Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Infinite Crisis (PC)
OkładkaInfinite Crisis (PC)

Infinite Crisis PC

Infinite Crisis to gra z gatunku MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) z bohaterami komiksowego uniwersum DC Multiverse w rolach głównych. Tytuł wyprodukowany został przez studio Turbine Entertainment, które w swoim dorobku ma m.in. The Lord of the Rings Online.

Strategiczne | MOBA | DC Comics | superbohaterowie | crossover | kooperacja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Infinite Crisis Premiera PC

Steam

26marca2015

premiera światowa

26marca2015

Gra przestała działać

14sierpnia2015

producent: Turbine Entertainment wydawca: Warner Bros. Interactive Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Infinite Crisis

League of Legends

Warcraft III: Reign of Chaos

Dota 2

Aktualizacja: 14 sierpnia 2015 roku serwery gry zostały wyłączone przez wydawcę.

Infinite Crisis to produkcja studia Turbine Entertainment (The Lord of the Rings Online, Asheron's Call). Gra wykorzystuje licencje DC Comics, dzięki czemu grywalnymi postaciami są znani i lubiani superbohaterowie.

Historia rozgrywa się w uniwersum DC Multiverse, które składa się z wielu planet, zamieszkiwanych przez różne wcielenia kultowych postaci. Przykładowo, na planecie Prime (Ziemia-0) mieszkają standardowi bohaterowie znani wszystkim z kart komiksów firmy DC Comics. Na Nightmare (Ziemia-43), opanowanej przez ciemność, również żyją kultowi herosi, jednak część z nich przeistoczyła się w mordercze istoty. Z kolei Mecha (Ziemia-44) zamieszkiwana jest przez mechanicznych superbohaterów, stworzonych przez Justice Consortium. Istnieje jeszcze kilka takich planet, w tym: Gaslight, Atomic i Arcane.

Rozgrywka w Infinite Crisis, podobnie jak w innych przedstawicielach gatunku MOBA (np. League of Legends), opiera się na starciach dwóch drużyn, złożonych z kilku graczy. Zabawa dodatkowo urozmaicana jest przez losowe zdarzenia, zazwyczaj mające postać kataklizmów. Zmieniają one nie tylko wygląd mapy, ale także wpływają na taktykę, zmuszając oba składy do obrania nowej strategii. Każda walka wpływa na miejsce zajmowane w światowych rankingach.

Produkcja pozwala wcielić się między innymi w: Batmana, Flasha, Catwoman, Jokera, Poison Ivy, Wonder Woman, Doomsday i wielu innych. Dysponują oni różnymi mocami, jednak charakteryzuje ich jedno – ogromna siła. Normalnym widokiem jest więc rzucanie samochodami czy przyciąganie przelatujących koło planety meteorytów.

Oprawę graficzną oparto na kreskówkowym stylu, a akcje obserwujemy z kamery umieszczonej nad polem walki, którą można jednak ustawiać sobie ręcznie.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 6,8 / 10 na podstawie 55 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.4 / 10 na podstawie 91 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Infinite Crisis

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Infinite Crisis Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Intel Core i3 3.1 GHz
  • 6 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 440/Radeon HD 7670 lub lepsza
  • 2 GB
  • Windows Vista/7