Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 25 maja 2016, 13:59

Batman: Arkham Underworld - czarne charaktery Gotham rzucą wyzwanie Clash of Clans

W ramach testów w kilku krajach zadebiutowała wczesna wersja mobilnego Batman: Arkham Underworld. Gra okazała się strategią, w której kierujemy gangiem próbującym przejąć kontrolę nad miastem Gotham.

Firma Warner Bros. wypuściła w kilku krajach, w ramach tzw. soft-launch (wersję testową) Batman: Arkham Underworld. Niestety, tradycyjnie nie ma wśród nich Polski, ale i tak dzięki temu dowiedzieliśmy się wreszcie o czym traktować będzie gra – okazało się, że jest to strategia stanowiąca ciekawą wariację na temat Clash of Clans.

W Batman: Arkham Underworld gracze wcielają się w szefów gangów próbujących przejąć kontrolę nad półświatkiem przestępczym miasta Gotham. Rozgrywka dzieli się na dwie płaszczyzny. Pierwszą z nich jest rozbudowa kryjówki, pełniącej rolę bazy. W tej sekcji musimy gromadzić surowce, konstruować nowe pomieszczenia, rozwijać technologie oraz szkolić jednostki. Ponadto konieczne jest zaplanowanie systemów automatycznej obrony, które pozwolą odeprzeć atak wrogich gangów.

Druga płaszczyzna gry polega na przeprowadzaniu ataków na kryjówki konkurencyjnych organizacji przestępczych, zarówno tych kierowanych przez innych graczy, jak i sterowanych przez sztuczną inteligencję. Podczas inwazji wykorzystujemy nie tylko zwykłych zbirów wyszkolonych w naszej bazie. Kluczową rolę odgrywa także zatrudnianie doskonale znanych z komiksów superłotrów, takich jak Riddler, Strach na Wróble, Killer Croc czy Harley Quinn. Postacie te pełnią rolę analogiczną do herosów w innych strategiach. Mamy nad nimi większą kontrolę niż nad standardowymi jednostkami i są one od nich znacznie potężniejsze. Ponadto w trakcie rozgrywki czarne charaktery gromadzą punkty doświadczenia, co pozwala rozwijać ich umiejętności.

W przeciwieństwie do większości gier tego typu Batman: Arkham Underworld oferuje sporo zawartości dla pojedynczego gracza. Autorzy przygotowali masę misji fabularnych, a największym osiągnięciem dla każdego szefa gangu jest wyjście zwycięsko z konfrontacji z Batmanem, który przetestuje zarówno skuteczność systemów obronnych naszej bazy, jak i talenty wynajętych przez nas superłotrów.

Batman: Arkham Underworld zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Gra wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami, a jej premier ma nastąpić najpóźniej za kilka miesięcy.

Batman: Arkham Underworld w kanadyjskim App Store