Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Chaos Reborn (PC)

Chaos Reborn PC

Osadzona w realiach fantasy turowa gra strategiczna, będąca duchową kontynuacją klasycznych produkcji: The Battle of Wizards oraz Lords of Chaos, które ukazały się odpowiednio w latach 1985 i 1999.

Strategiczne | fantasy | turowe | crowdfunding

PC Windows
Okładka Chaos Reborn (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26października2015

26października2015

Steam

Chaos Reborn to turowa strategia bitewna utrzymana w realiach fantasy. Jest to kontynuacja gier Chaos: The Battle of Wizards (1985 r.) oraz Lords of Chaos (1999 r.). Najnowsze wcielenie serii zaprojektował autor pierwowzorów, czyli Julian Gollop. Twórca ten to prawdziwy weteran branży, któremu miejsce w panteonie pecetowych legend na zawsze zagwarantowało zaprojektowanie takich klasyków jak Laser Squad, serii Rebelstar oraz przede wszystkim UFO: Enemy Unknown.

Pod względem mechaniki rozgrywki projekt stanowi mieszankę rozwiązań z poprzednich części serii, choć jednocześnie wprowadzono wiele ulepszeń i nowości, wśród których znalazła się pierwsza w historii cyklu kampania dla pojedynczego gracza. Zarówno w trybie solo, jak i multiplayer wcielamy się w potężnego maga, który musi toczyć turowe bitwy z podobnymi mu czarodziejami. W rozgrywkach wieloosobowych może wziąć udział maksymalnie osiem osób. Gra pozwala na zabawę przez Internet i połączenie lokalne. Autorzy przygotowali szereg różnorodnych trybów multiplayer. Wśród nich znajdziemy m.in. tradycyjny deathmatch i jego drużynową odmianę. Gracze mogą też połączyć siły przeciwko sztucznej inteligencji w rozgrywkach kooperacyjnych.

Kampania dla pojedynczego gracza zatytułowana została Królestwa Chaosu (ang. Kingdoms of Chaos). Tryb ten rozgrywany jest na dużej mapie, którą podzielono na regiony kontrolowane przez wrogich magów. Zabawę rozpoczynamy z początkującym czarodziejem i naszym zadaniem jest odnalezienie i zabicie Króla Czarnoksiężników. Nim to jednak nastąpi wpierw musimy zmierzyć się z jego podwładnymi. Z każdym zwycięstwem bohater rozwija charakterystyki i uczy się nowych zaklęć. Jego moc zwiększają też znajdowane artefakty. Jednocześnie porażka nie kończy rozgrywki i wymusza jedynie ucieczkę. Co ciekawe, również Król Czarnoksiężników i jego sługusy z każdą chwilą rosną w siłę, dlatego gracz nie może się ociągać podczas podbojów. Mapa w kampanii jest generowana proceduralnie. Każde terytorium posiada własne ukształtowanie terenu i losowo przydzielone potwory oraz skarby. Co więcej, wszyscy nieprzyjacielscy czarodzieje dysponują własnymi charakterami i unikalną listą zaklęć.

Gra powstała w oparciu o silnik Unity, dzięki czemu zapewniono kompatybilność z wersjami mobilnymi. Grafika wykonana została w pełnym trójwymiarze, ale jednocześnie nie wymaga posiadania mocnego sprzętu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Oczekiwania czytelników: 8.4 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Chaos Reborn

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Chaos Reborn

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3 3.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce 550/Radeon 7950 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
Chaos Reborn zadebiutuje 26 października
Chaos Reborn zadebiutuje 26 października

wiadomość12 października 2015

Studio Snapshot Games zapowiedziało premierę pełnej wersji gry Chaos Reborn na 26 października. Tytuł wyjdzie z Wczesnego Dostępu wraz z opublikowaniem patcha 1.0, zaś kolejne aktualizacje wprowadzą dalsze atrakcje.

Wieści ze świata (Evolve, Massive Chalice, Monster Hunter X, Chaos Reborn) 1/6/2015
Wieści ze świata (Evolve, Massive Chalice, Monster Hunter X, Chaos Reborn) 1/6/2015

wiadomość1 czerwca 2015

Dziś piszemy m.in. o nakreślonej przez Take-Two Interactive przyszłości marki Evolve, premierze gry Massive Chalice, zapowiedzi Monster Hunter X na 3DS oraz dużej aktualizacji do Chaos Reborn, która dodaje nowy tryb wieloosobowy. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Sunset Overdrive, Obcy: Izolacja, Destiny 2) 10/12/2014
Wieści ze świata (Sunset Overdrive, Obcy: Izolacja, Destiny 2) 10/12/2014

wiadomość10 grudnia 2014

Dziś piszemy m.in. o pierwszym DLC do gry Sunset Overdrive, dwóch nowych poziomach trudności w Obcy: Izolacja oraz zapowiedzi transferu postaci z Destiny do Destiny 2. Witamy w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (LEGO Batman 3: Poza Gotham, Chaos Reborn, I Am Bread) 2/12/2014
Wieści ze świata (LEGO Batman 3: Poza Gotham, Chaos Reborn, I Am Bread) 2/12/2014

wiadomość2 grudnia 2014

Dziś piszemy m.in. o ujawnieniu nowych dodatków DLC do LEGO Batman 3: Poza Gotham oraz dacie premiery gier Chaos Reborn i I Am Bread w Steam Early Access. Witamy w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Chaos Reborn - demo turowej strategii od współtwórcy UFO: Enemy Unknown
Chaos Reborn - demo turowej strategii od współtwórcy UFO: Enemy Unknown

wiadomość10 kwietnia 2014

Julian Gollop (współtwórca UFO: Enemy Unknown i Laser Squad) udostępnił prototypową wersję demo gry Chaos Reborn. Wciąż trwa zbiórka pieniędzy w serwisie Kickstarter na produkcję tego tytułu. Udostępniona właśnie grywalna wersja ma zachęcić graczy do wsparcia projektu.