Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2014, 15:45

autor: Draug

Kholat – w polskim horrorze usłyszymy Seana Beana

Niezależne polskie studio IMGN.PRO pochwaliło się, że w tworzonej przez nie grze Kholat usłyszymy Seana Beana - znany aktor wystąpi jako narrator. Polski horror powstaje z myślą o pecetach, a jego premiera ma nastąpić przed końcem I kwartału 2015 roku.

Najpierw przesiadka na Unreal Engine 4, teraz angaż Seana Beana – czyżby Kholat miał stać się czarnym koniem wśród przyszłorocznych polskich gier? - Kholat – w polskim horrorze usłyszymy Seana Beana - wiadomość - 2014-12-10
Najpierw przesiadka na Unreal Engine 4, teraz angaż Seana Beana – czyżby Kholat miał stać się czarnym koniem wśród przyszłorocznych polskich gier?

Kholat powstaje w oparciu o tajemnicze wydarzenia, które rozegrały się na Przełęczy Diatłowa w północnym Uralu (Rosja). W 1959 roku dziewięcioro alpinistów wspinających się na górę Chołatczachl poniosło śmierć w niewyjaśnionych okolicznościach – ich ciała, odziane w samą bieliznę i noszące dziwne ślady obrażeń, znaleziono w śniegu, kilkaset metrów od obozowiska z rozciętymi od środka namiotami. Wokół sprawy wyrosło tyle kontrowersji i hipotez, że nic dziwnego, iż ktoś w końcu uznał tę historię za materiał do reinterpretacji w formie gry w klimacie horroru.

Kholat – pierwszoosobowa gra eksploracyjna w klimacie horroru na silniku Unreal Engine 4, tworzona przez niezależne polskie studio IMGN.PRO – z miesiąca na miesiąc staje się coraz ciekawszym projektem. Dziś twórcy pochwalili się, iż do prac nad grą udało im się zaprosić Seana Beana – aktora znanego choćby z takich ról jak Boromir (Władca Pierścieni) czy Ned Stark (Gra o tron). Raczej nie będzie to jednak kolejny przypadek postaci, która umiera w trakcie opowieści, jako że Bean zagra niejakiego Antona, jednego z czterech narratorów prowadzących nas przez fabułę w Kholat. Niestety, nie dysponujemy żadną próbką jego głosu w polskiej produkcji, ponadto nie wiemy, czy pozostała trójka narratorów będzie reprezentowana przez równie sławne nazwiska.

Sean Bean nagrywający kwestie do Kholat. - Kholat – w polskim horrorze usłyszymy Seana Beana - wiadomość - 2014-12-10
Sean Bean nagrywający kwestie do Kholat.

Przy okazji twórcy potwierdzili, że premiera ich dzieła nastąpi w pierwszym kwartale 2015 roku – najpewniej pod jego koniec, czyli w marcu. Na tę chwilę jedyną docelową platformą sprzętową omawianej gry pozostają komputery osobiste (Windows, Mac OS X).