Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2014, 12:40

autor: Meehow

Microsoft oficjalnie wydawcą Rise of the Tomb Raider

Firma Microsoft wystosowała nowe oświadczenie w sprawie Rise of the Tomb Raider, w którym potwierdza, że podjęła współpracę ze Square Enix i wyda najnowszą odsłonę rebootowanej serii Tomb Raider.

Rise of the Tomb Raider - Microsoft oficjalnie wydawcą Rise of the Tomb Raider - wiadomość - 2014-12-10
Rise of the Tomb Raider

Jak wynika z oświadczenia, jakie wystosowała firma Microsoft do serwisu Eurogamer, współpraca między Square Enix a gigantem z Redmond jest już pewna, więc Rise of the Tomb Raider zostanie wydane przez Microsoft i będzie ekskluzywne dla jego platform(y) przez bliżej nieznany jeszcze czas. W praktyce oznacza to, że w czasie przyszłorocznych świąt nową odsłoną zrestartowanej serii Tomb Raider cieszyć się będą posiadacze konsoli Xbox One i być może Xbox 360. Umowa nie jest jednak permanentna, więc prędzej czy później Rise of the Tomb Raider najprawdopodobniej ukaże się na PlayStation i pecetach, a przynajmniej tak podpowiada zdrowy rozsądek. W oświadczeniu widnieje także fragment, w którym współpraca Microsoftu ze Square Enix porównana jest m.in. do tej, jaką Microsoft zawarł z Capcom w czasie prac nad Dead Rising 3.

Microsoft oficjalnie wydawcą Rise of the Tomb Raider - ilustracja #2Rise of the Tomb Raider to druga odsłona serii Tomb Raider po reboocie autorstwa studia Crystal Dynamics, jakim było Tomb Raider wydane w 2013 roku. Najsławniejsza pani archeolog branży wirtualnej rozrywki po raz kolejny zagości na ekranach telewizorów (w przyszłości, miejmy nadzieję, również monitorów) w okresie świątecznym przyszłego roku. Gra została oficjalnie zapowiedziana podczas tegorocznych targów E3 w amerykańskim Los Angeles.