Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2014, 12:48

autor: luckie

Wieści ze świata (Sunset Overdrive, Obcy: Izolacja, Destiny 2) 10/12/2014

Dziś piszemy m.in. o pierwszym DLC do gry Sunset Overdrive, dwóch nowych poziomach trudności w Obcy: Izolacja oraz zapowiedzi transferu postaci z Destiny do Destiny 2. Witamy w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Promocja dnia (do godziny 19:00 w czwartek, 11.12):

 1. Empire: Total War – obniżka 50% – 9,99 euro (ok. 42 zł), WWW

Szaleństwo w środku tygodnia (do godziny 19:00 w piątek, 12.12):

 1. EVE Online - Core Starter Pack – obniżka 75% – 4,99 euro (ok. 21 zł), WWW
 2. Twierdza: Krzyżowiec II – obniżka 33% – 23,44 euro (ok. 98 zł), WWW

Oferty tygodniowe (do godziny 19:00 w poniedziałek 15.12) – obniżka cen 78 tytułów, WWW

Sunset Overdrive

The Mystery of Mooil Rig to przede wszystkim nowa arena walk - Wieści ze świata (Sunset Overdrive, Obcy: Izolacja, Destiny 2) 10/12/2014 - wiadomość - 2014-12-10
The Mystery of Mooil Rig to przede wszystkim nowa arena walk

Twórcy Sunset Overdrive ujawnili szczegóły na temat pierwszego dodatku do gry. DLC zatytułowane The Mystery of Mooil Rig ukaże się 23 grudnia i będzie dostępne w ramach przepustki sezonowej (sprzedawanej w cenie 69,99 zł) lub osobno (amerykańska cena wyniesie 9,99 dolarów). Rozszerzenie wprowadzi kolejną lokację, wątek fabularny, broń, a także, co chyba najciekawsze, nowe ruchy postaci. Nowości te omówiono pokrótce w najświeższym odcinku internetowego programu Sunset TV.

Elite: Dangerous

Premiera Elite: Dangerous już za pasem, więc pewnie wielu testerów gry zastanawia się, co stanie się z ich postępami w rozgrywce, gdy ukaże się finalny patch. Na forum kosmicznego symulatora Davida Brabena przedstawiciel studia Frontier Developments poinformował, że nie planuje się resetu osiągnięć przed oficjalnym debiutem produkcji. Komunikat ten wywołał falę kontrowersji – z jednej strony większość grających wychwala deweloperów pod niebiosa, z kolei inni kręcą nosem na początkową przewagę składkowiczów oraz fakt, że wielu z nich wykorzystało błędy w grze do łatwego wzbogacenia się. Ostateczna wersja Elite: Dangerous ma zadebiutować na PC 16 grudnia.

Chaos Reborn

Wczorajszego wieczora Chaos Reborn zadebiutowało we wczesnym dostępie na Steamie. Obecnie turową strategię od współtwórcy serii XCOM da się tam kupić w cenie obniżonej o 15%, tj. 16,99 euro (ok. 71 zł). Na obecnym etapie gracze mogą toczyć kilkuosobowe bitwy na żywo lub asynchronicznie. Kolejna aktualizacja ma wprowadzić starcia offline przeciwko sztucznej inteligencji lub innemu graczowi na jednym urządzeniu (hot seat). Twórcy przewidują, że ukończenie produkcji zajmie jeszcze około siedmiu miesięcy.

Obcy: Izolacja

Wraz z najświeższą aktualizacją survival horror Obcy: Izolacja otrzymał dwa nowe poziomy trudności: Koszmar i Nowicjusz. Podczas gdy ten drugi rozpieszcza grającego większą iloscią zasobów, łatwiejszą walką oraz mniej agresywnym obcym, tryb Koszmar sprawi, że każda minuta na stacji Sevastopol zmieni się w nieustanną walkę o przetrwanie. Osoby podejmujące to wyzwanie muszą liczyć się z mniejszą liczbą przydatnych przedmiotów, groźniejszymi przeciwnikami i jeszcze inteligeniejszym ksenomorfem, błyskawicznie adaptującym swoje zachowanie do taktyki gracza. Ponadto znika pomocny HUD oraz możliwość pobierania map, a czujnik ruchu jest uszkodzony, przez co bywa zawodny.

Czy będziesz w stanie przeżyć koszmar? - Wieści ze świata (Sunset Overdrive, Obcy: Izolacja, Destiny 2) 10/12/2014 - wiadomość - 2014-12-10
Czy będziesz w stanie przeżyć koszmar?
Nowicjusze też chcą poznać fabułę nowego Obcego - Wieści ze świata (Sunset Overdrive, Obcy: Izolacja, Destiny 2) 10/12/2014 - wiadomość - 2014-12-10
Nowicjusze też chcą poznać fabułę nowego Obcego

Destiny 2

Sequel gry Destiny umożliwi weteranom kontynuowanie zabawy postacią stworzoną w „jedynce”. W rozmowie z serwisem IGN przedstawiciel studia Bungie wyjawił, że postęp graczy zostanie przeniesiony do powstającego już Destiny 2 – prawdopodobnie więc Strażnik pozostanie z nami na dobre i złe przez wszystkie odsłony tego wieloletniego cyklu MMOFPS-ów.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Temple Run
 2. Assassin's Creed: Identity
 3. Dungeon Keeper (2013)
 4. Snowcat Simulator
 5. Total War: Rome II - Wrath of Sparta
 6. Total War Battles: Kingdom
 7. Grim Fandango
 8. Temple Run 2

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Star Wars: The Old Republic - Shadow of Revan zwiastun na premierę
 2. Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy zwiastun na premierę
 3. Frontline: The Longest Day zwiastun na premierę
 4. Dying Light Intro (PL)
 5. World of Warships Rock, Paper, Scissors
 6. Lords of Xulima: A Story of Gods and Humans trailer