Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 kwietnia 2014, 10:33

Square-Enix rejestruje domenę internetową gry Just Cause 3

Firma Square-Enix zarejestrowała domenę, której nazwa sugeruje, że w planach jest gra Just Cause 3, czyli kolejna odsłona popularnego sandboksowego cyklu studia Avalanche.

Liczymy na to, że rejestracja domeny oznacza rychłą zapowiedź Just Cause 3. - Just Cause 3 w produkcji? - wiadomość - 2014-04-25
Liczymy na to, że rejestracja domeny oznacza rychłą zapowiedź Just Cause 3.

Rejestracje domen dokonywane przez wydawców są często wyśmienitym źródłem informacji o nieujawnionych jeszcze projektach. Najnowszym tego przykładem jest firma Square-Enix, która zarezerwowała sobie adres justcause3game.com, co sugeruje, że w planach jest trzecia odsłona popularnego cyklu szwedzkiego zespołu Avalanche Studios. Oczywiście, do czasu oficjalnej zapowiedzi nie możemy być pewni, czy gra faktycznie znajduje się w produkcji, czy też wydawca postanowił po prostu zabezpieczyć się na wszelki wypadek. Mamy jednak nadzieję, że twórcy naprawdę szykują nam kolejną część serii, gdyż wydane w 2010 roku Just Cause 2 pozostaje jednym z najciekawszych sandboksów ostatnich lat.

Warto wspomnieć, że Avalanche Studios pracuje obecnie nad grą Mad Max, opartą na kanwie kultowej serii filmów postapokaliptycznych. Jej premiera zaplanowana została na drugą połowę tego roku. Zespół jest jednak na tyle duży, że ten pojedynczy projekt nie pochłania całej jego uwagi, zwłaszcza, że w 2011 roku utworzono nowy amerykański oddział firmy, a dwa lata temu deweloperzy stwierdzili, że tworzą równolegle trzy produkcje.

  1. Avalanche Studios – oficjalna strona studia

Just Cause 3 w produkcji? - ilustracja #2

Na serię składają się do tej pory dwa tytuły – wydane w 2006 roku Just Cause oraz wypuszczone cztery lata później Just Cause 2. Część pierwsza okazała się sporym sukcesem, zbierając dobre recenzje i sprzedając się w ponad milionie egzemplarzy. Popularność marki eksplodowała jednak dopiero wraz z premierą odsłony numer dwa, która nie tylko zyskała znacznie lepsze oceny, ale nabyło ją ponad 6 mln graczy.

Na pecetach żywotność Just Cause 2 wyraźnie przedłużył fanowski mod wprowadzający do gry tryb multiplayer, w którym jednocześnie na mapie mogą się bawić tysiące osób. Okazał się on tak wielkim sukcesem, że ludzie z Avalanche Studios we współpracy z oryginalnymi autorami przerobili go na oficjalny darmowy dodatek.