Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 25 lipca 2016, 17:08

Batman: Arkham Underworld – zbiry z Gotham zaczęły grasować na urządzeniach mobilnych

W usłudze App Store zadebiutowała gra Batman: Arkham Underworld, czyli mobilna strategia pozwalająca na wcielenie się w kryminalistę próbującego przejąć kontrolę nad półświatkiem miasta Gotham.

Po dwóch miesiącach testów w ramach tzw. soft-launchu doczekaliśmy się wreszcie światowej premiery Batman: Arkham Underworld, czyli mobilnej strategii osadzonej w znanym z komiksów wydawnictwa DC mieście Gotham.

W grze wcielamy się w kryminalistę, którego ambicją jest przejęcie kontroli nad całym miastem. Oczywiście, metropolię zamieszkuje wiele postaci znanych z kart komiksów i nie wszystkie z nich będą bezczynnie patrzyły jak wzmacniany swoją pozycję.

Zrealizowane to zostało w formie typowej dla mobilnych strategii w stylu Clash of Clans, choć autorzy dodali także kilka dodatkowych elementów ulepszających projekt. Podczas zabawy musimy więc zajmować się zarządzaniem i rozbudową bazy. Gromadzimy środki, stawiamy nowe struktury, rozwijamy technologie oraz szkolimy bandziorów. Jednocześnie naszę centralę musimy zabezpieczyć przed atakami wrogów konstruując pułapki oraz automatyczne systemy obronne. Drugą płaszczyzną rozgrywki jest atakowanie baz konkurencyjnych gangów, zarówno tych kontrolowanych przez innych graczy, jak i sztuczną inteligencję.

Jak w większości gier tego typu, podczas potyczek mamy bardzo ograniczoną kontrolę nad zbirami. Jednak nie oznacza to, że możemy jedynie biernie przyglądać się starciu. Zamiast tego dodano opcję wynajmowania usług superłotrów, takich jak Harley Quinn, Riddler czy Mr. Freeze. Sterujemy nimi prawie jak bohaterami w grach MOBA. Nie zabrakło także możliwości stopniowego rozwijania ich umiejętności. Ponadto autorzy przygotowali potężny zestaw dopracowanych misji fabularnych. Wszystko to sprawia, że potyczki są znacznie ciekawsze niż w typowych produkcjach tego gatunku.

Batman: Arkham Underworld dostępne jest tylko na iOS, ale wkrótce ma zawitać także na Adroida. Na obu korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. Warto dodać, że w porównaniu z edycją testową wersja premierowa otrzymała dodatkową zawartość (misje fabularne i jedną frakcję wrogów w postaci tajnych rządowych oddziałów specjalnych) związaną z grupą Suicide Squad, która lada chwila zadebiutuje na srebrnym ekranie.

Batman: Arkham Underworld w App Store