Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka Batman: Arkham Underworld (AND)

Batman: Arkham Underworld

Stworzony z myślą o platformach mobilnych strategiczny spin-off bestsellerowej serii gier z Batmanem w roli głównej, rozwijanej od 2009 roku przez firmę Warner Bros.

Strategiczne | Batman | komiksy | kryminalne

Okładka Batman: Arkham Underworld (AND)

data premiery gry:

14lip2016

iOS

data nieogłoszona

AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Batman: Arkham Underworld to wydana na mobilny system AND i iOS strategia osadzona w komiksowym uniwersum wydawnictwa DC. Jest to produkcja oparta na modelu darmowym z mikropłatnościami i opracowało ją studio Turbine, czyli autorzy takich tytułów jak Asheron's Call, Asheron's Call 2: Fallen Kings, Dungeons & Dragons Online: Stormreach, The Lord of the Rings Online czy Infinite Crisis.

Fabuła

W Batman: Arkham Underworld gracze wcielają się w szefów gangów próbujących przejąć kontrolę nad półświatkiem przestępczym miasta Gotham.

Produkcja czerpie stylistykę i fabułę z serii Arkham, zapoczątkowanej przez Batman: Arkham Asylum. Nie ogranicza się jednak tylko do tego źródła i wprowadza również wiele wątków, postaci i miejsc, które pojawiły się tylko w komiksach.

Mechanika

Wypuszczone na system AND i iOS Batman: Arkham Underworld to strategia czasu rzeczywistego, w której rozgrywka dzieli się na dwie płaszczyzny. Pierwszą z nich jest rozbudowa kryjówki, pełniącej rolę bazy. W tej sekcji musimy gromadzić surowce, konstruować nowe pomieszczenia, rozwijać technologie oraz szkolić jednostki. Ponadto konieczne jest zaplanowanie systemów automatycznej obrony, które pozwolą odeprzeć atak wrogich gangów.

Druga płaszczyzna gry polega na przeprowadzaniu ataków na kryjówki konkurencyjnych organizacji przestępczych, zarówno tych kierowanych przez innych graczy, jak i sterowanych przez sztuczną inteligencję. Podczas inwazji wykorzystujemy nie tylko zwykłych zbirów wyszkolonych w naszej bazie. Kluczową rolę odgrywa także zatrudnianie doskonale znanych z komiksów superłotrów, takich jak Riddler, Strach na Wróble, Killer Croc czy Harley Quinn. Postacie te pełnią rolę analogiczną do herosów w innych strategiach. Mamy nad nimi większą kontrolę niż nad standardowymi jednostkami i są one od nich znacznie potężniejsze. Ponadto w trakcie rozgrywki czarne charaktery gromadzą punkty doświadczenia, co pozwala rozwijać ich umiejętności.

W przeciwieństwie do większości gier tego typu Batman: Arkham Underworld oferuje sporo zawartości dla pojedynczego gracza. Autorzy przygotowali masę misji fabularnych, a największym osiągnięciem dla każdego szefa gangu jest wyjście zwycięsko z konfrontacji z Batmanem, który przetestuje zarówno skuteczność systemów obronnych naszej bazy, jak i talenty wynajętych przez nas superłotrów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 52 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Batman: Arkham Underworld

12+

Batman: Arkham Underworld – zbiry z Gotham zaczęły grasować na urządzeniach mobilnych
Batman: Arkham Underworld – zbiry z Gotham zaczęły grasować na urządzeniach mobilnych

wiadomość25 lipca 2016

W usłudze App Store zadebiutowała gra Batman: Arkham Underworld, czyli mobilna strategia pozwalająca na wcielenie się w kryminalistę próbującego przejąć kontrolę nad półświatkiem miasta Gotham.

Batman: Arkham Underworld - czarne charaktery Gotham rzucą wyzwanie Clash of Clans
Batman: Arkham Underworld - czarne charaktery Gotham rzucą wyzwanie Clash of Clans

wiadomość25 maja 2016

W ramach testów w kilku krajach zadebiutowała wczesna wersja mobilnego Batman: Arkham Underworld. Gra okazała się strategią, w której kierujemy gangiem próbującym przejąć kontrolę nad miastem Gotham.

Batman: Arkham Underworld – Warner Bros. zapowiada nowe gry ze znanych uniwersów
Batman: Arkham Underworld – Warner Bros. zapowiada nowe gry ze znanych uniwersów

wiadomość4 marca 2015

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment ujawniła mobilny plan wydawniczy na najbliższe miesiące. Okazuje się, że oprócz Mortal Kombat X na smartfony i tablety zmierzają jeszcze cztery pozycje tego wydawcy, w tym ciekawie zapowiadające się Batman: Arkham Underworld czy DC Comics Legends.

iOS
AND