Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCXONE
Okładka Massive Chalice (XONE)

Massive Chalice

Utrzymana w realiach fantasy gra strategiczna z elementami RPG, za której powstanie odpowiada studio Double Fine, znane m.in. z gier Psychonauts, Broken Age czy Costume Quest.

Strategiczne | fantasy | turowe | elementy RPG | crowdfunding

Okładka Massive Chalice (XONE)

data premiery gry:

1cze2015

PC XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Massive Chalice tu turowa strategia osadzona w klimacie mrocznego fantasy. Grę opracowało studio Double Fine, mające na koncie takie tytuły jak Psychonauts, Broken Age czy Costume Quest.

Gracze wcielają się w nieśmiertelnego Króla (lub Królową), którego ziemiom zagraża inwazja demonicznej armii. Rozgrywka podzielona została na dwie części. W trybie strategicznym zarządzamy państwem, aranżujemy małżeństwa naszych podwładnych, prowadzimy badania oraz podejmujemy istotne decyzje, które wpływają na kształt całej kampanii. Natomiast w trybie taktycznym prowadzimy niewielkie grupy bohaterów do boju przeciwko demonom. W grze nie istnieje żaden sposób na wskrzeszenie poległych, każda śmierć jest ostateczna. W połączeniu z faktem, że kampania rozgrywa się na przestrzeni stuleci oznacza to, że nawet najpotężniejsi herosi umrą w końcu ze starości. Tym samym prędzej czy później zawsze zostajemy zmuszeni do zdecydowania, czy chcemy zachować naszych ulubieńców na polu bitwy i ryzykować ich śmierć, czy też może odesłać ich na emeryturę i zrobić tym samym miejsce dla młodszego pokolenia.

Massive Chalice zaprojektowano tak, aby kampanię dało się przechodzić wielokrotnie bez znudzenia. Każdą rozgrywkę rozpoczynamy z losową grupą bohaterów i bohaterek, pochodzących z różnych rodów. Ponadto nasze decyzje, sukcesy oraz porażki kierują wydarzenia na zupełnie inne tory. Podczas zabawy pojawiają się liczne opcjonalne zadania, a dodatkową atrakcją są zdarzenia losowe. Istotną rolę odgrywa również aranżowanie małżeństw, które zapewniają kontynuację cennych linii krwi. Ponadto, dzięki wykorzystywaniu potężnych relikwii, herosów w walce mogą wspomóc duchy ich przodków.

Bitwy rozgrywane są na trójwymiarowych mapach pokrytych mgłą wojny. Bohaterowie dysponują sporym zasobem umiejętności, które podzielono na trzy kategorie odpowiadające walce w zwarciu, atakom na dystans oraz sztukom magicznym. Zwycięstwa nagradzane są punktami doświadczenia potrzebnymi do rozwoju postaci. Zwiększanie potencjału bojowego podwładnych odbywa się również za pomocą ekwipunku. W trybie strategicznym zajmujemy się konstruowaniem coraz lepszego uzbrojenia i pancerzy. Pojawia się również możliwość prowadzenia badań nad demonicznymi artefaktami, które zapewniają potężne moce, ale ich wykorzystywanie niesie za sobą ryzyko skażenia całego rodu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 0,8 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Massive Chalice

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Massive Chalice

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 1.8 GHz/AMD Athlon 64 1.8 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 256 MB GeForce 8800/Radeon 3850 lub lepsza
 • 2 GB HDD
 • Windows Vista/7
 • Rekomendowane:
 • Intel Core 2 Duo 2.2 GHz/AMD Athlon 64 2.2 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 220/Radeon 4550 lub lepsza
 • 2 GB HDD
 • Windows Vista/7
Wieści ze świata (Evolve, Massive Chalice, Monster Hunter X, Chaos Reborn) 1/6/2015
Wieści ze świata (Evolve, Massive Chalice, Monster Hunter X, Chaos Reborn) 1/6/2015

wiadomość1 czerwca 2015

Dziś piszemy m.in. o nakreślonej przez Take-Two Interactive przyszłości marki Evolve, premierze gry Massive Chalice, zapowiedzi Monster Hunter X na 3DS oraz dużej aktualizacji do Chaos Reborn, która dodaje nowy tryb wieloosobowy. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Massive Chalice opuszcza Early Access; premiera 1 czerwca
Massive Chalice opuszcza Early Access; premiera 1 czerwca

wiadomość17 maja 2015

Massive Chalice – turowa gra strategiczna – właśnie opuściła program Steam Early Access. Oficjalna premiera na pecetach odbędzie się 1 czerwca.

Wieści ze świata (Pillars of Eternity, Borderlands: The Pre-Sequel!, Massive Chalice) 12/11/14
Wieści ze świata (Pillars of Eternity, Borderlands: The Pre-Sequel!, Massive Chalice) 12/11/14

wiadomość12 listopada 2014

Dziś piszemy m.in. o starcie przedsprzedaży Pillars of Eternity, premierze dodatku do Borderlands: The Pre-Sequel! oraz wczesnym dostępie do gry Massive Chalice. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Massive Chalice – zbiórka na Kickstarterze zakończona
Massive Chalice – zbiórka na Kickstarterze zakończona

wiadomość28 czerwca 2013

Chociaż Massive Chalice przekroczyło próg minimalny na Kickstarterze już trzy tygodnie temu, zbiórka zakończyła się dopiero wczoraj. Gra zgromadziła ponad 1,2 mln dolarów, czyli o pół miliona więcej, niż potrzebowało studio Double Fine. Twórcy razem z fanami rozważą teraz elementy, na które można byłoby przeznaczyć dodatkowe fundusze.

Massive Chalice – turowa strategia studia Double Fine odniosła sukces na Kickstarterze
Massive Chalice – turowa strategia studia Double Fine odniosła sukces na Kickstarterze

wiadomość5 czerwca 2013

Ludzie ze studia Double Fine mają powody do zadowolenia. Kilka dni zbiórki wystarczyło, aby Kickstarter turowej strategii Massive Chalice przekroczył cel minimalny w wysokości 725 tysięcy dolarów.

PC
XONE