Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 4 marca 2015, 11:25

autor: Jiker

Batman: Arkham Underworld – Warner Bros. zapowiada nowe gry ze znanych uniwersów

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment ujawniła mobilny plan wydawniczy na najbliższe miesiące. Okazuje się, że oprócz Mortal Kombat X na smartfony i tablety zmierzają jeszcze cztery pozycje tego wydawcy, w tym ciekawie zapowiadające się Batman: Arkham Underworld czy DC Comics Legends.

Mortal Kombat X to nie jedyna mobilna produkcja, znajdująca się w planach firmy Warner Bros. Interactive Entertainment. Wydawca ogłosił, że w przyszłości dostarczy użytkownikom smartfonów i tabletów jeszcze kilka innych gier, w tym ciekawie zapowiadającą się strategię Batman: Arkham Underworld. Nad tytułem pracuje studio Turbine, znane z pecetowej gry typu MOBA Infinite Crisis.

W Batman: Arkham Underworld podejmiemy próbę zostania królem przestępczego podziemia Gotham City. W tym celu zbudujemy kryjówkę, zrekrutujemy podwładnych i wyszkolimy ich, tak aby skrupulatnie i bez zająknięcia realizowali wszystkie nasze zachcianki. Zabawa polegać będzie głównie na wykonywaniu rozmaitych misji, sprowadzających się do uczynienia z Gotham najniebezpieczniejszego miasta na świecie.

W osiągnięciu celu pomogą nam doskonale znani superłotrzy, w tym Człowiek Zagadka, Harley Quinn i Killer Croc. Natomiast po drugiej stronie barykady znajdzie się nie tylko lokalna policja, ale i sam Batman. Swoją drogą, w Batman: Arkham Underworld uzyskamy możliwość unieszkodliwienia Mrocznego Rycerza, jeśli tylko nasze przestępcze imperium zostanie rozbudowane do odpowiednich rozmiarów. Na oficjalnej stronie internetowej gry możecie zapisywać się do beta testów.

Kolejnymi tytułami, które firma Warner Bros. Interactive Entertainment udostępni w tym roku użytkownikom urządzeń mobilnych będą: konwersja przygodowej gry akcji LEGO Batman 3: Beyond Gotham na iPhone’a i iPada, DC Comics Legends oraz Game of Thrones. O ile trzeciej odsłony LEGO Batman nie trzeba specjalnie przybliżać, o tyle o dwóch następnych pozycjach dotąd nie słyszeliśmy.

Z ujawnionych informacji wynika, że DC Comics Legends (deweloperem jest studio WB Games San Francisco) będzie grą z gatunku RPG, w której zbudujemy drużynę złożoną z superbohaterów i łotrów uniwersum DC Comics, a następnie wystawimy ją do walki. Niewykluczone, że w grze ważną rolę odegra sieciowy tryb wieloosobowy, umożliwiający toczenie bitew z ludźmi z całego świata. Nie jest to jednak informacja potwierdzona.

Z kolei Game of Thrones (tytuł roboczy; deweloper: studio Turbine) jawi się jako kolejny klon strategii bitewnej Clash of Clans. Zabawa skupi się zatem na rozbudowie twierdzy, szkoleniu armii i organizowaniu ataków na wrogie siedziby. Ważną rolę odegra też zawiązywanie sojuszy z innymi użytkownikami. Niewątpliwie umiejscowienie akcji na kontynencie Westeros uczyni grę łakomym kąskiem dla wszystkich fanów prozy George’a Martina i serialu telewizyjnego stacji HBO, na licencji którego zostanie ona opracowana.

Więcej szczegółów na temat opisanych wyżej produkcji, w tym docelowe platformy sprzętowe oraz terminy debiutu, poznamy w nadchodzących tygodniach. Czekamy również na publikację pierwszych materiałów wideo, prezentujących gry w akcji.