Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka Dungeon Keeper (AND)

Dungeon Keeper

Mobilny remake bestsellerowej gry studia Bullfrog z 1997 roku, łączącej elementy strategii czasu rzeczywistego, RPG i współczesnego tower defence.

Strategiczne | fantasy | RTS | zagraj za darmo | tower defense | elementy RPG | MMO

Okładka Dungeon Keeper (AND)

data premiery gry:

10paź2013

iOS AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Oryginalna strategia czasu rzeczywistego, stanowiąca nową mobilną wersję bestsellerowej gry Petera Molyneux z 1997 roku. Opracowaniem tytułu – na zlecenie posiadającego wciąż prawa do marki koncernu Eletronic Arts – zajęło się studio Mythic Entertainment, znane z takich pecetowych produkcji jak Dark Age of Camelot czy Warhammer Online.

W grze wcielamy się w postać tytułowego strażnika podziemi, a naszym zadaniem jest ochrona posiadanych włości przed zakusami szukających sławy śmiałków. Aby tego dokonać, musimy nieustannie rozbudowywać nasze lochy, wyposażając je w specyficzne pomieszczenia oraz wymyślne pułapki. Ciasne korytarze wypełniamy zaś zastępami rozmaitych potworów, takich jak chochliki, trolle, demony itp., które we właściwy sobie sposób będą rozprawiać się z intruzami. Nasza „potworna” armia wymagać będzie jednak regularnego żołdu, dlatego równie ważnym elementem rozgrywki będzie poszukiwanie nowych pokładów złota i diamentów, dzięki którym zadośćuczynimy oczekiwaniom najemników.

Mechanika rozgrywki nawiązuje w dużym stopniu do rozwiązań zastosowanych w pierwowzorze, łącząc elementy strategii czasu rzeczywistego, RPG oraz współczesnego tower defence. W nieco innym stylu zrealizowana została zaś oprawa gry, oferująca charakterystyczną dla gier mobilnych i przeglądarkowych kreskówkową grafikę. Zabawa toczy się zarówno w trybie PvE, w którym wykonujemy kolejne misje fabularne, jak i PvP – skoncentrowanym na rywalizacji pomiędzy graczami. Tytuł korzysta z modelu darmowego wspartego dość natarczywymi mikropłatnościami, dzięki którym za realną walutę możemy przyspieszyć większość czasochłonnych czynności.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Ocena czytelników: 1 / 10 na podstawie 138 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dungeon Keeper

12+

Wymagania sprzętowe Dungeon Keeper

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Polowanie na wieloryby, czyli ciemne strony gier mobilnych
Polowanie na wieloryby, czyli ciemne strony gier mobilnych

wiadomość28 kwietnia 2015

Bardzo lubimy gry mobilne, ale ich rynek posiada także kilka ciemnych stron. Wybraliśmy te, które nas najbardziej irytują.

Mobilny Dungeon Keeper nie może być nazywany grą darmową - twierdzi ASA
Mobilny Dungeon Keeper nie może być nazywany grą darmową - twierdzi ASA

wiadomość3 lipca 2014

W najnowszym raporcie brytyjskiej organizacji Advertising Standards Authority (ASA stara się m.in. kontrolować zgodność reklam z rzeczywistością) czytamy, że mobilna wersja gry Dungeon Keeper nie może nazywać się darmową produkcją. Wszystko przez niezbalansowany system mikropłatności, który tak naprawdę eliminuje możliwość zabawy bez jakichkolwiek opłat.

Dungeon Keeper na urządzenia mobilne klapą - EA wstydzi się gry
Dungeon Keeper na urządzenia mobilne klapą - EA wstydzi się gry

wiadomość30 czerwca 2014

Mobilny Dungeon Keeper okazał się jedną wielką klapą. Firma Electronic Arts, wydawca produkcji, dotąd unikała przyznania się do błędów, ale w końcu uległa naporom graczy i w osobie Andrew Wilsona, szefa koncernu, oświadczyła, że to, co zrobiono ze słynną niegdyś marką, jest nie do przyjęcia.

Peter Molyneux o upadku studia Bullfrog i jego przejęciu przez Electronic Arts
Peter Molyneux o upadku studia Bullfrog i jego przejęciu przez Electronic Arts

wiadomość23 marca 2014

Założyciel legendarnego studia Bullfrog, Peter Molyneux, wypowiedział się na temat jego powolnego upadku po przejęciu przez koncern Electronic Arts. Niegdyś kipiący od pomysłów zespół, w którego katalogu znajdowały się gry takie jak Populous, Syndicate czy Dungeon Keeper, ostatecznie stracił swoją iskrę na początku lat 2000.

Mobliny Dungeon Keeper od EA to jakiś żart – twierdzi Peter Molyneux
Mobliny Dungeon Keeper od EA to jakiś żart – twierdzi Peter Molyneux

wiadomość10 lutego 2014

Dungeon Keeper na urządzenia mobilne zbiera cięgi od recenzentów i fanów oryginału. Grę skrytykował również Peter Molyneux, twórca pierwszego Dungeon Keepera. Twierdzi on, że czasy oczekiwania i związane z tym mikropłatności są czymś niedorzecznym.

iOS
AND