Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2014, 13:38

autor: Góral

Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition ukaże się 18 grudnia

Studio Dovetail Games ujawniło datę premiery Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition. Tytuł ukaże się w sklepie firmy Valve 18 grudnia bieżącego roku, a w późniejszym czasie doczeka się rozmaitych dodatków.

Studio Dovetail Games ujawniło datę premiery nowej wersji kultowej gry Microsoft Flight Simulator X. Wydanie Steam Edition trafi do sklepu firmy Valve 18 grudnia bieżącego roku w „spektakularnie niskiej cenie”. Niestety nie sprecyzowano jak niska będzie. Tak czy siak, nowe wydanie klasyka zaoferuje ponad 80 misji, które wykonywać będziemy zasiadając za sterami 20 maszyn – od jednostek komercyjnych, przez myśliwce, aż po helikoptery. Oprócz tego tytuł może się pochwalić ponad 24 tys. lotnisk, ulepszonym multiplayerem oraz wsparciem dla systemu operacyjnego Windows 8.1. Krótko pisząc, fani oryginału mogą już zacierać ręce i szykować pieniądze, gdyż za kilka dni ponownie wcielą się w wirtualnych pilotów.

Nadlatuje Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition. - Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition ukaże się 18 grudnia - wiadomość - 2014-12-10
Nadlatuje Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition.
Microsoft Flight Simulator X w skrócie:
  • Gatunek: symulator lotniczy
  • Deweloper: Microsoft (oryginalna wersja), Dovetail Games (Steam Edition)
  • Platformy sprzętowe: komputery PC
  • Data premiery: 13 października 2006 roku (oryginalna wersja), 18 grudnia 2014 roku (Steam Edition)

Microsoft Flight Simulator X pierwotnie ukazał się w 2006 roku, będąc kolejną odsłoną prawdopodobnie najbardziej uznanej serii symulatorów lotniczych. Tytuł cechował się przede wszystkim znacznie ulepszoną w stosunku do wcześniejszej części oprawą graficzną, wykorzystującą biblioteki DirectX 10.

Nowa wersja tej gry to nie wszystko, nad czym pracuje ekipa Dovetail Games. Studio zamierza także wypuścić rozmaite dodatki do tej produkcji, a także zupełnie nowy projekt, oparty o technologię firmy Microsoft, zastosowaną w Microsoft Flight Simulator X. Obecnie jednak tytuł owiany jest tajemnicą

Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition ukaże się 18 grudnia - ilustracja #2Studio Dovetail Games to brytyjski deweloper i wydawca gier komputerowych. Firma została założona w 2008 roku i znana jest przede wszystkim z serii RailSimulator, funkcjonującej w naszym kraju pod nazwą Symulator pociągu, której ostatnia odsłona ukazała się we wrześniu bieżącego roku.