Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Total War: Rome II - Wrath of Sparta (PC)

Total War: Rome II - Wrath of Sparta PC

Trzeci dodatek DLC do wydanej w roku 2013 kolejnej odsłony serii gier strategicznych Total War. Akcja gry przenosi nas w najdawniejszy okres historyczny, jaki kiedykolwiek został odwzorowany w ramach cyklu - zmagania rozpoczynamy w roku 432 p.n.e.

To jest dodatek do gry Total War: Rome II.

Strategiczne | RTS | turowe | starożytność | multiplayer | strategiczne wojenne

PC Windows
Okładka Total War: Rome II - Wrath of Sparta (PC)

Polskie napisy

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16grudnia2014

Wrath of Sparta jest trzecim dużym rozszerzeniem do gry strategicznej Total War: Rome II, która ukazała się pierwotnie we wrześniu 2013 roku. Za powstanie dodatku odpowiada niezmiennie ten sam duet producencko/wydawniczy: studio Creative Assembly oraz koncern SEGA.

Akcja gry przeniesie nas tym razem w najdawniejszy okres historyczny, jaki kiedykolwiek został odwzorowany w grach z cyklu Total War. Zmagania rozpoczniemy bowiem w roku 432 p.n.e., w pierwszych latach II wojny peloponeskiej. Wybuchła ona pomiędzy Atenami oraz Spartą i jej sojusznikami, na skutek spisku Koryntu i Beocji, a jedną z głównych jej przyczyn była napięta sytuacja polityczna, panująca w świecie helleńskim na skutek niszczycielskiej inwazji Persów.

Kampania rozgrywa się na terenie starożytnej Grecji oraz Azji Mniejszej, a do dyspozycji graczy oddano cztery grywalne frakcje: Ateny, Spartę, Korynt i Beocję – z których każda cechuje się swoimi mocnymi i słabymi stronami. Ze względu na stosunkowo krótki okres trwania kampanii, każdy rok w grze podzielony został na 12 tur (każda symbolizuje miesiąc czasu rzeczywistego). Zabawę urozmaicają nam dodatkowo cykliczne święta i Olimpiady, które wymagają od graczy podejmowania decyzji obarczonych różnymi konsekwencjami politycznymi.

Dodatek Wrath of Sparta niesie ze sobą tradycyjnie nowe budynki, jednostki, drzewka technologii i koligacje plemienne (zamiast dotychczasowych kultur), a także kolejne słynne postaci historyczne, takie jak spartański wódz Lizander czy słynny filozof Sokrates. Z usprawnień natury technicznej wymienić należy zlikwidowanie zdolności taranowania innych okrętów przez statki transportowe. Zwiększyło to nieco realizm bitew morskich i wyeliminowało nieuczciwą przewagę, wynikającą z posiadania tych darmowych jednostek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena gry 7.7 / 10 na podstawie 65 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 4.3 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Gry podobne do Total War: Rome II - Wrath of Sparta

Klasyfikacja PEGI Total War: Rome II - Wrath of Sparta

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Total War: Rome II - Wrath of Sparta

PC Windows

Rekomendowane: Quad Core 2.66 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB, 35 GB HDD, Windows 7/8
Minimalne: Pentium 4 2.66 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB, 35 GB HDD, Windows XP/Vista/7/8

Total War: Rome II - Wrath of Sparta nowym dodatkiem do gry strategicznej od Creative Assembly
Total War: Rome II - Wrath of Sparta nowym dodatkiem do gry strategicznej od Creative Assembly

wiadomość5 grudnia 2014

Total War: Rome II - Wrath of Sparta to tytuł trzeciego dużego dodatku DLC do popularnej gry strategicznej studia Creative Assembly. Rozszerzenie wprowadzi nową kampanię, w której gracz powalczy o dominację w starożytnej Grecji jako przywódca Aten, Sparty, Koryntu lub Beocji.