Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka King's Bounty: Warriors of the North - Ice and Fire (PC)
OkładkaKing's Bounty: Warriors of the North - Ice and Fire (PC)

King's Bounty: Wojownicy Północy - Lód i Ogień PC

King's Bounty: Warriors of the North - Ice and Fire

Oficjalny dodatek DLC do gry King’s Bounty: Warriors of the North, którego akcja przenosi nas na niewielką, skutą lodem wyspę, zamieszkaną przez rasę Śnieżnych Elfów. Właśnie im rusza z pomocą książę Olaf, bohater poznany w podstawowej wersji gry.

To jest dodatek do gry King's Bounty: Wojownicy Północy.

Strategiczne | fantasy | turowe | elementy RPG

King's Bounty: Wojownicy Północy - Lód i Ogień Premiera PC

30stycznia2014

pudełko PL

8maja2014

producent: Katauri Interactive wydawca: Fulqrum Games / 1C Entertainment wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Ice and Fire jest pierwszym oficjalnym dodatkiem DLC do kolejnej odsłony strategicznego cyklu fantasy King’s Bounty: Warriors of the North z 2012 roku. Opowiada on o dalszych losach poznanego w podstawowej wersji gry księcia Olafa, który po raz kolejny musi stawić czoła swemu przeznaczeniu. Za rozszerzenie odpowiada ten sam duet dewelopersko-wydawniczy, Katauri Interactive oraz 1C Publishing, który po latach przyczynił się do reaktywacji kultowej gry Jona van Caneghema.

Akcja gry przenosi nas na niewielką, pokrytą śniegiem i lodem wyspę, zamieszkiwaną przez klan Śnieżnych Elfów. Odcięci od stałego lądu tubylcy stają w obliczu ogromnego zagrożenia, jakim jest zbliżająca się odwilż. Na szczęście mieszkańcy północy mogą liczyć na wsparcie syna króla Northlingów – młodego Olafa, który spieszy im na pomoc. Książę wyrusza w podróż do najbardziej odległych części krainy Endorii, które jak dotąd nie były odwiedzane nawet przez nieustraszonych łowców nagród. Wkrótce okaże się, że mała wyspa kryje w sobie znacznie więcej niebezpieczeństw, niż przypuszczał.

Dodatek Ice and Fire niesie ze sobą zupełnie nowe przygody i wyzwania, osadzone w niezbadanych dotąd lokacjach. Prócz wspomnianej nowej rasy Śnieżnych Elfów, które wolą lodowe ogrody od zielonych lasów Merlassar, w grze napotkamy też ponad 20 nowych wrogów, na czele z nieumarłymi Nekrojaszczurami. Do naszej dyspozycji oddano też szeroką gamę nowych przedmiotów wraz z ich unikalnymi właściwościami. Autorzy przemodelowali nieco sylwetki wrogów oraz system rozwoju – teraz nasze oddziały, zyskując doświadczenie w dziesiątkach nowych bitew, staną się silniejsze niż kiedykolwiek. Nowa zawartość powinna dostarczyć graczom minimum 20 godzin dodatkowej zabawy z serią King’s Bounty.

Tryb gry: single player  

Nośnik: dystrybucja cyfrowa

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe King's Bounty: Wojownicy Północy - Lód i Ogień: 12+

King's Bounty: Wojownicy Północy - Lód i Ogień Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.6 GHz
  • 1 GB RAM
  • Karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 5.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7