Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 25 lipca 2016, 19:28

autor: Ender

Kingsglaive: Final Fantasy XV – nowy zwiastun filmowego prequela Final Fantasy XV

Producenci filmu Kingsglaive: Final Fantasy XV opublikowali jego nowy zwiastun, a także zapowiedzieli datę premiery w dystrybucji cyfrowej i tradycyjnej. Wydarzenia przedstawione przez obraz rozgrywają się tuż przed rozpoczęciem się Final Fantasy XV, a głosu bohaterom udzielają znani aktorzy, tacy jak Sean Bean.

W sieci pojawił się nowy zwiastun filmu Kingsglaive: Final Fantasy XV, o którego istnieniu dowiedzieliśmy się zaledwie kilka miesięcy temu. Produkcja, wykonana w całości w technice CGI przez jeden z oddziałów Square Enix, przedstawia wydarzenia rozgrywające się tuż przez rozpoczęciem się akcji Final Fantasy XV. Wraz z animowanym serialem Brotherhood: Final Fantasy XV, tytuł stanowi jeden z wielu multimedialnych projektów towarzyszących premierze gry, która nastąpi 30 września.

Kingsglaive: Final Fantasy XV zadebiutował w tym miesiącu na japońskich srebrnych ekranach, spotykając się z ciepłym przyjęciem fanów. W ciągu najbliższych tygodni film trafi także do ograniczonej liczby kin w Stanach Zjednoczonych, reszta zainteresowanych będzie mogła go obejrzeć od 30 sierpnia, kiedy pojawi się on w dystrybucji cyfrowej. Wersja Blu-ray produkcji będzie częścią kolekcjonerskiej wersji Final Fantasy XV. W październiku fizyczna edycja Kingsglaive pojawi się także w standardowej dystrybucji na płytach DVD oraz Blu-ray.

Kingsglaive: Final Fantasy XV przedstawia wydarzenia rozgrywające się tuż przed rozpoczęciem się Final Fantasy XV. Fabuła produkcji skupia się na królu Regisie (Sean Bean) i jego ochroniarzu Nyksie Ulricu (Aaron Paul), który należy do elitarnej królewskiej straży o nazwie Kingslaive. Obraz ukazuje kulisy podpisania traktatu pokojowego pomiędzy Królestwem Lucis a Imperium Niflheimem. Umowa okazuje się jednak jedynie pretekstem do inwazji tego drugiego na nieprzygotowane królestwo Regisa. Poza przygodami nowych bohaterów, widzowie zobaczą także w jaki sposób z oblężonego przez Imperium miasta uciekła Lunafreya Tenebrae (Lena Headey), która jest jedną z kluczowych postaci w nadchodzącej grze. Film przygotował doświadczony zespół odpowiadający za kinowy sequel Final Fantasy VII, pod tytułem Final Fantasy VII: Advent Children, który ukazał się w 2005 roku. Prace nad trwającym prawie dwie godziny obrazem trwały blisko trzydzieści miesięcy i zaangażowane w nie było kilkadziesiąt różnych studiów animacji z całego świata. Jeżeli chodzi o projekty postaci, twórcy zdecydowali się użyć bardziej realistycznego stylu graficznego, przez co wizerunek niektórych bohaterów różni się znacząco od tego co zobaczymy w grze.

  1. Oficjalna strona filmu Kingsglaive: Final Fantasy XV
  2. Final Fantasy XV – kompendium wiedzy
  3. Oficjalna strona gry Final Fantasy XV