory oraz skarby. Co więcej, wszyscy nieprzyjacielscy czarodzieje dysponują własnymi charakterami i unikalną listą zaklęć.

Gra powstała w oparciu o silnik Unity, dzięki czemu zapewniono kompatybilność z wersjami mobilnymi. Grafika wykonana została w pełnym trójwymiarze, ale jednocześnie nie wymaga posiadania mocnego sprzętu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Oczekiwania czytelników: 8.4 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Chaos Reborn: Odpowiednia dla każdego wieku.

Chaos Reborn Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3 3.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce 550/Radeon 7950 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8