Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka King's Bounty: Warriors of the North (PC)

King's Bounty: Wojownicy Północy PC

King's Bounty: Warriors of the North

Strategia osadzona w świecie fantasy, należąca do serii King’s Bounty. Wcielamy się w postać Olafa, który rzuca wyzwanie hordom nieumarłych zalewającym północne terytoria Endorii.

Strategiczne | fantasy | turowe | elementy RPG

PC Windows
Okładka King's Bounty: Warriors of the North (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26października2012

30listopada2012

pudełko PL

King’s Bounty: Warriors of the North to kolejna odsłona cieszącej się dużym uznaniem wśród graczy serii gier strategicznych osadzonych w klimatach fantasy. Ponownie stajemy w obronie Endorii, wcielając się w rolę królewskiego syna, Olafa. Jego zadaniem jest stawienie czoła wielkiemu niebezpieczeństwu, które zaczyna rozprzestrzeniać się po północnych terenach Endorii i zagraża Darionowi, królestwu ludzi pod panowaniem króla Marka.

Wśród obszarów przeznaczonych do eksploracji znajdują się między innymi lodowe pustkowia oraz krasnoludzkie podziemia. W celu pokonania hord nieumarłych, gracz rekrutuje jednostki i poruszając się po mapie świata bierze udział w licznych turowych potyczkach z napotkanymi grupkami przeciwników. Jedną z nowości wprowadzonych w grze Warriors of the North jest pojawienie się pięciu posiadających zróżnicowane umiejętności Walkirii. Te potężne istoty pomagają bohaterowi w trakcie walki.

Do dyspozycji graczy oddano nowe typy jednostek, które nie występowały w poprzednich odsłonach serii. Nie zabrakło również dodatkowych umiejętności niezbędnych, aby główny bohater poradził sobie ze wszystkimi niebezpieczeństwami. W zamian za wykonane zadania otrzymujemy szereg nagród oraz osiągnięcia. Osoby preferujące korzystanie z zaklęć na polu bitwy, mogą nauczyć się używania run za sprawą dołączenia tej gałęzi magii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,9 / 10 na podstawie 447 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.4 / 10 na podstawie 176 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,90 PLN

Klasyfikacja PEGI King's Bounty: Wojownicy Północy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe King's Bounty: Wojownicy Północy

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Quad Core 3 GHz, 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 512 MB (GeForce 7950 GT lub lepsza), 8 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Recenzja gry King’s Bounty: Wojownicy Północy – powtórka z rozrywki
Recenzja gry King’s Bounty: Wojownicy Północy – powtórka z rozrywki

Recenzja 25 listopada 2012, 09:00

W rozwoju bohatera nie poczyniono żadnych większych zmian. Nadal mamy do wyboru trzy zróżnicowane klasy, które determinują, jakie punkty umiejętności do wydania otrzymamy po osiągnięciu każdego z siedemdziesięciu poziomów doświadczenia. W drzewkach pojawiło się kilka premierowych zdolności, ale większość to doskonale już znane skille, często nieznacznie zmodyfikowane w stosunku do tego, co widzieliśmy poprzednio. Najbardziej interesująco prezentują się oczywiście zupełne nowości: pieśni Eddy, które odśpiewane na początku starcia potrafią ułatwić w różny sposób eliminację przeciwników, oraz banalny w obsłudze system craftingu, umożliwiający tworzenie magicznych przedmiotów z dostępnych tu i ówdzie schematów. Gra oferuje ponadto różne bonusy z tytułu zdobywanych nagród. Ten dobrze pamiętany z Wojowniczej księżniczki element doczekał się drobnego rozwinięcia – wyzwań jest już nie dziesięć, a piętnaście, a każde z nich ma oczywiście trzy progi zaawansowania.