Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2015, 12:46

autor: Entelarmer

Chaos Reborn zadebiutuje 26 października

Studio Snapshot Games zapowiedziało premierę pełnej wersji gry Chaos Reborn na 26 października. Tytuł wyjdzie z Wczesnego Dostępu wraz z opublikowaniem patcha 1.0, zaś kolejne aktualizacje wprowadzą dalsze atrakcje.

Chaos Reborn zadebiutuje w pełnej wersji 26 października. - Chaos Reborn zadebiutuje 26 października - wiadomość - 2015-10-12
Chaos Reborn zadebiutuje w pełnej wersji 26 października.
Chaos Reborn w skrócie:
  • Producent: Snapshot Games
  • Gatunek: strategia turowa
  • Platformy sprzętowe: PC (Windows, Mac, Linux)
  • Data premiery: 2014 roku (Wczesny dostęp), 26 października 2015 roku (patch 1.0)
  • Inne: kontynuacja serii Chaos, nacisk na grę wieloosobową i kooperację

Minęło półtora roku od ufundowania na Kickstarterze gry Chaos Reborn – najnowszej produkcji Julliana Gollopa, ojca serii XCOM. Pod koniec zeszłego roku gracze mogli zapoznać się z tym tytułem w ramach Wczesnego Dostępu, a wkrótce turowa strategia doczeka się pełnego wydania. Jak bowiem poinformowali twórcy ze studia Snapshot Games na kickstarterowej stronie gry, patch 1.0 zostanie udostępniony 26 października. I choć nie wprowadzi on wszystkich obiecanych atrakcji (przede wszystkim ról boskich i półboskich), to zostaną one dodane w ciągu dwóch miesięcy od premiery łatki. Zresztą twórcy obiecują kolejne aktualizacje, wprowadzające nowe czary, tryby rozgrywki i inne dodatki.

Gollop i jego zespół nie ukrywają, że wraz z wydaniem patcha 1.0 zamierzają skupić się na nowych graczach. Z myślą o nich studio przygotowało rozbudowany samouczek i udoskonaliło interfejs, a wszystkie statystyki z Wczesnego Dostępu zostaną wyzerowane. Jednocześnie twórcy zachęcają do promowania gry w ramach kampanii na stronie Thunder Clap (automatycznie zamieszczającej wpisy o premierze Chaos Reborn na Twitterze, Facebooku i innych portalach społecznościowych), jak również poprzez namawianie do publikowania nagrań z rozgrywki na Twitchu i YouTube’ie, promowanie na forach oraz uczestniczenie w rozgrywkach sieciowych i pomoc nowym graczom w poznaniu świata Chaos Reborn.

Zwiedzane przez graczy królestwa podzielono na klasyczne heksy. - Chaos Reborn zadebiutuje 26 października - wiadomość - 2015-10-12
Zwiedzane przez graczy królestwa podzielono na klasyczne heksy.

Chaos Reborn to następca serii strategii turowych Chaos, rozpoczętej w 1985 roku od Chaos: The Battle Wizards. Gracze wcielają się w magów, który odwiedza kolejne królestwa w poszukiwaniu mocy i mierzy się z innymi magami przy wykorzystaniu potężnych i niezliczonych zaklęć. Gra skupia się przede wszystkim na rozgrywkach sieciowych, zarówno w ramach rywalizacji z innymi graczami, jak i kooperacji w kampanii lub trybie multiplayer. Chaos Reborn korzysta z silnika Unity i zadebiutuje 26 października wyłącznie na PC.