Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka Batman: Arkham Underworld (AND)
OkładkaBatman: Arkham Underworld (AND)

Batman: Arkham Underworld

Stworzony z myślą o platformach mobilnych strategiczny spin-off bestsellerowej serii gier z Batmanem w roli głównej, rozwijanej od 2009 roku przez firmę Warner Bros.

Strategiczne | Batman | komiksy | kryminalne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Batman: Arkham Underworld Premiera

14lip2016

iOS

data nieogłoszona

AND

Batman: Arkham Underworld to wydana na mobilny system AND i iOS strategia osadzona w komiksowym uniwersum wydawnictwa DC. Jest to produkcja oparta na modelu darmowym z mikropłatnościami i opracowało ją studio Turbine, czyli autorzy takich tytułów jak Asheron's Call, Asheron's Call 2: Fallen Kings, Dungeons & Dragons Online: Stormreach, The Lord of the Rings Online czy Infinite Crisis.

Fabuła

W Batman: Arkham Underworld gracze wcielają się w szefów gangów próbujących przejąć kontrolę nad półświatkiem przestępczym miasta Gotham.

Produkcja czerpie stylistykę i fabułę z serii Arkham, zapoczątkowanej przez Batman: Arkham Asylum. Nie ogranicza się jednak tylko do tego źródła i wprowadza również wiele wątków, postaci i miejsc, które pojawiły się tylko w komiksach.

Mechanika

Wypuszczone na system AND i iOS Batman: Arkham Underworld to strategia czasu rzeczywistego, w której rozgrywka dzieli się na dwie płaszczyzny. Pierwszą z nich jest rozbudowa kryjówki, pełniącej rolę bazy. W tej sekcji musimy gromadzić surowce, konstruować nowe pomieszczenia, rozwijać technologie oraz szkolić jednostki. Ponadto konieczne jest zaplanowanie systemów automatycznej obrony, które pozwolą odeprzeć atak wrogich gangów.

Druga płaszczyzna gry polega na przeprowadzaniu ataków na kryjówki konkurencyjnych organizacji przestępczych, zarówno tych kierowanych przez innych graczy, jak i sterowanych przez sztuczną inteligencję. Podczas inwazji wykorzystujemy nie tylko zwykłych zbirów wyszkolonych w naszej bazie. Kluczową rolę odgrywa także zatrudnianie doskonale znanych z komiksów superłotrów, takich jak Riddler, Strach na Wróble, Killer Croc czy Harley Quinn. Postacie te pełnią rolę analogiczną do herosów w innych strategiach. Mamy nad nimi większą kontrolę niż nad standardowymi jednostkami i są one od nich znacznie potężniejsze. Ponadto w trakcie rozgrywki czarne charaktery gromadzą punkty doświadczenia, co pozwala rozwijać ich umiejętności.

W przeciwieństwie do większości gier tego typu Batman: Arkham Underworld oferuje sporo zawartości dla pojedynczego gracza. Autorzy przygotowali masę misji fabularnych, a największym osiągnięciem dla każdego szefa gangu jest wyjście zwycięsko z konfrontacji z Batmanem, który przetestuje zarówno skuteczność systemów obronnych naszej bazy, jak i talenty wynajętych przez nas superłotrów.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 53 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Batman: Arkham Underworld: 12+

iOS
AND