Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneXONEPC
Okładka Pit People (XONE)

Pit People

Dwuwymiarowa strategia taktyczna, opracowana przez niezależne, amerykańskie studio The Behemoth. Gracze trafiają do nietypowego uniwersum, łączącego cechy klasycznego fantasy i science fiction, a cała przygoda została polana solidną dawką absurdalnego humoru.

Strategiczne | fantasy | turowe | taktyczne | elementy RPG | 2D | humorystyczne | multiplayer | indie | kooperacja

Okładka Pit People (XONE)

data premiery gry:

2mar2018

PC XONE

Pit People to dwuwymiarowa strategia taktyczna o niezbyt złożonej mechanice, polegająca na toczeniu turowych potyczek i eksploracji fantastycznego, pełnego absurdalnego humoru świata. Zanim otrzymała swój ostateczny tytuł, produkcja ta przez wiele miesięcy była znana pod kryptonimem Game 4. Przygotowało ją niezależne amerykańskie studio The Behemoth, znane wcześniej głównie z kooperacyjnej gry akcji Castle Crashers.

Rozgrywka toczy się na dwóch zasadniczych planach. Większość czasu spędzamy na heksagonalnych polach bitew, prowadząc kilkuosobową zbieraninę śmiałków do zwycięstwa nad grupkami przeciwników tura po turze. Z kolei pomiędzy starciami eksplorujemy mapę świata w czasie rzeczywistym, odwiedzając różne miejsca (np. miasta), napotykając NPC, przyjmując misje i inicjując kolejne potyczki (w tym walki generowane losowo). Zabawę urozmaica zbieranie złota i przedmiotów, rozwijanie umiejętności kierowanych postaci, modyfikowanie ich wyglądu etc.

Świat, w którym toczy się akcja gry, na pierwszy rzut oka wygląda jak fantasy – mamy tu miecze, łuki itd. Jednak ukazujące się graczowi w ciągu pierwszych minut zabawy nietypowe widoki, takie jak prom kosmiczny zabierający wrogich knechtów z obleganego zamku czy wojownik z dwoma pistoletami maszynowymi na arenie w mieście, szybko przekonują, że to nie jest normalna fantastyczna kraina. Zresztą wrażenie takie może wywołać już intro ukazujące wydarzenia, od których zawiązuje się akcja – oto na planetę będącą areną wydarzeń w Pit People spada gigantyczny niedźwiedź z sześcioma łapami, brocząc zieloną krwią (spadającą na powierzchnię prawie niczym deszcz meteorytów) i wywołując mnóstwo chaosu.

Pierwszoplanową postacią jest tutaj narrator – kierowany żądzą siania zamętu i destrukcji tajemniczy byt (w tej roli Will Stamper), będący zarazem lalkarzem ingerującym w wydarzenia, w których uczestniczymy. Podstawowy bohater pod naszą komendą to Horatio, wieśniak przedstawiony przez narratora jako „skromny hodowca jagód, kochający ojciec… i najnudniejsza kreatura na całej planecie”. Z czasem przyłączają się do niego kolejne postacie, jak władająca potężną buławą księżniczka Pipistrella, ciasteczkowy ludek w funkcji uzdrowiciela imieniem Gluten czy Sofia, specjalistka od werbowania wojaków i jednocześnie konkwistador w służbie Hiszpanii.

Fundamentem Pit People jest kampania fabularna, jednak można ją rozgrywać nie tylko w pojedynkę. Studio The Behemoth przygotowało także dwuosobowy tryb kooperacji, funkcjonujący przez Internet lub przy jednym komputerze. Oprócz tego dostępna jest rywalizacyjna rozgrywka dla czterech graczy, w której mierzą się dwie drużyny śmiałków, kierowane przez dwóch użytkowników każda.

Pit People odznacza się bardzo ładną, kreskówkową oprawą graficzną w dwóch wymiarach, która w połączeniu z absurdalnym światem i humorem przywodzi nieco na myśl serial animowany Pora na przygodę (ang. Adventure Time). Warto jednak mieć na względzie, że gra jest znacznie brutalniejsza od owej kreskówki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / gorące krzesło    

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 76 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,2 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Pit People

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Pit People

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 9800 GTX lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows Vista/7/8
Pit People – szalona strategia taktyczna od studia The Behemoth
Pit People – szalona strategia taktyczna od studia The Behemoth

wiadomość9 lipca 2015

Studio The Behemoth (twórcy Castle Crashers) zapowiedziało oficjalnie Pit People – grę pokazywaną dotąd jako tajemnicze Game 4. Będzie to strategia taktyczna, w której trafimy do szalonego fantastycznego świata, przypominającego w pewnej mierze ten z kreskówki Adventure Time (Pora na przygodę). Tytuł wyjdzie na PC i XOne.

Wieści ze świata (The Behemoth, Just Cause 3, The Escapists) 21/8/14
Wieści ze świata (The Behemoth, Just Cause 3, The Escapists) 21/8/14

wiadomość21 sierpnia 2014

Dziś piszemy m.in. o nowej grze twórców Castle Crashers, niespodziankach od studia Avalanche oraz debiucie The Escapists na Steam Early Access. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

PC
XONE