Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Boulder Dash: 30th Anniversary (PC)

Boulder Dash: 30th Anniversary PC

Jubileuszowa edycja popularnego cyklu gier logiczno-zręcznościowych, przygotowana z okazji 30-lecia marki przez studio TapStar Interactive, założone przez twórców pierwszej części serii z 1984 roku.

Zręcznościowe | zagraj za darmo | elementy logiczne

PC Windows
Okładka Boulder Dash: 30th Anniversary (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20marca2015

20marca2015

Steam

Boulder Dash: 30th Anniversary to gra zręcznościowo-logiczna, która powstała z okazji trzydziestolecia tego klasycznego cyklu. Produkcję opracowało studio TapStar Interactive, które założył Chris Gray i Peter Liepa, czyli twórcy pierwszej części z 1984 roku.

W grze do wyboru jest kilka postaci, w tym znani z poprzednich odsłon Rockford i Crystal. Niezależnie od tego, którym bohaterem pokierujemy, naszym zadaniem tradycyjnie jest eksplorowanie jaskiń i gromadzenie diamentów. Przeszkadzają w tym potwory oraz spadające głazy. Poprzez kopanie tuneli i kontrolowane niszczenie podziemi, gracze mogą zmieniać struktury map, co czasem okazuje się pomocne, a innym razem potrafi mocno utrudnić rozgrywkę.

Boulder Dash: 30th Anniversary jest jednocześnie pierwszą odsłoną od czasu pierwowzoru, która wprowadza istotne zmiany do mechanizmów rozgrywki. Największą nowością jest wprowadzenie pochyłych ścian oraz edytora, pozwalającego na tworzenie własnych wyzwań i dzielenie się nimi z resztą społeczności. Ponadto pojawiły się nieobecne w poprzednich odsłonach potwory oraz obiekty zapewniające konkretne bonusy ułatwiające odnoszenie sukcesów. W sumie w grze znalazło się 50 poziomów, które zaprojektowali Chris Gray, Peter Liepa oraz Richard Spitalny, czyli założyciel firmy First Star Interactive, posiadającej prawa do marki.

Gra oparta jest na modelu Free-2-Play - za darmo pobieramy coś w rodzaju dema, oferującego kilka pierwszych poziomów, a następnie w ramach mikropłatności nabywamy obszerne zestawy dodatkowych map.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 3.7 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Boulder Dash: 30th Anniversary

Wymagania wiekowe Boulder Dash: 30th Anniversary

odpowiednia dla każdego wieku