Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2014, 15:45

autor: Draug

Kholat – w polskim horrorze usłyszymy Seana Beana

Niezależne polskie studio IMGN.PRO pochwaliło się, że w tworzonej przez nie grze Kholat usłyszymy Seana Beana - znany aktor wystąpi jako narrator. Polski horror powstaje z myślą o pecetach, a jego premiera ma nastąpić przed końcem I kwartału 2015 roku.

Najpierw przesiadka na Unreal Engine 4, teraz angaż Seana Beana – czyżby Kholat miał stać się czarnym koniem wśród przyszłorocznych polskich gier? - Kholat – w polskim horrorze usłyszymy Seana Beana - wiadomość - 2014-12-10
Najpierw przesiadka na Unreal Engine 4, teraz angaż Seana Beana – czyżby Kholat miał stać się czarnym koniem wśród przyszłorocznych polskich gier?

Kholat powstaje w oparciu o tajemnicze wydarzenia, które rozegrały się na Przełęczy Diatłowa w północnym Uralu (Rosja). W 1959 roku dziewięcioro alpinistów wspinających się na górę Chołatczachl poniosło śmierć w niewyjaśnionych okolicznościach – ich ciała, odziane w samą bieliznę i noszące dziwne ślady obrażeń, znaleziono w śniegu, kilkaset metrów od obozowiska z rozciętymi od środka namiotami. Wokół sprawy wyrosło tyle kontrowersji i hipotez, że nic dziwnego, iż ktoś w końcu uznał tę historię za materiał do reinterpretacji w formie gry w klimacie horroru.

Kholat – pierwszoosobowa gra eksploracyjna w klimacie horroru na silniku Unreal Engine 4, tworzona przez niezależne polskie studio IMGN.PRO – z miesiąca na miesiąc staje się coraz ciekawszym projektem. Dziś twórcy pochwalili się, iż do prac nad grą udało im się zaprosić Seana Beana – aktora znanego choćby z takich ról jak Boromir (Władca Pierścieni) czy Ned Stark (Gra o tron). Raczej nie będzie to jednak kolejny przypadek postaci, która umiera w trakcie opowieści, jako że Bean zagra niejakiego Antona, jednego z czterech narratorów prowadzących nas przez fabułę w Kholat. Niestety, nie dysponujemy żadną próbką jego głosu w polskiej produkcji, ponadto nie wiemy, czy pozostała trójka narratorów będzie reprezentowana przez równie sławne nazwiska.

Sean Bean nagrywający kwestie do Kholat. - Kholat – w polskim horrorze usłyszymy Seana Beana - wiadomość - 2014-12-10
Sean Bean nagrywający kwestie do Kholat.

Przy okazji twórcy potwierdzili, że premiera ich dzieła nastąpi w pierwszym kwartale 2015 roku – najpewniej pod jego koniec, czyli w marcu. Na tę chwilę jedyną docelową platformą sprzętową omawianej gry pozostają komputery osobiste (Windows, Mac OS X).

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Kholat

Kholat