Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2014, 13:10

autor: luckie

Wieści ze świata (The Behemoth, Just Cause 3, The Escapists) 21/8/14

Dziś piszemy m.in. o nowej grze twórców Castle Crashers, niespodziankach od studia Avalanche oraz debiucie The Escapists na Steam Early Access. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Oferta dnia (do godziny 19:00 w piątek):

 1. Eldritch – obniżka 80% – 2,39 euro (ok. 10 zł), WWW

Szaleństwo w środku tygodnia (do godziny 19:00 w piątek):

 1. Metro: Last Light – obniżka 75% – 4,99 euro (ok. 21 zł), WWW
 2. Portal 2 – obniżka 75% – 3,74 euro (ok. 16 zł), WWW

Oferty tygodniowe (do godziny 19:00 w poniedziałek) – obniżka cen 55 tytułów, WWW

The Behemoth

Studio The Behemoth, twórcy zręcznościowych platformówek Alien Hominid, Castle Crashers i BattleBlock Theater, zapowiedzieli swoją nową grę, nazwaną Game 4. Tytuł ma reprezentować gatunek, w którym studio nie ma jeszcze doświadczenia – być może chodzi o strategię (tak, sugerowaliśmy się obecnością heksów w trailerze). Grywalne demo produkcji zostanie zaprezentowane w przyszłym tygodniu na targach PAX Prime. W międzyczasie polecamy debiutancki zwiastun czwartej gry studia The Behemoth, wprowadzający nas w (nie)realia postapokaliptycznego świata, w którym gigantyczny niedźwiedź o sześciu łapach uderza w naszą planetę, na zawsze zmieniając jej oblicze:

Just Cause 3

Serwis VideoGamer donosi, że studio Avalanche (seria Just Cause, The Hunter, Mad Max) szykuje kilka niespodzianek na przyszły rok – jedną z nich może być zapowiedź Just Cause 3. Plotki na temat „trójki” krążą już od jakiegoś czasu, zwłaszcza po tym, jak firma Square-Enix, wydawca serii, zarejestrowała domenę justcause3game.com w kwietniu bieżącego roku. Ponadto Avalanche ma zamiar przenieść siedzibę do większego biura w Sztokholmie jesienią 2015 roku, aby poszerzyć zespół, który pełną parą zabrałby się za tworzenie nextgenowych produkcji.

The Escapists

Na Steamie w ramach wczesnego dostępu zadebiutowała gra The Escapists – niezależna produkcja jednoosobowego studia Mouldy Toof (twórcy Spud’s Quest). Gracz wciela się w skazańca, próbującego przygotować sobie drogę ucieczki z więzienia podczas wykonywania codziennych czynności. Wczesną wersję tytułu można kupić za 8,99 euro (ok. 38 zł).

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Boulder Dash: 30th Anniversary
 2. War Thunder
 3. World of Warplanes
 4. Samurai Warriors 4
 5. Pro Evolution Soccer 2015
 6. Natural Doctrine
 7. Defense Grid 2

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Wiedźmin 3: Dziki Gon rozgrywka z komentarzem twórców
 2. Raven's Cry zwiastun rozgrywki
 3. LEGO Batman 3: Poza Gotham Brainiac trailer
 4. Bloodborne gameplay
 5. Path of Exile Forsaken Masters trailer